Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

W Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja biorą udział najlepsi uczniowie i uczennice szkół średnich z całej Polski, którzy mają dobre wyniki w nauce i predyspozycje do bycia liderem lokalnym mimo młodego wieku. Najczęściej pochodzą z małych i średnich miast, a także z terenów wiejskich. Od pierwszej edycji w 2015 roku w Akademii udział wzięło już ponad 100 uczniów i uczennic pochodzących z całej Polski. Chcemy ich wzmacniać, szkolić i inwestować w ich rozwój, żeby w przyszłości mogli zmieniać Polskę.

1 22
Akademia Liderów zmienia młodych ludzi i ich najbliższe otoczenie. Marzymy o tym, żeby takich młodych ludzi było coraz więcej.

Nabór do Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja odbywa się wiosną każdego roku. Każdy uczestnik zgłasza się do nas z pomysłem na inicjatywę lokalną, my wybieramy najlepsze pomysły i ich autorów zapraszamy do udziału w Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Wszyscy wybrani uczestnicy otrzymują od nas stypendium na cały rok szkolny i zaproszenie na 10-dniowy wakacyjny wyjazd szkoleniowy – Letnią Szkołę Liderów. Podczas Szkoły Letniej uczestnicy każdego dnia mają zajęcia szkoleniowe z zarządzania projektem, uczą się jak pozyskiwać wolontariuszy do współpracy i zdobywać sponsorów, a poza tym mają szkolenia z ciekawymi ludźmi, którzy pokazują im jak osiągnąć zamierzone cele. Podczas Szkoły Letniej uczestnicy poznają także swoich tutorów, którzy wspierają ich potem podczas przygotowań i realizacji ich projektów w społeczności lokalnej. Tutorzy są w stałym kontakcie z młodymi liderami aż do końca projektu.

Jesienią młodzi liderzy mają czas na przygotowanie projektu i przeprowadzenie go w swojej miejscowości. Organizują swoją grupę wolontariuszy, zdobywają pieniądze, angażują mieszkańców. Najciekawsze w tych projektach jest to, że wiele z nich scala pokolenia – biorą w nich udział zarówno dzieci, młodzież, ich rodzice i dziadkowie. Często te projekty są też okazją dla wielu osób, żeby po raz pierwszy w życiu zrobić coś dla swojej społeczności lokalnej i sąsiadów, poznać ich i zawiązać nowe znajomości oparte na współpracy na rzecz wspólnego celu.

Zimą wszyscy spotykają się w Warszawie na Szkole Zimowej – pokazują efekty swoich projektów, opowiadają o tym, co im wyszło i czego się nauczyli. Wielu z nich po ukończeniu Akademii Liderów nadal tworzy i realizuje projekty społeczne w swoich społecznościach. Nasza Akademia daje im wiedzę i przeszkolenie, dzięki któremu wkraczając w dorosłość będąc menadżerami zmiany. Wielu z nich mówi, że dzięki temu czują się wzmocnieni także w kontekście szukania pracy i dalszej edukacji.

Akademia Liderów zmienia młodych ludzi i ich najbliższe otoczenie. Marzymy o tym, żeby takich młodych ludzi było coraz więcej.

Dowiedz się więcej: www.mikolaj.org.pl/akademia

Masz pytanie? Napisz: akademia@mikolaj.org.pl

Chcesz pomóc? Przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, nr konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na Akademię Liderów”.

Zostań św. Mikołajem dla naszych podopiecznych

face 33
Dzięki Twojemu wspraciu będziemy mogli pomóc kolejnym dzieciom.
50 zł
face 7 v2
Na wyjazd szkoleniowy dla aktywnej społecznie młodzieży w ramach Akademii Liderów.
100 zł
face 31 v2
Miesięczne stypendium św.Mikołaja dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny.
200 zł
santa 3 v2
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny. Dziękujemy za Twoją hojność!
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
orange
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
bialy prostokat v2
promark serwis R
sks
IKEA
C F logo
accenture logo
kontekst hr
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
frse v2
logo majewski v2
77production v3
ok 2x logo intersys srl san donato
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
zpapieru 01
IMAS Logo 884 456px
aria logo1
kantar
logo radio lodz
pik