Rusza 4. edycja Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Już 30 lipca wystartuje 4. edycja Akademii Liderów – programu wspierającego młodzież zaangażowaną w aktywizację społeczności lokalnej. Uczestnicy, czyli autorzy najlepszych projektów społecznych i historycznych zgłoszonych do programu, wyjadą na 10 – dniową Szkołę Letnią, gdzie zdobędą wiedzę, jak zarządzać projektami i otrzymają roczne stypendium na dalszy rozwój.

 

041 A1853

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja już czwarty rok wspiera młodych ludzi, którzy z pasją realizują swoje projekty na rzecz lokalnej społeczności.  Jednym z etapów programu jest Szkoła Letnia, podczas której laureaci będą mieli możliwość poznania znanych osobistości życia publicznego. Dla uczestników przygotowano również warsztaty i szkolenia z zakresu profesjonalnego zarządzania projektem czy technik prezentacji.

Do tegorocznej edycji Akademii zakwalifikowanych zostało 13 projektów historycznych oraz 11 społecznych, a wśród nich poruszone zostaną takie tematy jak: „1918 rok - do praw wyborczych kobiet ostatni krok?”, „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”, „Ja i dziadkowie na wspólnej ścieżce”. Projekty realizowane będą w rodzinnych miastach uczestników m.in. w Opolu, Bytomiu, Zawierciu, Rzeszowie czy Gdańsku. 

Szkoła Letnia Akademii Liderów rozpoczyna się 30 lipca i trwa 10 dni. Akademia rozpocznie się  zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego, a wieczorem z młodzieżą spotka się z Piotr Dardziński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W trakcie Akademii odbędą się także spotkania z ks. prof. Jackiem Grzybowskim oraz dziennikarzem Marcinem Fijołkiem. Na uczestników czekają warsztaty pod okiem specjalistów z Collegium Wratislaviense, podczas których dowiedzą się jak przygotować projekt, w jaki sposób zdobyć budżet na jego realizację oraz jak budować więzi z lokalnymi instytucjami. Poznają technikę wystąpień publicznych i przeanalizują swoje mocne strony. Przez cały czas trwania obozu laureaci mogą liczyć na wsparcie i pomoc tutorów w realizowaniu swoich projektów.

 - Szkoła Letnia to prawdziwa „szkoła życia” dla przyszłych liderów. To tutaj zdobywają wiedzę niezbędną w kolejnym, najważniejszym etapie Akademii jakim jest realizacja własnego projektu. Ostatnie edycje pokazują, że podczas wyjazdu uczestnicy odkrywają swoje liderskie talenty, nabierają pewności siebie, ale co najważniejsze poznają ludzi o podobnych pasjach i zawierają nowe przyjaźnie – mówi Joanna Wojdowska, koordynatorka Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. 

Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 100 uczniów, którzy zrealizowali kilkadziesiąt projektów na rzecz lokalnej społeczności. Akademia Liderów dofinansowana jest ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”, a także współfinansowana ze środków pozyskanych od słuchaczy Programu Trzeciego Polskiego Radia w ramach akcji „Święta bez granic 2016”. Partnerami czwartej edycji Akademii Liderów jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji  oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Patroni medialni: tygodnik „Idziemy” i „Niedziela”, portal Dzieje.pl oraz telewizja Salve TV.

Więcej o projekcie na www.mikolaj/org.pl/akademia 

Podaruj stypendium ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Radio357 logo kontra
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
logotypMSZ A kolor
accenture logo
tvp info male
HSBC logo
logo IG
islogo
LogoTM
orange
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
AMS RED
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logo PEPCO ver podstawowa prev
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
zabawki STORMER logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom