Przystanie Świętego Mikołaja - kolorowy początek roku. Jak pomagamy z PEPCO? [GALERIA]

Już wkrótce minie rok od kiedy ruszyliśmy z projektem Przystanie Świętego Mikołaja. Dziś zaglądamy do kilku z 33 punktów, które w całej Polsce niosą pomoc dla uciekających przed wojną dzieci z Ukrainy.

Jaka pomoc dzieciom z Ukrainy jest najbardziej skuteczna i najlepiej dopasowana do ich potrzeb? Zorganizowana oddolnie, osadzona w lokalnej społeczności i prowadzona przez ludzi żyjących po sąsiedzku z naszymi małymi przyjaciółmi. Mnogość i różnorodność lokalnych inicjatyw była zachwycająca, ale spontaniczna pomoc wymagała dodatkowego wsparcia. Tak w kwietniu 2022 roku zrodził się pomysł projektu Przystanie Świętego Mikołaja. 

W styczniu 2023 roku rozpoczął się trzeci etap naszego projektu. W jego ramach, we współpracy z 33 punktami rozsianymi po całym kraju niesiemy pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom z Ukrainy. W każdej z Przystani oferujemy im wsparcie edukacyjne i psychologiczne oraz naukę języka polskiego, a lokalne podmioty każdego dnia zaskakują nas kreatywnością swoich zajęć. Dziś zajrzymy do kilku z naszych Przystani, które mamy możliwość prowadzić dzięki wsparciu firmy PEPCO, która pomaga razem z Fundacją Świętego Mikołaja od samego początku wojny. PEPCO jest patronem 11 Przystani Świętego Mikołaja -  od Wejherowa po Bytom.

Przystań Świętego Mikołaja w Kluszowcach

Tworzona ze Stowarzyszeniem Sprężyna Przystań Świętego Mikołaja w Kluszowcach, ma za sobą bardzo emocjonującą wycieczkę do parku rozrywki Snowlandia. W Przystani dzieci w różnych grupach wiekowych mają szansę integrować się z polskimi rówieśnikami, co najlepiej udaje się w trakcie zabawy. Na co dzień dzieci korzystają z zajęć integracyjnych, kompensacyjno-społecznych (arteterapia, hipoterapia, choreoterapia), mają też dostęp do poradnictwa psychologicznego pod okiem wykwalifikowanych specjalistów. Dzieci uczą się okazywania emocji i pracy w grupie. Współpraca z rówieśnikami i opiekunami obejmuje również korepetycje i wsparcie edukacyjne.

Przystań Świętego Mikołaja w Katowicach

W Katowicach, naszach Przystań otoczyła opieką najmłodszą grupę podopiecznych. Dzieci w wieku 3-6 lat przez 100 godzin miesięcznie biorą udział w zajęciach opiekuńczo-integracyjnych pod okiem wykształconej pedagog z Ukrainy. W lutym dzieci brały udział w zajęciach logopedycznych. Stałym elementem życia Przystani są również zajęcia taneczno-ruchowe, często połączone z nauką polskiego. Dzięki naszej współpracy udało się również zakupić materiały zajęciowe oraz doposażyć salę na potrzeby grupy maluchów.

Przystań Świętego Mikołaja w Gdańsku

Dzieci z Przystani w Gdańsku korzystają nie tylko z zajęć, ale także z warsztatów i grup wsparcia. Zajęcia orbitują wokół kultury, sztuki oraz sportu. W lutym dzieci wybrały się na wspólną wyprawę na lodowisko, gdzie uczyły się jeździć na łyżwach, ale też miały szansę zobaczyć profesjonalistów biorących udział w Helvetius Cup. Tak jak w pozostałych Przystaniach dzieci mają szansę uczyć się polskiego oraz korzystać z pomocy psychologicznej. Zajęcia edukacyjno-wyrównawcze odbywają się w małych, 6-osobowych grupach, a tematyka zajęć dopasowana jest do potrzeb dzieci.

Przystań Świętego Mikołaja w Ostrowie Wielkopolskim

Przystań w Ostrowie Wielkopolskim jest z nami od samego początku projektu. Dzięki firmie PEPCO możemy kontynuować naszą owocną współpracę. W ostatnich tygodniach dzieci brały udział w bardzo udanych zajęciach sensoplastyki, a także w tzw. "nocowankach". Cały wieczór od godziny 17:00 w piątek do południa w sobotę dzieci spędziły wspólnie pod okiem troskliwych opiekunów. Trzy razy w tygodniu dzieci biorą udział w zajęciach integracyjnych, edukacyjnych oraz uczą się języka polskiego. Regularnie uczestniczą w zajęciach hipoterapii w Ośrodku Jeździeckim we Wtórku. 

Przystań Świętego Mikołaja w Warszawie (Ochota)

Działająca z nami od samego początku projektu Przystań Świętego Mikołaja na warszawskiej Ochocie, kontynuuje swoje wsparcie dla dzieci z Ukrainy w ramach "Pracowni". Zajęcia integracyjne obejmują wsparcie nie tylko samych podopiecznych, ale również ich rodzin oraz integrację z polskimi sąsiadami. Dzieci i młodzież w wieku szkolnym korzystają z zajęć języka polskiego. W Przystani duży akcent kładzie się na pielęgnowanie ukraińskich tradycji (m.in. w ramach zajęć kulinarnych), które cieszą się wielką popularnością wśród podopiecznych. 

Przystanie Świętego Mikołaja w Kluszowcach, Katowicach, Warszawie, Ostrowie Wielkopolskim oraz Gdańsku działają dzięki wsparciu firmy PEPCO, która pomaga dzieciom z Ukrainy od wybuchu wojny. PEPCO patronuje łącznie 11 Przystaniom. Bardzo dziękujemy za wsparcie.

Jeśli Państwo również chcą pomagać dzieciom z Fundacją Świętego Mikołaja zapraszamy do wsparcia naszego programu ukraińskiego w ramach którego pomagamy po obu stronach granicy. Szczegóły znajdą Państwo >>>TUTAJ<<<. Włączyć się program pomocy Ukrainie można poprzez formularz znajdujący się pod galerią oraz tradycyjnym przelewem na konto:

odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja
numer konta: 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002
tytuł przelewu: pomoc dzieciom z Ukrainy darowizna

Przekaż darowiznę, a my zamienimy ją w pomoc dla dziecka z Ukrainy

17 v4
Chcę ufundować miesiąc zajęć w Przystani Świętego Mikołaja dla jednego dziecka z Ukrainy
400
19
Chcę pomóc i przekazać cegiełkę na pomoc dziecku z Ukrainy
50
18
Chcę opłacić pół miesiąca zajęć w Przystani Świętego Mikołaja dla jednego dziecka z Ukrainy
200
16
Chcę przekazać inną kwotę na pomoc dziecku z Ukrainy i wpisuję ją poniżej
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - PayPal
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
logo Mikolaj
Radio357 logo kontra
LOGO M
mhp
ikea v2
PLD LOGO COLOR3x
pobrane
polska pomoc logo
Pepco logo RGB TAB
logo GrupoLAR v2
pepco AT
bialy prostokat v2
logoFDNT.png
fondation de france 1
prevoir
accenture logo
tvp info male
orange
PLAY S
T logo carrier surface rgb n
Active citizens fund4x
logo Heyah BK
PLUS logo nowe2010
2
AMS RED
promark serwis R
islogo
sks
HSBC logo
logo IG
logo 2
muzeum powstania warszawskiego
LOGOTYPY POWER v2
NIW PROO v2
logotypMSZ A kolor
Logo full kolor RGB
Active citizens fund4x v2
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
KMS logoOpt
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
CF BLUE v2
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
librus logo
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
dyrektor szkoly winieta
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom
Eyzee logo red black v2
logo euforma
81746010 1029034474118597 553683909372542976 o
positive red Wyjatkowy Prezent
SDA Znak Podstawowy
NAFTOR LOGO ZBIORNIK KOLOR
logo PAYTEL
logo
wprost logo bez obrysu rgb
SPAR H RGB 2
PLD LOGO COLOR3x v2
ursa
zielona sowa
gadzety reklamowe logo main 1 1
logo v3
redgetechblack
logo black sm
nwg logo2x
STABILO Logo 2019 RGB
TWB logo v2
PIB logo pion
STORCK Logo ab25mm RGB PM logo
logologo
insignis logo nowe final
thisisbio
Pekao Fundacja Pole Ochronne CMYK 1
bosch v2
Fundacja BNPP BL Q
pobrane v2
flow logo turkusowe tlo
logo pve dobra energia kwadrat cmyk
unum logo
novonordisk
SONNEDIX COL RGB
allegro logo
NCK logo poziom kolor RGB
LOTOS logo fundacja
JBL 3300x2550pix color22
logo GrupoLAR
JDP Logo v2