Harmonogram

Etap I – REKRUTACJA

1 MARCA - 7 KWIETNIA 2024 -> Nabór wniosków uczestników do Akademii Liderów

-> Masz pomysł na projekt społeczny, kulturalny lub historyczny. Chcesz rozwijać swoje kompetencje liderskie. Wyślij zgłoszenie i dołącz do Akademii Liderów. Z pośród nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 30 najlepszych, a ich autorzy będą mogli wziąć udział w Akademii Liderów. Zainspiruj się działaniami liderów z poprzednich edycji.

7 KWIETNIA - 7 MAJA 2024 -> Rozmowy kwalifikacyjne poprzez videokonferencję z osobami aplikującymi do Akademii Liderów 

10 MAJA 2024 -> Ogłoszenie listy zakwalifikowanych uczestników Akademii
Listę przyjętych uczestników opublikujemy na stronie internetowej. 

  

Etap II - SZKOŁA LETNIA AKADEMII LIDERÓW

1 - 10 LIPCA 2024

Szkoła letnia to 10 dniowy wyjątkowy wyjazd z warsztatami, szkoleniami i spotkaniami z ekspertami, który pozwoli Wam przygotować się do planowania i prowadzenia autorskich projektów, przewodzenia zespołem, nawiązywania partnerstw i pozyskiwania środków finansowych na realizacje działań społecznych. W 2024 roku szkoła letnia odbędzie się w Klasztorze Karczówka w Górach Świętokrzyskich. 

Etap III - REALIZACJA AUTORSKICH PROJEKTÓW

SIERPIEŃ - LISTOPAD 2024

Po szkole letniej każdy z uczestników Akademii ma za zadanie zrealizować własny autorski projekt społeczny, kulturalny, historyczny lub na rzecz środowiska społeczne w swojej miejscowości. Na ten czas otrzymuje wsparcie indywidualnego tutora. 

STYPENDIUM

WRZESIEŃ 2024 - CZERWIEC 2025

Każdy z uczestników Akademii otrzymuje roczne stypendium dedykowane na rozwój pasji i talentów. Kwota miesięcznej transzy wynosi min. 300 zł

Etap IV - SZKOŁA ZIMOWA AKADEMII LIDERÓW

5 - 8 GRUDNIA 2024

Po zrealizowaniu autorskich projektów uczestnicy wezmą udział w szkole zimowej, w ramach której będziemy podsumowywać projekty i wyciągać wnioski do dalszej aktywności. Podczas szkoły zimowej odbędzie się jeszcze jeden warsztat z liderskich kompetencji oraz spotkanie z inspirującym gościem. Szkoła zimowa odbędzie się w Warszawie.