Przeczytaj list od Oliwki

Już zebraliśmy
31965
Darczyńców
65

Przekaż darowiznę, a my zamienimy ją w Stypendium św. Mikołaja

zima 15 v4
Przekaż cegiełkę na stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
20
buzka 2 v2
Zostań Patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
2000
lato 7 v5
Ufunduj miesięczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
200
buzka 3 v4
Wpisz poniżej kwotę wpłaty na stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - PayPal

List od Oliwki

Drogi Święty Mikołaju,

Nazywam się Oliwka i chodzę do piątej klasy. W sobotę mama zabrała mnie na ślub koleżanki z pracy, który był w kościele p.w. Świętego Mikołaja.

Bardzo się zdziwiłam, bo myślałam, że Święty Mikołaj po prostu przynosi prezenty pod choinkę, ale mama opowiedziała mi historię o Tobie i Twoim życiu i powiedziała, że jesteś jednym ze świętych i można Cię prosić o pomoc w różnych rzeczach.

W czasie wakacji chodziłam na półkolonie do szkoły i mieliśmy raz wyjście na kort tenisowy. Bardzo mi się podobało, a pani trenerka pochwaliła mnie przy wszystkich, że mam talent i nie może uwierzyć, że gram pierwszy raz w życiu.

A ja naprawdę nigdy wcześniej nie grałam i sama się zdziwiłam, że mi tak dobrze idzie! Czułam się tak miło w środku, że coś mi wychodzi i nie mogłam przestać się uśmiechać.

Po południu opowiedziałam o tym wszystkim mamie, a ona znalazła w piwnicy starą rakietę tenisową taty i przyniosła mi ją pokazać. Nie miałam pojęcia, że tata grał kiedyś w tenisa.

Mój tata jest w niebie. Mama powiedziała, że pewnie mam talent po nim, bo grał w tenisa na studiach i zdobywał nawet różne puchary.

Nawet nie wiesz, Święty Mikołaju, jak się ucieszyłam, że mam po moim tacie coś tak fajnego. Bardzo za nim tęsknię i postawiłam sobie rakietę na parapecie w pokoju, żeby mieć ją blisko.

Bardzo chciałabym uczyć się gry w tenisa, ale sprawdziłyśmy z mamą ile kosztują takie zajęcia i mama posmutniała i powiedziała, że może kiedyś… To znaczy, że po prostu nas na to nie stać. Mama dużo pracuje, ale wszystko coraz więcej kosztuje.

Smutno mi, bo bardzo chciałabym chodzić na ten tenis i zdobyć kiedyś puchar dla mojej mamusi, żeby była ze mnie dumna i się uśmiechała.

Święty Mikołaju, nie chcę w tym roku żadnego prezentu, tylko spraw, żeby zdarzył się cud i żebym mogła jednak chodzić na tenis.

Pomożesz mi?

Twoja Oliwka

Co to jest Stypendium św. Mikołaja?

Stypendium św. Mikołaja to stypendium na cele edukacyjne, które otrzymują co miesiąc przez cały rok szkolny uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z różnych zakątków Polski, najczęściej z małych miejscowości. Średnie miesięczne stypendium wynosi 200 złotych, czyli uczeń na cały rok szkolny otrzymuje pomoc w wysokości 2000 złotych.

Otrzymane stypendium dziecko może przeznaczyć na rozwijanie swojego talentu, zakup niezbędnych szkolnych pomocy, opłacenie zajęć dodatkowych czy lekcji języka obcego. Na koniec roku szkolnego każdy stypendysta przesyła nam sprawozdanie ze swoich osiągnięć wraz z raportem z wydatkowania stypendium.

Co roku kilkaset dzieci z całej Polski otrzymuje Stypendium św. Mikołaja. Kolejne dzieci, takie jak Oliwka, potrzebują wsparcia. Czy możesz pomóc?

100% Twojej wpłaty przekażemy na stypendium

Nie chcesz robić przelewu on-line? Możesz przekazać darowiznę na stypendium tradycyjnym przelewem na konto.

nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja
numer konta: 56 1090 0004 9149 9999 9999 9999
z dopiskiem: darowizna na stypendium na dobry początek roku szkolnego

Każdą darowiznę przekazaną na stypendia możesz odliczyć od podstawy podatku przy składaniu zeznania PIT.

O Fundacji Świętego Mikołaja

Fundacja Świętego Mikołaja od ponad 20 lat pomaga dzieciom w potrzebie.

Jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (OPP) o numerze KRS 0000126602, a także ekspertami od wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży. Prowadzimy ogólnopolski program stypendialny Stypendia św. Mikołaja dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin przy współpracy z ponad 300 szkołami z całego kraju. Co roku przyznajemy stypendia kilkuset dzieciom z niezamożnych rodzin z całej Polski.

Wspieramy i szkolimy młodzież na lokalnych liderów w ramach projektu Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Działamy także zagranicą - finansujemy świetlice edukacyjne i inne projekty edukacyjne na rzecz dzieci i młodzieży w Aleppo w Syrii i w Iwano-Frankiwsku na Ukrainie. Od momentu rosyjskiej inwazji, wspieramy także tysiące dzieci z Ukrainy przebywające w Polsce.

Więcej informacji o naszych działaniach znajdziesz na mikolaj.org.pl