Harmonogram

Etap I –REKRUTACJA

Nabór wniosków uczestników do Akademii Liderów - 23 MARCA - 26 KWIETNIA 2020

-> Masz pomysł na projekt społeczny, kulturalny lub historyczny. Chcesz rozwijać swoje kompetencje liderskie. Wyślij zgłoszenie i dołącz do Akademii Liderów. Z pośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 30 najlepszych, a ich autorzy będą mogli wziąć udział w Akademii Liderów. Zainspiruj się działaniami liderów z poprzednich edycji. 

-> Rozmowy kwalifikacyjne poprzez videokonferencję z osobami aplikującymi do Akademii Liderów

-> Ogłoszenie listy zakwalifikowanych uczestników Akademii
Listę przyjętych uczestników opublikujemy na stronie internetowej - 1 CZERWCA 2020.

Etap II - SZKOŁA LETNIA  -  27 LIPCA - 5 SIERPNIA 2020

10 dniowy wyjazd szkoleniowy dla wyłonionych w ramach rekrutacji uczestników. Podczas szkoły letniej nauczysz się prowadzić projekty, planować pracę projektowe i czas, zarządzać zespołem wolontariuszy, budować partnerstwa i pozyskiwać środki finansowe na realizacje swoich projektów. Pod opieką profesjonalnych tutorów dopracujesz też swój autorski projekt. Szkoła letnia to także szansa aby poznać innych młodych liderów z całej Polski. Zobacz relacje ze szkół letnich prowadzonych w poprzednich edycjach Akademii Liderów.

Etap III - REALIZACJA AUTORSKICH PROJEKTÓW SPOŁECZNYCH - 1 WRZEŚNIA- 30 LISTOPADA 2020

Masz 3 miesiące na przeprowadzenie swojego autorskiego projektu w społeczności lokalnej. W tym czasie masz możliwość indywidualnych konsultacji z tutorem. Pracownicy Fundacji Świętego Mikołaja również służą pomocą i radą. 

Etap IV - SZKOŁA ZIMOWA - 10-13 GRUDNIA 2020

Na zakończenie zapraszamy na wyjazd podsumowujący – szkołę zimową. Podczas szkoły zimowej będziesz miał za zadanie opowiedzieć o swoim projekcie, będziesz mógł także poznać doświadczenia innych akademistów i wziąć udział w dodatkowym bloku warsztatowym.

STYPENDIUM DLA UCZESTNIKÓW AKADEMII LIDERÓW

Uczestnicy Akademii Liderów otrzymują roczne stypendium dedykowane na rozwój indywidualnych talentów i pasji. Stypendium w wysokości 200 zł miesięcznie wypłacane jest od września 2020 do czerwca 2021.

-> W czerwcu 2021 każdy akademista ma obowiązek złożenia sprawozdania z wydatkowania stypendium.