Rusza 4. edycja Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Już 30 lipca wystartuje 4. edycja Akademii Liderów – programu wspierającego młodzież zaangażowaną w aktywizację społeczności lokalnej. Uczestnicy, czyli autorzy najlepszych projektów społecznych i historycznych zgłoszonych do programu, wyjadą na 10 – dniową Szkołę Letnią, gdzie zdobędą wiedzę, jak zarządzać projektami i otrzymają roczne stypendium na dalszy rozwój.

 

041 A1853

Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja już czwarty rok wspiera młodych ludzi, którzy z pasją realizują swoje projekty na rzecz lokalnej społeczności.  Jednym z etapów programu jest Szkoła Letnia, podczas której laureaci będą mieli możliwość poznania znanych osobistości życia publicznego. Dla uczestników przygotowano również warsztaty i szkolenia z zakresu profesjonalnego zarządzania projektem czy technik prezentacji.

Do tegorocznej edycji Akademii zakwalifikowanych zostało 13 projektów historycznych oraz 11 społecznych, a wśród nich poruszone zostaną takie tematy jak: „1918 rok - do praw wyborczych kobiet ostatni krok?”, „100 drzew na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”, „Ja i dziadkowie na wspólnej ścieżce”. Projekty realizowane będą w rodzinnych miastach uczestników m.in. w Opolu, Bytomiu, Zawierciu, Rzeszowie czy Gdańsku. 

Szkoła Letnia Akademii Liderów rozpoczyna się 30 lipca i trwa 10 dni. Akademia rozpocznie się  zwiedzaniem Muzeum Powstania Warszawskiego, a wieczorem z młodzieżą spotka się z Piotr Dardziński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W trakcie Akademii odbędą się także spotkania z ks. prof. Jackiem Grzybowskim oraz dziennikarzem Marcinem Fijołkiem. Na uczestników czekają warsztaty pod okiem specjalistów z Collegium Wratislaviense, podczas których dowiedzą się jak przygotować projekt, w jaki sposób zdobyć budżet na jego realizację oraz jak budować więzi z lokalnymi instytucjami. Poznają technikę wystąpień publicznych i przeanalizują swoje mocne strony. Przez cały czas trwania obozu laureaci mogą liczyć na wsparcie i pomoc tutorów w realizowaniu swoich projektów.

 - Szkoła Letnia to prawdziwa „szkoła życia” dla przyszłych liderów. To tutaj zdobywają wiedzę niezbędną w kolejnym, najważniejszym etapie Akademii jakim jest realizacja własnego projektu. Ostatnie edycje pokazują, że podczas wyjazdu uczestnicy odkrywają swoje liderskie talenty, nabierają pewności siebie, ale co najważniejsze poznają ludzi o podobnych pasjach i zawierają nowe przyjaźnie – mówi Joanna Wojdowska, koordynatorka Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. 

Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 100 uczniów, którzy zrealizowali kilkadziesiąt projektów na rzecz lokalnej społeczności. Akademia Liderów dofinansowana jest ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra”, a także współfinansowana ze środków pozyskanych od słuchaczy Programu Trzeciego Polskiego Radia w ramach akcji „Święta bez granic 2016”. Partnerami czwartej edycji Akademii Liderów jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji  oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Patroni medialni: tygodnik „Idziemy” i „Niedziela”, portal Dzieje.pl oraz telewizja Salve TV.

Więcej o projekcie na www.mikolaj/org.pl/akademia 

Zostań św. Mikołajem dla naszych podopiecznych

face 33
Dzięki Twojemu wspraciu będziemy mogli pomóc kolejnym dzieciom.
50 zł
face 7 v2
Na wyjazd szkoleniowy dla aktywnej społecznie młodzieży w ramach Akademii Liderów.
100 zł
face 31 v2
Miesięczne stypendium św.Mikołaja dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny.
200 zł
santa 3 v2
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny. Dziękujemy za Twoją hojność!
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
orange
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
bialy prostokat v2
promark serwis R
sks
IKEA
C F logo
accenture logo
kontekst hr
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
frse v2
logo majewski v2
77production v3
ok 2x logo intersys srl san donato
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
zpapieru 01
IMAS Logo 884 456px
aria logo1
kantar
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik