W ramach Akademii Liderów Alicja zrealizowała projekt "Przez integrację w lepszy start!".
Później Alicja zorganizowała wraz ze stowarzyszeniem „Dać Pomoc” i „Razem Łatwiej” festyn integracyjny „Królewska Zabawa” dla osób niepełnosprawnych. Była liderem grupy inicjatywnej.
Od marca do grudnia 2017 r. Alicja w ramach Kościańskiej Akademii Wolontariatu pomagała w organizowaniu inicjatyw społecznych, współorganizowała Andrzejki dla rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, szkolenia na lokalnego lidera. Od 2011 r. aż do teraz pracuje wolontaryjnie w Centrum Wolontariatu przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Kościanie (pomaga w półkoloniach letnich i zimowych, bierze udział w wyjazdach świątecznych i wielkanocnych, pomaga przy Spotkaniach ze Świętym Mikołajem, Szukanie zajączka, pełni rolę opiekuna grupy na wyjazdach, organizuje zbiórki żywności).
Alicja angażuje się w Studenckim Kole Naukowym Pedagogów Społecznych „Liczy Się Człowiek”. Pomagała przy tworzeniu Drzwi Otwartych, konferencji naukowych organizacji studenckich, brała udział w organizacji występu dla dzieci z rodzin zastępczych. Pomagała w organizacji festynu rodzinnego UAM, a podczas niego organizowała zabawy w namiocie dla dzieci. Pomagała również przy organizacji seminarium naukowego oraz wystawy poświęconej Wielkopolskim Kawalerom Orderu Uśmiechu. Alicja wzięła również udział w programie „Koder Junior” – nauka programowania dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych.
Od 2015 roku Alicja co roku podczas Wyjazdu Dzieci i Młodzieży niepełnosprawnej do Głogowa opiekuje się osobą niepełnosprawną w stopniu głębokim (mycie, przebierania, kąpanie, pomoc w rehabilitacji, spacery, pomoc przy terapii zajęciowej, pomoc w trakcie podróży z Gdańska do Głogowa). Dotychczas Ala była już na 4 takich wyjazdach.
W ciągu całego roku Ala pomaga w akcjach organizowanych przez Stowarzyszenie Archidiecezji Gdańskiej „Cisi pracownicy Krzyża” (pomoc przy jednodniowych wyjazdach z osobami niepełnosprawnymi, udział w Wigilii itp.).
Ala prowadziła również 2-tygodniowe półkolonie jeździeckie dla dzieci w Gdańsku.
„Chciałabym znów stworzyć coś dla osób najbardziej potrzebujących -czyli dzieci i młodzieży niepełnosprawnej, Chciałabym się skupić tym razem na organizacji 5 spotkań w których chciałabym jeszcze bardziej zintegrować młodzież zdrową ze szkół średnich wraz z osobami z niepełnosprawnością, myślałam tutaj o spotkaniu ze sztuką (zajęcia malarskie) pokaz filmu , wieczór gier karcianych, czy współpraca przy organizacji jakiegoś małego wydarzenia. Dla nas ludzi zdrowych takie spotkania nie mają większego znaczenia. Zauważyłam,że młodzież niepełnosprawna najbardziej potrzebuje zaakceptowania w społeczeństwie. Myślę, że cykl spotkań może zrodzić wiele ciekawych znajomości i przyjaźni. A osoby niepełnosprawne bardziej poczują się potrzebne i akceptowane w środowisku lokalnym. Podczas rozmów z osobami z niepełnosprawnością zauważyłam, że jednym z pragnień takich osób, czy nawet marzeń jest zwykłe wyjście "na piwo" czy spacer. Myślałam by rozbudować tą inicjatywę, jednak chciałabym jeszcze nad nią popracować.” – pisze Ala.