Święta Bez Granic 2017 - Czas na drugą licytację w Trójce

Koszulka z podpisami Marcina Gortata i jego kolegów z drużyny Washington Wizards, jazda z Kajetanem Kajetanowiczem oraz partytura i batuta z autografem od Jerzego Maksymiuka – to wszystko i jeszcze więcej będzie można wylicytować w piątek 8 grudnia w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki".

Koszulka z podpisami Marcina Gortata i jego kolegów z drużyny Washington Wizards, jazda z Kajetanem Kajetanowiczem oraz partytura i batuta z autografem od Jerzego Maksymiuka – to wszystko i jeszcze więcej będzie można wylicytować w piątek 8 grudnia w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16-19).

IMG 1374

W tym roku akcja, organizowana przy współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, odbywa się pod hasłem "Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły".

Oto przedmioty, które będzie można zdobyć podczas drugiej licytacji – w piątek 8 grudnia 2017:

PARTYTURA I BATUTA Z AUTOGRAFEM OD JERZEGO MAKSYMIUKA

Światowej sławy dyrygent przeznaczył na licytację w Trójce bardzo osobisty, a jednocześnie niezwykle "zawodowy" zestaw. W jego skład wchodzą:

- batuta, z korkową rączką, na której Maestro złożył autograf;
- partytura "Wielkiej symfonii w g-moll" Mozarta (wersja druga z klarnetami), również z własnoręcznym podpisem i adnotacją Jerzego Maksymiuka na okładce, informującą, iż jest to "egzemplarz główny, z którego dyryguję na koncertach". Na kolejnych stronach partytury są odręczne notatki, a sam zapis nutowy ma niemal zabytkowy charakter, bo pochodzi z 1958 roku.
- płyta "The Best Of Paderewski" z autografem Jerzego Maksymiuka (to płyta, na której można usłyszeć Piotra Palecznego, grającego na fortepianie oraz Orkiestrę Sinfonia Varsovia pod batutą naszego bohatera).

JAZDA Z KAJETANEM KAJETANOWICZEM

Popularny "Kajto" trzy razy z rzędu zdobywał rajdowe Mistrzostwo Europy (2015, 2016, 2017). Dokonał tego jako pierwszy zawodnik w 65-letniej historii cyklu. Na liście sukcesów ma także dwa zwycięstwa w legendarnym Rajdzie Akropolu, 4 tytuły Rajdowego Mistrza Polski i tyle samo wygranych w Rajdzie Barbórka.

Na aukcji w Trójce do wygrania jazda z mistrzem na prawym fotelu w samochodzie rajdowym. Co czeka osobę, która zwycięży w licytacji? – Nie jestem w stanie opisać tego słowami – odpowiada z uśmiechem na twarzy Kajetan Kajetanowicz. I dodaje, że trasa będzie profesjonalnie zabezpieczona. Wszystko będzie na swoim miejscu – kombinezon, kask, klatka bezpieczeństwa w samochodzie i… ryk silnika.

KOSZULKA Z PODPISAMI MARCINA GORTATA I JEGO KOLEGÓW Z DRUŻYNY WASHINGTON WIZARDS

214 centymetrów wzrostu, numer 13 na koszulce. Marcin Gortat – nasz człowiek w NBA. Obecnie gra w drużynie Washington Wizards. Wcześniej występował w Phoenix Suns i Orlando Magic. Z tym ostatnim klubem zdobył wicemistrzostwo NBA. Jest trzecim Polakiem, który trafił do najlepszej koszykarskiej ligi świata i pierwszym, który zagrał w wielkim finale.

RZEŹBA RYSZARDA PIOTROWSKIEGO

Nieduża rzeźba w brązie, przedstawiająca leżącą kobietę, na postumencie mahoniowym. Będzie pasowała zarówno do nowoczesnego, jak i klasycznego wnętrza. Autor – znany rzeźbiarz Ryszard Piotrowski – jest miłośnikiem klasycznie pojmowanego piękna i to w jego pracy widać. Ceni twórców francuskich  Auguste'a Rodina i Camille Claudel.

ZESTAW OD DEEP PURPLE - PAŁECZKI PERKUSYJNE, KOSTKA DO GITARY ORAZ LISTA UTWORÓW Z KONCERTU W LONDYNIE PODPISANA PRZEZ CZŁONÓW ZESPOŁU DEEP PURPLE


Słuchaczom Trójki grupy Deep Purple przedstawiać nie trzeba. To jeden z najbardziej cenionych przez nich zespołów rockowych w historii. By się o tym przekonać, wystarczy posłuchać corocznego Topu Wszech Czasów – w 2017 roku ponadczasowy utwór Deep Purple "Child In Time" dotarł do 7. miejsca notowania. To kompozycja z albumu wydanego 47 lat temu, ale zespół jest w doskonałej formie do dziś. Nagrywa nowe płyty (ostatnia z tego roku zatytułowana "Infinite") i koncertuje. Specjalny zestaw właśnie "koncertowy" prezentujemy na licytacji w Trójce. W skład kompletu wchodzą: kostka do gitary z autografem basisty Rogera Glovera, oprawiona lista utworów, podpisana m.in. przez gitarzystę zespołu Steve'a Morse'a oraz pałeczki perkusyjne z autografem Iana Paice'a – a wszystko z koncertu w Londynie, który odbył się 16 listopada tego roku. Co istotne, tymi pałeczkami Ian Paice posługiwał się podczas nagrania płyty koncertowej, która swoją premierę będzie miała w 2018 roku!    

Pomagaj z nami:
- wyślij SMS o treści POMOC na numer 7545 (koszt 5 zł plus VAT), wszyscy operatorzy zrzekli się swojego dochodu
- przekaż darowiznę na numer konta: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem „Aleppo”
- wpłać darowiznę on-line

Dziękujemy operatorom sieci: Orange, PLAY, T-mobile, Heyah i Plus GSM za charytatywne wsparcie i przekazanie całkowitego dochodu na rzecz tej akcji.

Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły

head2 v2
Miesięczne czesne w szkole dla jednego dziecka.
40 zł
head3 v3
Wyprawka szkolna dla jednego dziecka.
100 zł
face 4 v3
Miesięczne stypendium dla studenta/studentki z Aleppo.
200 zł
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny.
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kontekst hr
kantar
ok 2x logo intersys srl san donato
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik