RAPORT z programu pomocy edukacyjnej: Jak pomagamy razem ze Słuchaczami Radia 357?

Coroczne licytacje redaktora Kuby Strzyczkowskiego na antenie Radia 357 to nie tylko okazja do świetnej zabawy. Dzięki Słuchaczom Radia 357 pomogliśmy ponad 3100 dzieciom w potrzebie. Przed Państwem raport naszej wspólnej pomocy.

1 424 747 złotych. To rekordowa kwota, którą zebraliśmy w ramach naszej grudniowej akcji z Radiem 357, której celem było zapewnienie pomocy edukacyjnej polskim i ukraińskim dzieciom w trudnej sytuacji. W trakcie licytacji Pana redaktora Kuby Strzyczkowskiego Słuchacze wykazali się hojnością, o jakiej nawet nie marzyliśmy. Dzięki niej mogliśmy objąć opieką ponad 3100 dzieci z Polski i Ukrainy! 

Czas podsumować nasze wspólne działania. Pod artykułem znajdą Państwo szczegółowy raport, w którym przedstawiamy naszych podopiecznych, nasze projekty oraz metody pomagania.

Przystanie Świętego Mikołaja

Przystanie Świętego Mikołaja to miejsca, w których najmłodsi uchodźcy z Ukrainy mają szansę otrzymać wsparcie integracyjne, edukacyjne oraz psychologiczne. We współpracy z oddolnymi inicjatywami tworzymy system wsparcia w lokalnych społecznościach, który od kwietnia 2022 roku niesie pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom i młodzieży z Ukrainy. Najmłodsi uchodźcy mierzą się z wyzwaniami trudnymi do wyobrażenia - rozłąka, nowy język, przewlekły stres, trudności w domach... Przystanie, jak sama nazwa wskazuje, są dla nich bezpieczną ostoją, gdzie specjalistyczna kadra poświęca im uwagę i pomaga wrócić na właściwe tory.

Dzięki wsparciu Słuchaczy Radia 357 możemy kontynuować działania Przystani Świętego Mikołaja w Łomży, Katowicach, Gorzowie Wielkopolskim, Dębicy, Mławie, Warszawie, Ostrowie Wielkopolskim, Krasnem, Gdańsku, Kluszkowcach, Mizernej, Przemyślu, Łomiankach, Szczecinku, Nisku, Wrocławiu, Włodawie, Szczecinie, Lublinie i Toruniu. Łącznie objęliśmy opieką 3000 dzieci!

Z czym się mierzymy? Oddajmy głos jednej z opiekunek Przystani Świętego Mikołaja w Gdańsku: „Mimo wielu starań, można zauważyć, że dzieci ukraińskie są wykluczane. Nie do końca jest to wina dzieci polskich, czy też nauczycieli. Dzieci ukraińskie same wycofują się, izolują się i spędzają czas tylko wśród innych dzieci uchodźczych. Innym problemem jest również to, że mimo, że dzieci już znają język polski, to nie jest to znajomość na tyle dobra, by pozwalała na swobodną rozmowę oraz pełnowartościowe uczestniczenie w lekcjach szkolnych. Oprócz tego, widać, że dzieciom, których ojcowie zostali na Ukrainie, bardzo brakuje taty.”

Jak pomagamy w Przystaniach? Terapeutyczne zajęcia manualne, hipoterapia, impuls do aktywności fizycznej, wspólne integracyjne wycieczki, arteterapia, wsparcie w odkryciu i rozwoju pasji, pomoc psychologiczna, nauka języka polskiego i wiele, wiele innych. Współpraca z oddolnymi inicjatywami pomocy pozwala nam dziś obserwować, jak wielobarwne i różnorodne może być podejście do pomagania. To co łączy wszystkie Przystanie to serce włożone w to, aby przywrócić dzieciom dobrostan umożliwiający zdrowy rozwój.

Stypendia Świętego Mikołaja

Stypendia Świętego Mikołaja to program, w ramach którego od ponad dekady Fundacja Świętego Mikołaja wspiera finansowo ambitne i uzdolnione dzieci z niezamożnych rodzin. Wierzymy, że edukacja to najlepsza szansa na lepszą przyszłość, a nasi podopieczni regularnie utwierdzają nas w tym przekonaniu swoimi niezwykłymi dokonaniami i osiągnięciami. Ich pomysłowość, wszechstronność i zaangażowanie to dla nas wielka inspiracja, a wspieranie młodych osób w realizacji ich marzeń uważamy za najlepszą inwestycję w naszą wspólną przyszłość.

Dzięki Słuchaczom Radia 357 w roku szkolnym 2023/2024 Stypendia Świętego Mikołaja w łącznej kwocie 404 240 zł otrzyma 100 dzieci, które dostaną szansę na realizację swoich ambicji i pasji. Po raz pierwszy w program włączone zostały także dzieci z Ukrainy, a wśród nich m.in. Ilian, Borys, Fiodor, Yana, Olha i wiele innych, których bliżej przedstawiamy w raporcie pod artkułem.

Stypendyści Akademii Liderów

Akademia Liderów to program, w ramach którego pomagamy uzdolnionej i aktywnej młodzieży w nabywaniu umiejętności liderskich. Wraz z naszymi ekspertami uczymy ich planowania projektów, aktywizacji społeczności i efektywnej realizacji swoich pomysłów. W trakcie Szkoły Letniej i Szkoły Zimowej staramy się tworzyć dla nich społeczność, w której chęć zmieniania rzeczywistości wokół siebie i społeczna aktywność są czymś zupełnie naturalnym. Wymiana doświadczeń, pomysłów i synergia połączona z edukacją i inspiracją sprawiają, że kolejne edycje owocują wspaniałymi projektami, które w całej Polsce pokazują, że pokoleniowa zmiana jest możliwa.

Dzięki Słuchaczom Radia 357 wesprzemy stypendiami 27 akademistów dając im szansę na rozwój i przestrzeń do zajmowania się swoimi pomysłami, które, jak wierzymy, zmienią świat! 

Bardzo dziękujemy Radiu 357 oraz wszystkim Słuchaczom za wielkie serce dla naszych podopiecznych. Dziękujemy operatorom sieci komórkowych, którzy przekazali cały dochód z charytatywnych smsów na rzecz akcji, firmie AMS, dzięki której plakaty kampanii zawisły w największych miastach w całej Polsce oraz Fundacji PVE Dobra Energia za szczególne zaangażowanie w całą akcję.

Dziękujemy Panu redaktorowi Kubie Strzyczkowskiemu i wszystkim dziennikarzom Radia 357, bez których to wszystko nie byłoby możliwe!

Już 1 grudnia 2023 roku pierwsza z tegorocznych licytacji na antenie Radia 357!
Zapraszamy do aktywności i licytowania!

RAPORT z programu pomocy edukacyjnej: Jak pomagamy razem ze Słuchaczami Radia 357?
Nasz RAPORT z programu pomocy edukacyjnej Jak pomagamy razem ze Sluchaczami Radia 357
pdf
73 MB

Przekaż darowiznę od serca na pomoc psychologiczną dla dzieci i młodzieży z Polski i z Ukrainy

Działam teraz! Wpłacam darowiznę na udział jednego dziecka w warsztatach profilaktycznych w wysokości
50
Wpłacam darowiznę na miesięczny udział dziecka w grupowych warsztatach terapeutycznych w wysokości
357
Przekazuję darowiznę na godzinną indywidualną sesję terapeutyczną w wysokości
100
buzka 3 v6
Pomagam i przekazuję darowiznę w innej kwocie, którą wpisuję samodzielnie poniżej
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - PayPal
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
logo Mikolaj
Radio357 logo kontra
LOGO M
MHP logoty dobry
ikea v2
PLD LOGO COLOR3x
pobrane
polska pomoc logo
Pepco logo RGB TAB
Logo OMEGA Pilzno v2
logo GrupoLAR v2
bialy prostokat v2
pepco AT
logoFDNT.png
fondation de france 1
logo pve dobra energia kwadrat cmyk
accenture logo
orange
tvp info male
PLAY S
T logo carrier surface rgb n
logo Heyah BK
Gazeta Kongresy logo
logotypyplusipolsat 1
Active citizens fund4x
2
AMS RED
promark serwis R
islogo
sks
HSBC logo
logo IG
logo 2
muzeum powstania warszawskiego
LOGOTYPY POWER v2
NIW PROO v2
logotypMSZ A kolor
Logo full kolor RGB
Active citizens fund4x v2
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
KMS logoOpt
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
CF BLUE v2
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
librus logo
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
dyrektor szkoly winieta
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom
Eyzee logo red black v2
logo euforma
81746010 1029034474118597 553683909372542976 o
positive red Wyjatkowy Prezent
SDA Znak Podstawowy
NAFTOR LOGO ZBIORNIK KOLOR
logo PAYTEL
logo
wprost logo bez obrysu rgb
SPAR H RGB 2
PLD LOGO COLOR3x v2
ursa
zielona sowa
gadzety reklamowe logo main 1 1
logo v3
redgetechblack
logo black sm
nwg logo2x
STABILO Logo 2019 RGB
TWB logo v2
PIB logo pion
STORCK Logo ab25mm RGB PM logo
logologo
insignis logo nowe final
thisisbio
pobrane v2
Pekao Fundacja Pole Ochronne CMYK 1
unum logo
JDP Logo v2
flow logo turkusowe tlo
prevoir
bosch v2
SONNEDIX COL RGB
Fundacja BNPP BL Q
allegro logo
MUFU
NCK logo poziom kolor RGB
JBL 3300x2550pix color22
novonordisk
LOTOS logo fundacja
logo GrupoLAR
logo rpm basic
CDP SA Logo Horizontal Black RGB
ZENTIVA LOGO