Akademia Liderów

W Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja biorą udział najlepsi uczniowie i uczennice szkół średnich z całej Polski, którzy mają dobre wyniki w nauce i predyspozycje do bycia liderem lokalnym mimo młodego wieku. Najczęściej pochodzą z małych i średnich miast, a także z terenów wiejskich. Od pierwszej edycji w 2015 roku w Akademii udział wzięło już ponad 100 uczniów i uczennic pochodzących z całej Polski. Chcemy ich wzmacniać, szkolić i inwestować w ich rozwój, żeby w przyszłości mogli zmieniać Polskę.

1 22
Akademia Liderów zmienia młodych ludzi i ich najbliższe otoczenie. Marzymy o tym, żeby takich młodych ludzi było coraz więcej.

Nabór do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja odbywa się wiosną każdego roku. Każdy uczestnik zgłasza się do nas z pomysłem na inicjatywę lokalną, my wybieramy najlepsze pomysły i ich autorów zapraszamy do udziału w Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Wszyscy wybrani uczestnicy otrzymują od nas stypendium na cały rok szkolny i zaproszenie na 10-dniowy wakacyjny wyjazd szkoleniowy – Letnią Szkołę Liderów. Podczas Szkoły Letniej uczestnicy każdego dnia mają zajęcia szkoleniowe z zarządzania projektem, uczą się jak pozyskiwać wolontariuszy do współpracy i zdobywać sponsorów, a poza tym mają szkolenia z ciekawymi ludźmi, którzy pokazują im jak osiągnąć zamierzone cele. Podczas Szkoły Letniej uczestnicy poznają także swoich tutorów, którzy wspierają ich potem podczas przygotowań i realizacji ich projektów w społeczności lokalnej. Tutorzy są w stałym kontakcie z młodymi liderami aż do końca projektu.

Jesienią młodzi liderzy mają czas na przygotowanie projektu i przeprowadzenie go w swojej miejscowości. Organizują swoją grupę wolontariuszy, zdobywają pieniądze, angażują mieszkańców. Najciekawsze w tych projektach jest to, że wiele z nich scala pokolenia – biorą w nich udział zarówno dzieci, młodzież, ich rodzice i dziadkowie. Często te projekty są też okazją dla wielu osób, żeby po raz pierwszy w życiu zrobić coś dla swojej społeczności lokalnej i sąsiadów, poznać ich i zawiązać nowe znajomości oparte na współpracy na rzecz wspólnego celu.

Zimą wszyscy spotykają się w Warszawie na Szkole Zimowej – pokazują efekty swoich projektów, opowiadają o tym, co im wyszło i czego się nauczyli. Wielu z nich po ukończeniu Akademii Liderów nadal tworzy i realizuje projekty społeczne w swoich społecznościach. Nasza Akademia daje im wiedzę i przeszkolenie, dzięki któremu wkraczając w dorosłość będąc menadżerami zmiany. Wielu z nich mówi, że dzięki temu czują się wzmocnieni także w kontekście szukania pracy i dalszej edukacji.

Akademia Liderów zmienia młodych ludzi i ich najbliższe otoczenie. Marzymy o tym, żeby takich młodych ludzi było coraz więcej.

Dowiedz się więcej: www.mikolaj.org.pl/akademia

Masz pytanie? Napisz: akademia@mikolaj.org.pl

Chcesz pomóc? Przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, nr konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Akademię Liderów”.

Podaruj stypendium ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
logotypMSZ A kolor
logo IG
islogo
tvp info male
orange
Lapka 34
PLAY S
LogoTM
PLUS logo nowe2010
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
Brewa logotyp
Filia czarny 300
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
zabawki STORMER logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
logo radio lublin
logo radio rzeszow
111 154741892710
logo radio new
logo v2
logo PRK
Radio Szczecin logotyp
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio