Nasi tutorzy i goście

  • Przemysław Rybarczyk
   trener, tutor

   Obecnie partner zarządzający w firmie "Tak! Tylko dobre rozwiązania", Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, socjolog. Posiada liczne certyfikaty m.in. z zakresu Mediacji, Negocjacji i Rozwiązywania Konfliktów. Coach ICF, konsultant i trener biznesu. Przez ponad 15 lat menedżer zarządzający dużymi zespołami największych międzynarodowych instytucji finansowych w Polsce. Kierował Departamentami Wsparcia Sprzedaży, Rozwoju i Szkoleń Sieci Sprzedaży, Marketingu i Rozwoju Narzędzi Sprzedażowych. Przez 10 lat aktywny sprzedawca. Pełnił funkcję zastępcy szefa sprzedaży jednego z wiodących towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Prowadził zajęcia w ramach studiów dziennych i zaocznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego a także wykładał dla studentów studiów doktoranckich Akademii Obrony Narodowej.


   Swoimi doświadczeniami dzielił się w trakcie licznych konferencji m.in. dla Rzeczypospolitej, Pulsu Biznesu czy SekaEdu.
   Tworzył i wdrażał systemy wynagradzania, motywacyjne, a także projekty rozwojowe i szkoleniowe dla sprzedawców oraz menedżerów. Budował systemy wsparcia sprzedaży zarówno w kraju, jak i za granicą. Kreuje projekty poprawy efektywności procesów sprzedażowych i HR– doradza w zakresie ich wdrożenia.


   Specjalizuje się w pracy z Zarządami i kadrą menedżerską w zakresie umiejętności zarządzania, budowania oraz rozwoju zespołu. Realizuje warsztaty, szkolenia oraz sesje coachingowe. Prowadzi nietypowe projekty rozwojowe w trudnych warunkach górskich połączone z pracą coachingową – poprzez metaforę i analogię inspiruje i wprowadza zmiany w organizacjach, ale także sposobie pracy menadżerów. W swojej dotychczasowej działalności poprowadził ponad 1000 dni szkoleniowych, w których wzięło udział kilkanaście tysięcy osób.

    

  • Paulina Grzelak
   trener, tutor

   Psycholog kliniczny, absolwentka Uniwersytetu SWPS. Posiada doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i warsztatów z wieloma grupami społecznymi, wiekowymi i zawodowymi. Jako psycholog, koordynator i trener współpracowała między innymi z fundacjami, wyższymi uczelniami i klubami sportowymi.
   Prowadziła między innymi projekty z zakresu integracji społecznej, psychoedukacji, motywacji. Koordynowała pracę projektową w fundacjach. Poza projektami prowadzonymi w Polsce, pracowała w szkole w indyjskich slumsach oraz w domu dziecka w Nepalu.
   Prowadzi przede wszystkim treningi z zakresu psychologii specjalizując się w komunikacji, asertywności, radzenia sobie ze stresem. Aktywnie wspiera uczestników w zmianach postaw i kompetencji w zakresach prowadzonych szkoleń. 

  • Anna Krawcewicz
   trener, tutor

   Trener z międzynarodową akredytacją trenerską (szkolenie i certyfikacja w Wielkiej Brytanii), coach, psycholog biznesu z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów rozwojowych i rekrutacyjnych dla polskich i międzynarodowych firm.
   Tworzy i realizuje projekty rozwojowe i doradcze dla biznesu. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w takich sektorach jak: sprzedaż, motoryzacja, FMCG, bankowość. Posiada doświadczenie w projektowaniu i realizacji kompleksowych programów rozwojowych dla kadry managerskiej (projekty obejmujące diagnozę i rozwój kompetencji miękkich).
   Jest trenerem rozwoju osobistego, coachem i konsultantem w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi z ponad 13 letnim doświadczeniem zawodowym. Autorka wielu programów i narzędzi rozwojowych. Stworzyła m.in. autorski program szkoleniowy, który został zaaprobowany przez MEN jako kurs przygotowujący do zawodu Specjalista ds. rekrutacji. Posiada też wieloletnie doświadczenie związane z zarządzaniem zespołem.

   Specjalizuje się w szkoleniach, treningach i konsultacjach o tematyce: efektywność osobista, szkolenia managerskie, inteligencja emocjonalna, radzenie sobie za stresem, zarządzanie zmianą, autoprezentacja, wystąpienia publiczne, wywieranie wpływu, komunikacja oraz zagadnieniach z zakresu HR.
   Jako psycholog i coach pasjonuje się zagadnieniami i najnowszymi badaniami z zakresu psychologii pozytywnej (dziedzina psychologii zajmująca się podłożem dobrego samopoczucia i szczęścia). 

   Studia psychologiczne ukończyła na UKSW w Warszawie. Międzynarodową akredytację trenerską firmy CEB SHL uzyskała w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo ukończyła też Studium Coachingu Biznesowego oraz Szkołę Coachingu Zespołowego i Grupowego - program oparty o międzynarodowe standardy coachingowe- ICF International Coach Federation.

  • Bartosz Fingas
   trener, tutor

   Tutor i trener w Collegium Wratislaviense, prowadzi szkolenia dla edukacji i biznesu oraz jest organizatorem corocznego Ogólnopolskiego Kongresu Tutoringu. Pracuje również z młodzieżą - prowadząc tutoring z zakresu odkrywania własnego potencjału, planowania ścieżki edukacyjnej, rozwijania talentów, a także... filozofii! Przygotowuje doktorat na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Filozofii i jest niespełnionym perkusistą. Skończył historię nauczycielską oraz filozofię w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim.

  • Joanna Gardynik
   trener, tutor

   Tutorka, trenerka i superwizor w Collegium Wratislaviense. Na co dzień psycholog szkolny w jednej z gliwickich szkół. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Opolskim, a także Coaching na Wyższej Szkole Bankowej, obecnie podnosi swoje kwalifikacje na Politechnice Śląskiej. W 2014 roku uzyskała akredytację w International Coach Federation (ICF) na poziomie Associated Certified Coach (ACC). Posiada doświadczenie pracy z różnorodnymi grupami (młodzież, studenci, nauczyciele, seniorzy, osoby zagrożone wykluczeniem społecznym).

  • Damian Godlewski
   trener, tutor

   Tutor, trener, pedagog oraz pasjonat rozwoju osobistego, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. Specjalizuje się w sprzedaży, coachingu kariery i doradztwie zawodowym. Jego pasją oprócz rozwoju osobistego jest muzyka, a w szczególności gra na gitarze. Od blisko 10 lat jest aktywnym muzykiem oraz menedżerem kilku zespołów muzycznych. Założyciel agencji muzycznej EVENTIA.

    
   Absolwent Wyższej Szkoły Bankowej (zarządzanie sprzedażą), Uniwersytetu Wrocławskiego (pedagogika o specjalności: doradztwo zawodowe i coaching kariery), Polsko-Angielskiej Szkoły Trenerów i Liderów młodzieżowych, posiada brytyjski certyfikat National Open College Youth Work Course, ukończył Szkołę Coachingu, Studium Animacji Społecznej oraz liczne kursy z zakresu rozwoju osobistego. Wieloletni wychowawca na obozach muzycznych Vogue Travel. Zrealizował również wiele projektów oraz warsztatów dla młodzieży, m.in. „Ekspresja Talentów”, „Aktywny Gimnazjalista”, „Od hobby do sukcesu”.

  • Dorota Piskorska
   trener, tutor

   Psycholożka, socjoterapeutka, tutorka, absolwentka studiów podyplomowych "Metody wspierania relacji międzyludzkich - coaching życiowy". Obecnie psycholożka w projekcie "Opiekuńcza Łódź". Od ponad 10 lat zaangażowana w realizację projektów w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz wsparcie/doradztwo wielu lokalnych projektów społecznych. Pracowała w Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 1 w Łodzi. W chwilach relaksu czyta, chodzi na basen, spędza czas ze znajomymi na pysznej kawie.

  • Marek A. Cichocki

   Filozof, germanista, politolog, znawca stosunków polsko-niemieckich. Współtwórca i redaktor „Teologii Politycznej”, dyrektor programowy w Centrum Europejskim w Natolinie i redaktor naczelny pisma „Nowa Europa”, adiunkt w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizuje się w historii idei i filozofii politycznej). Były doradca społeczny Prezydenta RP. Publikuje w prasie codziennej i czasopismach.

   Wspólnie z Dariuszem Gawinem i Dariuszem Karłowiczem prowadzi w TVP Kultura program Trzeci punkt widzenia.

   Stopień doktora nauk humanistycznych w zakresie filozofii uzyskał na podstawie rozprawy pod tytułem „Konserwatyzm Afirmatywny” w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk. W 2013 na podstawie rozprawy "Problem politycznej jedności w Europie" uzyskał stopień doktora habilitowanego.

   W latach 2000 – 2002 wykładał nauki polityczne w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza. W latach 1995-2004 kierownik projektów, od roku 2000 dyrektor programowy w Centrum Stosunków Międzynarodowych w Warszawie. Brał udział w stypendiach naukowych Fundacji im. Konrada Adenauera w Sant Augustin, Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu i na Uniwersytecie w Tybindze.

  • Piotr Dardziński

   Podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Doktor nauk politycznych i stosunków międzynarodowych. W latach 1995-2006 był związany z Fundacją „Instytutu Tertio Millenio” – początkowo jako dyrektor biura, potem wiceprezes.  W latach 2013-2015 wiceprezes Fundacji Lepsza Polska. Współpracował z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

  • Marcin Fijołek

   Dziennikarz, reporter sejmowy i publicysta. Kilka razy w tygodniu prowadzi poranek radiowy Siódma9 (wspólna audycja rozgłośni katolickich). Studiował teologię, edukacje medialną i filologię polską na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Po godzinach pracy funkcjonuje jako kibic piłki nożnej i dobrego teatru. 

  • Dariusz Gawin

   historyk idei, publicysta. Wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, szef Instytutu Starzyńskiego. Kierownik Zakładu Społeczeństwa Obywatelskiego w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Zajmuje się historią polskiej myśli politycznej i społecznej, filozofią polityczną, problematyką związaną z polityką historyczną. Publikował m.in. w Res Publice Nowej, Znaku, Przeglądzie Politycznym, Teologii Politycznej, Więzi, Życiu, Rzeczpospolitej. Współautor podręczników do historii oraz edukacji obywatelskiej.

   Członek Warszawskiego Klubu Krytyki Politycznej, członek Rady Programowej Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, członek Rady Fundacji Szkoła Liderów, Członek Rady Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej (2007-2008).  

   Wspólnie z Markiem A. Cichockim i Dariuszem Karłowiczem prowadzi w TVP Kultura program Trzeci punkt widzenia.

   Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 1989-1993 pracował jako asystent w Instytucie Historycznym UW. Doktoryzował się dziedzinie filozofii na podstawie rozprawy Konserwatywna filozofia kultury. Problematyka kultury w pismach T.S. Eliota, M. Oakeshotta i R.Scrutona, 1998. W 2013 roku uzyskał stopień dr. habilitowanego na podstawie pracy Wielki zwrot. Ewolucja lewicy i odrodzenie idei społeczeństwa obywatelskiego 1956-1976.

   Odznaczony brązowym medalem „Gloria Artis - Zasłużony dla kultury”. Laureat Nagrody im. Andrzeja Kijowskiego w 2006 roku (za książkę Polska wieczny romans). Stypendysta Nuffield College, Oxford University, Instytutu Nauk o Człowieku w Wiedniu, Mershon Center for International Security Studies, Ohio State University, Wissenschaftzentrum Berlin fur Sozialforschung.

    

  • Ks. Jacek Grzybowski

   Doktor habilitowany filozofii, profesor UKSW, adiunkt na Wydziale Filozofii Chrześcijańskiej UKSW w Warszawie i wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym, autor książek i artykułów naukowych z dziedziny historii filozofii, filozofii polityki oraz filozofii kultury. W swoich pracach akademickich oraz w trakcie zajęć dydaktycznych podejmuje problematykę filozoficznych inspiracji i źródeł współczesnych zagadnień kulturowych oraz cywilizacyjnych.

   Autor książki „Uciec z krainy zapomnienia”.

  • Dariusz Karłowicz

   Współzałożyciel nieformalnej Agencji Świętego Mikołaja. Po przekształceniu w Fundację Świętego Mikołaja jej prezes. Współautor organizowanych przez Fundację społecznych kampanii reklamowych. W latach 1999-2013 pracował  w TU Allianz Polska, najpierw jako dyrektor marketingu, a następnie wiceprezes. Wcześniej dyrektor kreatywny w agencjach reklamowych Market Link i Data Studio.

   Autor książek:  "Arcyparadoks śmierci" (Znak, Kraków 2000), "Koniec snu Konstantyna" (OMP, Kraków 2004), za którą otrzymał Nagrodę imienia Andrzeja Kijowskiego (2005), "Sokrates i inni święci" (Fronda, Warszawa 2005) oraz "Polska jako Jason Bourne" (Teologia Polityczna, Warszawa 2017). Publikował w "Znaku", "Więzi", "Respublice Nowej", "Tygodniku Powszechnym", "Życiu" i "Rzeczpospolitej". Współtwórca rocznika filozoficznego "Teologia Polityczna". Wspólnie z Markiem A. Cichockim i Dariuszem Gawinem prowadzi w TVP Kultura program „Trzeci punkt widzenia”.

   Absolwent studiów filozoficznych na Akademii Teologii Katolickiej, doktor filozofii w Instytucie Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

   Został uhonorowany prestiżową nagrodą Feniks 2007, za wkład w rozwój chrześcijańskiej myśli filozoficznej i politycznej, a także czynną pomoc chorym i potrzebującym. Wyróżnienie przyznał Związek Polskich Kawalerów Maltańskich. W 2011 otrzymał za swoją działalność Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

  • Paweł Kowal

   Doktor nauk humanistycznych, polityk, historyk i publicysta. Poseł na Sejm V i VI kadencji. Były sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Były poseł do Parlamentu Europejskiego. Od 2013 roku przewodniczący krajowy partii Polska Razem. Ekspert w dziedzinie relacji politycznych z państwami wschodnimi. 

  • Jan Ołdakowski

   Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego od 2004 roku, a więc od początku istnienia tej instytucji. Współautor koncepcji i programu muzeum, które rocznie odwiedza ok. 700 tys. osób.  Za działalność kulturalną Muzeum Powstania Warszawskiego dwa razy otrzymało „Wdechy”: w kategorii miejsce roku (2006) i wydarzenie roku (2010, za Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje). Jan Ołdakowski był producentem filmu „Miasto Ruin” (2010) - całkowicie cyfrowej rekonstrukcji zburzonego miasta, a także producentem i scenarzystą „Powstania Warszawskiego” (2014), dramatu wojennego non-fiction, w całości zmontowanego z oryginalnych kronik powstańczych. Obie produkcje zyskały bardzo dobre recenzje krytyków filmowych, a „Powstanie Warszawskie” okazało się również sukcesem komercyjnym – w ciągu pierwszych 6 tygodni obejrzało je ponad 500 tys. widzów w Polsce. Prócz prowadzenia MPW Jan Ołdakowski był również posłem na Sejm RP V i VI kadencji, współzałożycielem słynnej w Warszawie Galerii Off, a także think tanku Instytut Wolności. Od 2015 roku jest członkiem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Z wykształcenia jest polonistą

  • Mateusz Matyszkowicz

   Filozof, publicysta, od marca 2018 roku pełni obowiązki dyrektora programowego TVP 1. Prowadził Magazyn literacki w Telewizji Republika oraz program Chuligan literacki w TVP Kultura, były redaktor naczelny czasopisma Fronda LUX. Przetłumaczył z łaciny na polski i opatrzył komentarzem dzieło Tomasza z Akwinu „O królowaniu. Nakładem wydawnictwa Teologii Politycznej ukazała się książka „Śmierć rycerza na uniwersytecie" (2010). 

  • Philip Steele

   obywatel USA, historyk, prezbiterianin. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1992-2003. Autor książki pt. Nawrócenie i chrzest Mieszka I (wyd. I 2005; wyd. II 2016) oraz wielu tekstów, zwłaszcza religioznawczych, wydanych zarówno w Polsce jak i zagranicą. Jego książka pt. Izrael i Chrześcijanie Ewangelikalni: „Alians z Bożego nadania" ukaże się w 2018 r. Mieszka w Podkowie Leśnej.

  • Krzysztof Zanussi

   Reżyser filmowy, teatralny, scenarzysta, producent, eseista i filozof.  Twórca kilkunastu istotnych filmów, między innymi „Barwy ochronne”, „Rok spokojnego słońca”, „Cwał”, czy „Persona non grata”. Przez całe życie pełnił wiele wiodących funkcji w różnych instytucjach i organizacjach działających na rzecz kultury, w tym był Konsultantem Komisji Pontyfikalnej do spraw Kultury w Watykanie,  Członkiem Europejskiej Akademii Filmowej, Dyrektorem Studia Filmowego „Tor” czy Wiceprzewodniczącym Rady Fundacji Centrum Twórczości Narodowej. Za swoją twórczość został uhonorowany wieloma ważnymi nagrodami filmowymi w Polsce i na świecie, a także odznaczony złotym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Krzysztof Zanussi jest wykładowcą Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, Collegium Civitas w Warszawie oraz Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego