"Święta bez granic 2019". Podczas trzeciej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2019" zebraliśmy 220 887 zł

Dzięki hojności słuchaczy Trójki pobiliśmy kolejny rekord! Podczas trzeciej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2019" zebraliśmy aż 220 887 zł! Kwota uzyskana z wysłanych SMS-ów wyniosła 63 500 zł, a dochód ze sprzedaży zebranych przedmiotów sięgnął 157 387 zł. Tym razem można było wylicytować m.in. gitarę Artura Rojka, lekcję jazdy quadem z Rafałem Sonikiem, zestaw autorski Remigiusza Mroza oraz statuetkę Fryderyka wraz z płytą z autografem Leszka Możdżera.

13 grudnia słuchacze Programu 3 Polskiego Radia ponownie usłyszeli charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!".

Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas trzeciej licytacji 13 grudnia 2019 w godz. 16-19:

trojka gadzety sonik rafal 9957
Koszulka Rafała Sonika (fot. Wojciech Kusiński).

GITARA FENDER TELECASTER ARTURA ROJKA Z CZASÓW ZESPOŁU MYSLOVITZ trafiła do Pana Jacka, który zaoferował 38 000 zł.

Artur Rojek kupił ją blisko 15 lat temu, docelowo jako gitarę wykorzystywaną na koncertach podczas trasy promującej właśnie płytę "Happiness Is Easy". Była przydatna zwłaszcza podczas piosenek, które wymagały – jak sam wyjaśnia – "mocno fizycznego grania". Z tego powodu też gitara nosi widoczne ślady użytkowania. Od czasów odejścia muzyka z zespołu Myslovitz w 2012 roku instrument spoczywa w futerale. Teraz doczekała się nowego właściciela.

LEKCJĘ JAZDY QUADEM NA PUSTYNI BŁĘDOWSKIEJ Z RAFAŁEM SONIKIEM wylicytował Pan Marek za 21 500 zł. Dodatkowo Kuba Strzyczkowski obiecał, że postara się przekonać Rafała Sonika, by podobnej lekcji udzielił Panu Robertowi, który zaoferował 20 500 zł.

W tym roku Rafał Sonik powrócił do wielkiego sportu po ciężkiej kontuzji nogi, której doznał podczas Rajdu Dakar 2018. I był to powrót w mistrzowskim stylu. Nasz utytułowany kierowca zdobył 8. i 9. Puchar Świata (odpowiednio w stawce quadów oraz w kategorii "weteran"), a teraz przygotowuje się do 11. już startu w Rajdzie Dakar, który po raz pierwszy w historii odbędzie się w Arabii Saudyjskiej (styczeń 2020 r.). Dotychczas Rafał Sonik 4 razy stawał na podium tych zawodów (jego najlepszy wynik to pierwsze miejsce w 2015 roku). Warto dodać, że wciąż jest aktywnym biznesmenem, wspierającym różne inicjatywy społeczne. Na licytacji w Trójce lekcja z Rafałem Sonikiem na Pustyni Błędowskiej. Jak sam zapowiada, będzie to dzień pełen wrażeń. Czekają quady i inne pojazdy terenowe. Poziom zajęć będzie dostosowany do umiejętności Zwycięzcy aukcji. W komplecie koszulka treningowa w rozmiarze XL.

AUTORSKI ZESTAW OD REMIGIUSZA MROZA stał się własnością Pana Roberta, który zadeklarował 8 000 zł.

Podobno Polacy nie czytają książek. Jak to?! Przecież czytają, na przykład książki Remigiusza Mroza. Pisarz to młody, zdolny, a już doświadczony i z sukcesami. Ma 32 lata i prawie 40 książek na koncie. Według tygodnika "Wprost" to najlepiej zarabiający polski pisarz, który sprzedał 1,35 miliona egzemplarzy swoich książek, co mogło mu przynieść ponad 1,8 miliona złotych. Specjalizuje się w kryminałach i thrillerach. To on stworzył takie postacie, jak komisarz Wiktor Forst czy mecenas Joanna Chyłka, która z książek trafiła także na ekrany. Na licytacji w Trójce zestaw od pisarza – niepowtarzalny, w dużej części nie do kupienia gdzie indziej. W skład zestawu wchodzą: czapka z napisem "Mróz" z gustownym pomponem, koszulka "Iluzjonista", koszulka z Sewerynem Zaorskim, nowym bohaterem stworzonym przez autora oraz dwa bestsellerowe kryminały, oba z dedykacją i autografem: "Iluzjonista" i "Behawiorysta".

SŁYNNA SZKLANA RURKA Z FILMU "POSZUKIWANY, POSZUKIWANA" STANISŁAWA BAREI ORAZ GĄSIOR I KSIĄŻKA OD NAJBLIŻSZEJ RODZINY REŻYSERA trafiły do Pana Dariusza, który zaproponował 18 000 zł.

Niedawno obchodziliśmy (także w Programie Trzecim Polskiego Radia) 90. rocznicę urodzin Stanisława Barei – reżysera kultowych komedii z okresu PRL, który jak nikt inny potrafił sportretować absurdy ówczesnej rzeczywistości. Kolejne pokolenia widzów odkrywają dla siebie takie filmy, jak "Miś", "Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz", "Brunet wieczorową porą", "Nie ma róży bez ognia" oraz seriale "Alternatywy 4" i "Zmiennicy". Cytaty z filmów (choćby "Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem" albo "Z twarzy podobny zupełnie do nikogo") weszły do języka potocznego i są w nim do dziś. W zestawie pamiątkowym po Stanisławie Barei jest szklana rurka – jeden z niezastąpionych rekwizytów z filmu "Poszukiwany, poszukiwana", będącego częścią zestawu do pędzenia bimbru. Do tego gąsior z piwnicy Stanisława Barei oraz książka "Nielegalny wyrób spirytusu" Bogusława Sygita, w której swoje autografy złożyli najbliżsi reżysera – żona Hanna Kotkowska-Bareja oraz dzieci Katarzyna i Jan.

STATUETKA FRYDERYKA I PŁYTA Z AUTOGRAFEM OD LESZKA MOŻDŻERA jest własnością Pana Marka, który zapłacił 16 333 zł.

Leszek Możdżer to jeden z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych – kompozytor i światowej klasy pianista. Urodził się w 1971 roku w Gdańsku, gdzie 25 lat później ukończył Akademię Muzyczną. Nagrał ponad 100 płyt, m.in. z Tomaszem Stańką i Michałem Urbaniakiem. Pierwsze wyróżnienie zdobył w 1992 roku na festiwalu Jazz Juniors. Potem był grad różnych nagród, w tym dwa Fryderyki (w 1999 w kategorii "Jazzowy muzyk roku" i w 2011 za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową "Kaczmarek by Możdżer"). Jedna z tych statuetek jest do zdobycia na licytacji w Trójce. Która? Podczas piątkowej audycji podpowie sam darczyńca. Oprócz Fryderyka płyta z autografem Leszka Możdżera z jego muzyką do filmu Macieja Pieprzycy "Ikar. Legenda Mietka Kosza" z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej. Muzyka została nagrodzona na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni, podobnie jak sam obraz (nagroda indywidualna dla Leszka Możdżera oraz "Srebrne Lwy" dla filmu).

RAKIETA TENISOWA, KOSZULKA I PIŁKI OD HUBERTA HURKACZA trafiły do Pani Anny, która zaproponowała 15 500 zł.

Hubert Hurkacz to najwyżej notowany polski tenisista (37. miejsce światowego rankingu). W tym roku triumfował w turnieju Winston-Salem Open. Dzięki temu "Hubi" został pierwszym od 37 lat polskim tenisistą, który wygrał zawody rangi ATP World Tour (poprzednio dokonał tego w 1982 roku w Chicago słynny Wojciech Fibak). W tym roku ma swoim koncie także zwycięstwa z graczami ze światowej czołówki – dwukrotnie pokonał Japończyka Nishikoriego, wygrał też z Austriakiem Thiemem. 22-latek reprezentował Polskę w meczach Pucharu Davisa.

Jak można dołączyć do akcji Święta Bez Granic 2019:
– kupując płytę "Święta bez granic 2019". Całkowity dochód ze sprzedaży tego wydawnictwa zostanie przekazany na pomoc stypendialną dla podopiecznych Fundacji Świętego Mikołaja.
– wysyłając SMS o treści POMOC pod numer 7545 (koszt 6 zł 15 gr z VAT). SMS działa od 15 listopada 2019 do 15 stycznia 2020 r. Wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu.
– dokonując wpłat na konto Fundacji Świętego Mikołaja: 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem "Trójka – darowizna na stypendia" lub wpłacając on-line poprzez stronę: mikolaj.org.pl/swietabezgranic.

Podaruj stypendium ❤

zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
islogo
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
Polskie radio logo
logo v2
logo radio lublin
111 154741892710
logo PRK
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio