Stypendia św. Mikołaja dla 255 zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin!

Fundacja Świętego Mikołaja przyznała 255 stypendiów św. Mikołaja zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin. Stypendia trafiły do uczniów z niezamożnych rodzin, których wyróżniają ponadprzeciętne osiągnięcia i zaangażowanie społeczne lub kulturalne. Sumaryczna kwota przekazanej pomocy wynosi 611 050 zł. To rekordowa suma, którą Fundacja we współpracy ze szkołami przekazała na stypendia. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w zbiórkę na stypendia!

Stypendia zostały przyznane w 84 szkołach, z różnych zakątków Polski, głównie w mniejszych miejscowościach. Najwięcej stypendystów jest w województwie podkarpackim (46), małopolskim (39), mazowieckim (38) i wielkopolskim (26). Wśród stypendystów jest 156 uczniów szkół ponadpodstawowych i  99 szkół podstawowych. Znakomita większość stypendystów w tym roku to dziewczynki – jest ich aż 174 i 81 chłopców.  

Szkoły, które współpracują z Fundacją aktywnie angażowały się w zbiórkę pieniędzy na stypendia w swoich lokalnych społecznościach. Przyznanie stypendiów potrzebującym pomocy zdolnym uczniom jest więc wielkim świętem jednoznacznie pokazującym, że tradycja solidarności i samopomocy jest w Polsce wciąż trwała. Dziękujemy wszystkim szkolnym koordynatorom stypendialnym, że stali się lokalnymi liderami solidarnościowych działań!

8315

Wśród stypendystów jest trzynastoletnia Julka. Dziewczynka wychowuje się w wielodzietnej rodzinie w małej miejscowości w powiecie gołdapskim. Uczennica interesuje się przedmiotami przyrodniczymi i matematyką, a w przyszłości chciałaby zostać lekarzem. Ma najwyższą średnią ocen w swojej szkole (5.5 pkt). W zeszłym roku uzyskała I miejsce w regionalnym konkursie pożarniczym i najwyższy wynik w szkole w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Kangur”. Jest też przewodniczącą samorządu szkolnego i harcerką, a także angażuje się w szkolny wolontariat, w ramach którego przed pandemią koronawirusa odwiedzała dom opieki seniora w Gołdapi.

Stypendystą został też Wiktor z Opoczna. Chłopak jest licealistą. Wiktor jest pracowity, utalentowany i ambitny. Jest laureatem wojewódzkiego etapu olimpiady geograficznej, a jego praca badawcza przygotowywana w trakcie olimpiady zajęła I miejsce w łódzkim komitecie okręgowym. W zeszłym roku był jednym z liderów akcji nagrywania wywiadów ze społecznością lokalną Opoczna o świadomości ekologicznej. Włączył się także w organizację lokalnych obchodów „Dnia bez oleju palmowego” oraz reprezentował szkołę w trakcie XIII Wielkiej Lekcji Geografii. Średnia ocen Wiktora w poprzednim roku szkoły wyniosła 5.4.

Bardzo cieszymy się, że możemy pomagać takim młodym osobom jak Julka i Wiktor rozwijać skrzydła, realizować marzenia i dążyć do rozwoju. Stypendia św. Mikołaja mogą zostać przeznaczone wyłącznie na wydatki związane z edukacją i rozwojem pasji i talentów.

Chcesz podarować stypendium? Kliknij i TU i pomóż nam mądrze pomagać dzieciom w potrzebie! 

Podaruj stypendium ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
logotypMSZ A kolor
logo IG
islogo
tvp info male
orange
Lapka 34
PLAY S
LogoTM
PLUS logo nowe2010
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
AMS RED
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
zabawki STORMER logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
logo radio lublin
logo radio rzeszow
111 154741892710
logo radio new
logo v2
logo PRK
Radio Szczecin logotyp
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio