Wyłoniono 32 uczestników pierwszej edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja!

Fundacja Świętego Mikołaja właśnie zakończyła nabór do pierwszej edycji Akademii Liderów.
Wyłonieni do programu uczestnicy pochodzą z 11 województw, w większości są to uczniowie liceów ogólnokształcących. Łącznie w ramach Akademii zrealizowanych zostanie 25 różnych projektów. Najwięcej, bo 10 z nich, mieści się w kategorii nr 1: Pamięć i tożsamość lokalna.

Fundacja Świętego Mikołaja właśnie zakończyła nabór do pierwszej edycji Akademii Liderów.
Wyłonieni do programu uczestnicy pochodzą z 11 województw, w większości są to uczniowie liceów ogólnokształcących. Łącznie w ramach Akademii zrealizowanych zostanie 25 różnych projektów. Najwięcej, bo 10 z nich, mieści się w kategorii nr 1: Pamięć i tożsamość lokalna.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z rekrutacji. Młodzież, która się zgłosiła ma wielki apetyt na działanie. Razem będziemy realizować najróżniejsze projekty w całej Polsce – mówi Jolanta Michalewicz, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Projekt Akademia Liderów       
Projekt skierowany jest do osób z całej Polski, w wieku 16-19 lat, które mają predyspozycje liderskie, chcą inspirować innych do działania, by zmieniać otoczenie na lepsze. Program gromadzi osoby
z dobrą średnią ocen, angażujący się w różne projekty w szkole i poza nią. Akademia to też miejsce dla tych o ambicjach politycznych, społeczników i planujących działalność samorządową.


Młodzież wyłoniona w procesie rekrutacyjnym przez 5 miesięcy będzie realizować swoje autorskie projekty lokalne pod okiem profesjonalnego tutora. Podczas tygodniowego wyjazdu letniego przejdzie trening z metody prowadzenia projektów według profesjonalnych standardów. Dodatkowo wszyscy będą też otrzymywać 10-miesięczne stypendium.

Jeszcze w tym roku uczestnicy zrealizują projekty na rzecz lokalnej społeczności
w kategoriach: pamięć i tożsamość lokalna, więzi międzypokoleniowe, projekty samopomocowe, projekty charytatywne. Wśród pomysłów uczniów są m.in. zorganizowanie atrakcyjnego rajdu z fabułą detektywistyczną dotyczącego historii regionu, zorganizowanie szerokiej sieci samopomocy uczniowskiej na zasadzie "podaj dalej" - otrzymałem lub otrzymuję pomoc, żeby następnie pomagać innym, zorganizowanie Festiwalu Nauki i Kultury, który zakłada wymianę wiedzy i doświadczeń pokolenia seniorów i dzieci.

Wyniki rekrutacji oraz szczegółowe informacje na temat Akademii można znaleźć na stronie www.mikolaj.org.pl/Akademia i na FB www.facebook.com/AkademiaFSM.

Sponsorem Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja jest Bank Zachodni WBK.
Bank Zachodni WBK to trzecia siła sektora bankowego w Polsce. Coraz silniejszą pozycję zawdzięcza dynamicznemu rozwojowi, dobrym produktom, innowacyjności, konsekwentnemu budowaniu marki i dążeniu do perfekcji w relacjach z klientami.

W swoich działaniach promuje jednak nie tylko te projekty, które wspierają działalność biznesową. Kierując się szeroko pojętym interesem wspólnym wspiera lokalne społeczności, środowisko naturalne, działa na rzecz polskiej edukacji, kultury oraz dziedzictwa narodowego. Na 53 polskich uczelniach Bank prowadzi program Santander Universidades, polegający na współpracy z uczelniami, inwestując tym samym w rozwój świadomego i wyedukowanego społeczeństwa. W 2015 roku został Mecenasem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja otrzymała patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej.

Zostań św. Mikołajem dla naszych podopiecznych

face 33
Dzięki Twojemu wspraciu będziemy mogli pomóc kolejnym dzieciom.
50 zł
face 7 v2
Na wyjazd szkoleniowy dla aktywnej społecznie młodzieży w ramach Akademii Liderów.
100 zł
face 31 v2
Miesięczne stypendium św.Mikołaja dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny.
200 zł
santa 3 v2
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny. Dziękujemy za Twoją hojność!
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
orange
Lapka 34
PARP Grupa PFR logo RGB male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
tvp info male
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kontekst hr
kantar
ok 2x logo intersys srl san donato
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik