Święty Mikołaj pomaga dzieciom w Aleppo!

Dzięki środkom finansowym z akcji „Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły” mogliśmy rozpocząć pierwsze projekty na rzecz dzieci z Aleppo. Dziękujemy wszystkim osobom, które dołączyły do naszej akcji i przekazały darowizny na ten cel.

Dzięki środkom finansowym z akcji „Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły” mogliśmy rozpocząć pierwsze projekty na rzecz dzieci z Aleppo. Dziękujemy wszystkim osobom, które dołączyły do naszej akcji i przekazały darowizny na ten cel.

aleppo kokoryn

1 marca otworzyliśmy pierwszą mini-szkołę pod nazwą „Świetlica św. Mikołaja”. W Świetlicy św. Mikołaja dzieci uczą się, odrabiają lekcje, mają zajęcia taneczne i kółka zainteresowań, spotkania z psychologami. Każdego dnia do naszej mini-szkoły przychodzi 70 dzieci, ale potrzeby są dużo, dużo większe, więc robimy wszystko, by jak najszybciej otworzyć kolejne takie punkty. W najbliższym czasie dzieci otrzymają także stroje sportowe, żeby miały w czym ćwiczyć na zajęciach sportowych, a także wyprawki zawierające przybory szkolne i materiały plastyczne.

Rozpoczęliśmy także program Stypendia św. Mikołaja dla 200 studentek i studentów. Stypendia otrzymali od nas młodzi chłopcy i dziewczęta, którzy w wolnym od studiowania czasie działają jako wolontariusze na rzecz dzieci. Ta wspaniała dwusetka otrzyma od nas comiesięczne stypendia na cały rok akademicki. Nasi stypendyści z Aleppo to młodzi bohaterowie, którzy w czasie wojny pozostali w swoim mieście i każdego dnia pomagali dzieciom ucząc je, bawiąc się z nimi i pomagając im jak tylko mogli.

 Równocześnie intensywnie pracujemy odbudową boiska i placu zabaw oraz kolejnymi kilkunastoma projektami skierowanymi do dzieci – wszystko to możemy robić jedynie dzięki wsparciu wszystkich naszych darczyńców.

Jeśli jeszcze nie rozliczyliście Państwo zeznania PIT za rok 2017, to polecamy nasz program do jego rozliczenia: https://pit2017.mikolaj.org.pl/. Bardzo prosimy o 1% na rzecz naszych działań – Fundacja Świętego Mikołaja KRS 00000126602. Dzięki tym środkom będziemy mogli zrobić jeszcze więcej i pomóc kolejnym dzieciom.

Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły

head2 v2
Miesięczne czesne w szkole dla jednego dziecka.
40 zł
head3 v3
Wyprawka szkolna dla jednego dziecka.
100 zł
face 4 v3
Miesięczne stypendium dla studenta/studentki z Aleppo.
200 zł
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny.
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kontekst hr
kantar
ok 2x logo intersys srl san donato
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik