RAPORT: Pomoc Fundacji Świętego Mikołaja w Aleppo w 2019 roku

Dzieci są najbardziej bezbronnymi ofiarami wojny w Syrii i dlatego od początku 2018 roku nieprzerwanie pomagamy dzieciom w Aleppo. Dotychczas objęliśmy swoją pomocą ponad 10 tysięcy dzieci. Zapraszamy do lektury raportu po drugim roku działań.

Sytuacja mieszkańców miasta jest bardzo trudna, wiele dzieci nie chodzi do szkoły. Dzięki hojności darczyńców nasza fundacja od początku 2018 roku prowadzi stałe działania na rzecz dzieci w Aleppo we współpracy ze starannie wyselekcjonowanymi, lokalnymi organizacjami: Hope Center i JRS. Naszym najważniejszym celem jest umożliwienie dzieciom powrotu do szkoły i nauki.

Aleppo jest jednym z miast, które podczas wojny w Syrii ucierpiało najbardziej. Walki w Aleppo trwały od lipca 2012 roku do grudnia 2016 roku. Zniszczenia w Aleppo są ogromne, a jego mieszkańcy potrzebują długofalowej pomocy, aby móc wrócić do normalnego życia. Przez ostatnie lata dzieci w Aleppo zniosły niewyobrażalne cierpienia – wiele z nich straciło członków rodziny, domy i całe dotychczasowe życie. Połowa z 22 tys. dzieci w wieku 5-18 lat z powodu wojny przerwała edukację. Wiele dzieci porzuciło szkołę, by pójść do pracy i wesprzeć żyjące w ubóstwie rodziny.

ADE 0558
Pomagamy dzieciom w Aleppo nieprzerwanie od 2018 roku. Chcemy pomóc dzieciom odzyskać stracone dzieciństwo.

W 2019 roku prowadziliśmy na terenie Aleppo dwie wyremontowane przez nas całodzienne świetlice, w których odbywają się zajęcia edukacyjne i zajęcia dodatkowe – jedną w zachodniej części miasta zamieszkiwanej głównie przez rodziny chrześcijańskie, drugą – we wschodnim Aleppo. Niemal każde dziecko, które przychodzi na zajęcia do świetlicy podczas wojny straciło jednego z rodziców, rodzeństwo lub przyjaciół. Mimo swojego młodego wieku wiele spośród z nich musi pracować. Chcąc wesprzeć rodzinę, często pracują w bardzo niebezpiecznych warunkach, ryzykując swoje zdrowie i życie. Świetlica jest dla nich jedynym miejscem, gdzie mogą się uczyć, bawić, odpocząć, gdzie mogą odzyskać cząstkę dzieciństwa. Świetlice działały także w trakcie wakacji.

Zorganizowaliśmy także letnie zajęcia dla dzieci, w ramach których odbyły się zajęcia wyrównawcze, wycieczki, zawody sportowe, gry i zabawy na powietrzu. Sfinansowaliśmy także odbudowę centrum sportu składającego się z kilku otwartych boisk i placu zabaw oraz remont i wyposażenie sal jednego z przedszkoli. Kupiliśmy zabawki edukacyjne i wyposażenie do drugiego.

Wspieraliśmy młodych ludzi poprzez Stypendia św. Mikołaja. Stypendia otrzymało dwustu studentów i studentek, którzy poza nauką angażują się także w pomaganie innym, poprzez wolontariat lub pracę na rzecz organizacji młodzieżowych (głównie zuchowych i harcerskich). Stypendia otrzymali studenci, których jedno z rodziców nie żyje lub rodzina jest w bardzo ciężkiej sytuacji finansowej z innych powodów, ojciec nie może znaleźć pracy lub zarabia niewystarczająco, student nie pracuje lub zarabia niewystarczająco, student ma liczne młodsze rodzeństwo. Stypendystami św. Mikołaja było 106 dziewcząt i 84 chłopców, którzy co miesiąc otrzymują stypendium. Najwięcej z nich studiuje: ekonomię, medycynę, informatykę i farmację. Stypendia były wypłacane od 1 marca 2018 do 6 lutego 2019 roku. 

Ponad tysiąc dzieci z Aleppo otrzymało od Fundacji Świętego Mikołaja wyprawki szkolne i mundurki w samym tylko 2019 roku.

Wszystkie działania w Aleppo będziemy prowadzić nieprzerwanie, dopóki wystarczy nam środków.

Dzieci potrzebują wsparcia. Pomóż i przekaż darowiznę on-line: www.mikolaj.org.pl/aleppo lub tradycyjnym przelewem na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, numer 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem: darowizna na pomoc dzieciom z Aleppo

Drugi rok pomocy dzieciom w Aleppo Fundacja Świętego Mikołaja
Raport z drugiego roku dzialan w Aleppo Fundacja Swietego Mikolaja
pdf
2.4 MB

Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły

Jednorazowo
Co miesiąc
lato 1 v6
Tyle kosztuje opłacenie nauki w świetlicy edukacyjnej w Aleppo dla jednego dziecka na miesiąc
60 zł
zima 15 v5
Tyle kosztuje prowadzenie świetlicy edukacyjnej dla 100 dzieci w Aleppo przez tydzień
1500 zł
zima 2 v2
Tyle kosztuje opłacenie nauki w świetlicy edukacyjnej w Aleppo dla dwojga dzieci na miesiąc
120 zł
santa 4 v2
Wybieram inną kwotę darowizny. Chcę przekazać na pomoc dzieciom z Aleppo:
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Radio357 logo kontra
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
logotypMSZ A kolor
accenture logo
tvp info male
HSBC logo
logo IG
islogo
LogoTM
orange
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
AMS RED
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logo PEPCO ver podstawowa prev
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
zabawki STORMER logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom