UKRAINA: Jak pomagaliśmy w czerwcu dzieciom z Ukrainy? Podsumowanie ostatnich działań

Dzień Dziecka, czwarty miesiąc wojny na Ukrainie, start kolejnych Przystani Świętego Mikołaja... Co słychać w Fundacji? Podsumujmy ostatni miesiąc naszych wspólnych działań.

Dzień Dziecka 2022

Czerwiec w Fundacji Świętego Mikołaja rozpoczął się od wydarzenia na które przygotowywaliśmy się od kilku tygodni - Dnia Dziecka. Tysiąc spakowanych plecaczków, zestawy książeczek, dostawcze samochody załadowane po sufit, wolontariusze uwijający się jak w ukropie...

Wraz z naszymi nowymi przyjaciółmi z Teachers Without Borders w Centrum Pomocy Mokotów na Puławskiej 20 rozdawaliśmy plecaczki przygotowane właśnie na tę okazję. Podobnie w Fabryce Norblina, gdzie uczestniczyliśmy w spotkaniu z Łukaszem Wierzbickim, autorem przetłumaczonej na język ukraiński książki "Afryka Kazika". Kilkadziesiąt plecaków edukacyjnych rozdaliśmy również pod Konsulatem Ukrainy w Warszawie. To nie koniec! W Tysmenyticy w obwodzie Iwano-Frankiwska zorganizowaliśmy warsztaty artystyczne dla dzieci, które musiały opuścić swoje domy we wschodniej Ukrainie. 

Łącznie do dzieci trafiło blisko 1000 plecaczków, a w każdym z nich znalazły się dwie książeczki w języku ukraińskim, kolorowanka lub książeczka edukacyjna, kredki, ołówki i pióro wieczne, dwa pudełka puzzli, batony i owocowe gumy. 

Plecaczki z prezentami dla dzieci mogliśmy przygotować dzięki wsparciu naszych niezawodnych darczyńców oraz firm Sonnedix Polska, Stabilo, Storck, Wydawnictw Insignis oraz Zielona Sowa. Dziękujemy!

Przystanie Świętego Mikołaja

Przystań Świętego Mikołaja to pomysł na to jak zaoferować przemyślaną i skuteczną pomoc dzieciom z Ukrainy, które w wyniku wojny znalazły się w Polsce. Jest to także odpowiedź na liczne zapytania o pomoc od oddolnych punktów pomocy, które z upływem czasu borykają się z narastającymi problemami - finansowymi i organizacyjnymi.  Wraz z lokalnymi partnerami współtworzymy miejsca i inicjatywy, które mają przywrócić równowagę w ich rozwoju i uśmiechy na ich twarzach. Jeszcze w czerwcu otworzyliśmy 60. Przystań Świętego Mikołaja, a wkrótce otworzymy kolejne.

Przystanie Świętego Mikołaja oferują opiekę 3500 ukraińskim dzieciom w całej Polsce. Na współpracę z naszymi lokalnymi partnerami, którymi są m.in. biblioteki, domy kultury, szkoły, fundacje i stowarzyszenia, przeznaczyliśmy już 2 miliony złotych. Obszar działań programów, które z nimi współtworzymy obejmuje m.in.: pomoc psychologiczną, grupy wsparcia, zajęcia integracyjne, wycieczki krajoznawcze czy kursy języka polskiego. Łączy nas wspólny cel - zapewnienie dzieciom kompleksowej opieki. 

>>> GALERIA ZDJĘC Z NASZYCH PRZYSTANI <<< 

Każdego dnia otrzymujemy raporty z kolejnych miejsc, które dostarczają nam niezliczone ilości zdjęć dzieci w trakcie zajęć integracyjnych, warsztatów artystycznych, wycieczek, lekcji języka polskiego, spływów kajakowych... Lista jest bardzo długa i każdego dnia napełnia nas dumą i radością. Podajmy jednak choć kilka przykładów:

❤W Łomży w Przystani zorganizowano warsztaty muzyczno-literackie w trakcie których dzieci miały okazję poznać muzyka filharmonii łomżyńskiej, wysłuchać muzycznej bajki i sprawdzić jak działają instrumenty >>> WIĘCEJ <<< 
❤W Bielsku-Białej dzieci wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Pod okiem pani Leny, ukraińskojęzycznej opiekunki, dzieci przygotowywały swoje potrawy, przy okazji doskonale się bawiąc i integrując >>> WIĘCEJ <<< 
❤W ramach warsztatów Łączy nas kultura w Przystani przy MBP nr 6 w Łomży, pod okiem cenionej artystki, ilustratorki i graficzki - Svietlany Radchuk dzieci wykonywały papierowe ptaki wolności, które następnie zabrały ze sobą do domów >>> WIĘCEJ <<<
❤W Dębicy dzieci brały udział w zajęciach prowadzonych przez doświadczoną psycholog, Panią Anastasię Tarsovą, która jest również artystką i poprowadziła zajęcia z dziećmi łącząc te dwa światy >>> WIĘCEJ <<<
❤W Gorzowie Wielkopolskim dzieci wzięły udział w spływie kajakowym pod okiem najlepszych specjalistów regionu. Oprócz aktywności na świeżym powietrzu, dzieci miały okazję nauczyć się technik wiosłowania czy wysiadania z kajaka >>> WIĘCEJ <<<

Partnerami Przystani Świętego Mikołaja są (kolejność alfabetyczna): Eurocash, Fondation de France, Fundacja Banku Pekao S.A., Fundacja BNP Paribas, PEPCO.

Rozdajemy plecaki, książeczki, a Centrum Logistyczne wysłało już 700 ton pomocy!

To tylko kilka najważniejszych rzeczy, które wydarzyły się u nas w czerwcu, ale to zdecydowanie nie wszystko. Na bieżąco prowadzimy dystrybucję naszych plecaczków i ukraińskich książeczek. W ostatnich dniach odwiedzają nas setki mam z dziećmi, które przychodzą po ich odbiór, a do nas docierają zdjęcia i podziękowania z przeróżnych zakątków Polski, gdzie trafiają kolejne z 18 tysięcy wydrukowanych przez nas pozycji książkowych dla dzieci. 

Nieustannie współpracujemy też z punktami pomocy w całej Warszawie (i nie tylko) z którymi pozostajemy w stałym kontakcie, regularnie dostarczając im plecaczki, puzzle, artykuły szkolne i inne, które potem mogą rozdawać wśród swoich lokatorów i gości. 

Z Centrum Logistycznego w Chorzowie wyjechało już blisko 700 ton towarów, które trafiają do najbardziej potrzebujących dzieci na Ukrainie. Pełną parą idą pracę remontowe w nowej Świetlicy Świętego Mikołaja, która powstanie w Iwano-Frankiwsku. W zasadzie możemy powiedzieć, że choć budynek wymaga jeszcze pracy, to Świetlica już działa, bo dzieci przesiedlone z terenów objętych działaniami zbrojnymi biorą udział w zajęciach plenerowych.

Kilka dni temu rozpoczęliśmy >>>ZBIÓRKĘ <<< na wakacje dla dzieci. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na wyjazdy dla najbardziej potrzebujących dzieci z Ukrainy, Syrii oraz Polski.

Wielkim sukcesem zakończyła się nasza współpraca z Allegro, gdzie dzięki sprzedaży cegiełek zebraliśmy ponad 984 tysiące złotych, sprzedając niemal 75 tysięcy cegiełek.

Chcesz pomóc?

Zapraszamy do pomagania wraz z Fundacją Świętego Mikołaja:

Fundacja Świętego Mikołaja
Volkswagen Bank Polska S.A
37 2130 0004 2001 0299 9993 0002
tytuł przelewu: darowizna na pomoc Ukrainie 

Pomóż dzieciom z Ukrainy

ukraina serce v2
Wpisuję poniżej kwotę, którą chcę przekazać na pomoc dzieciom z Ukrainy:
ukraina serce
Chcę przekazać darowiznę na pomoc dzieciom z Ukrainy w wysokości
20
ukraina serce v3
Chcę przekazać darowiznę na pomoc dzieciom z Ukrainy w wysokości
100
ukraina serce v4
Chcę pomóc bardziej i przekazuję darowiznę na pomoc dzieciom na Ukrainie w wysokości
1000
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - PayPal
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
logo Mikolaj
Radio357 logo kontra
LOGO M
LOGO M v2
mhp
polska pomoc logo
PLD LOGO COLOR3x
PLD LOGO COLOR3x v3
pobrane
NIW PROO v2
logoFDNT.png
NIW NOWEFIO
LOGOTYPY POWER v2
bialy prostokat v2
accenture logo
tvp info male
Pepco logo RGB TAB
logo PAYTEL v2
Active citizens fund4x v2
orange
Active citizens fund4x
PLAY S
T Logo bez Sloganu B+M 1
Lapka 34
PLUS logo nowe2010
2
AMS RED
promark serwis R
islogo
sks
HSBC logo
logo IG
logo 2
muzeum powstania warszawskiego
logotypMSZ A kolor
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
KMS logoOpt
logo sage
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
CF BLUE v2
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
librus logo
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
dyrektor szkoly winieta
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom
Eyzee logo red black v2
logo euforma
81746010 1029034474118597 553683909372542976 o
positive red Wyjatkowy Prezent
SDA Znak Podstawowy
NAFTOR LOGO ZBIORNIK KOLOR
logo PAYTEL
Logo full kolor RGB
logo
wprost logo bez obrysu rgb
SPAR H RGB 2
PLD LOGO COLOR3x v2
ursa
zielona sowa
gadzety reklamowe logo main 1 1
logo v3
redgetechblack
logo black sm
nwg logo2x
STABILO Logo 2019 RGB
TWB logo v2
PIB logo pion
STORCK Logo ab25mm RGB PM logo
logologo
insignis logo nowe final
fondation de france 1
thisisbio
SONNEDIX COL RGB
Pekao Fundacja Pole Ochronne CMYK 1
Fundacja BNPP BL Q