W dniu 2 grudnia 2025 r. w Pałacu w Wilanowie pod Patronatem Małżonki Prezydenta RP Marty Nawrockiej odbył się XIV finał konkursu „Solidarna Szkoła” oraz uroczysta Gala, podczas której wręczone zostały nagrody dla szkół najbardziej zaangażowanych w pielęgnowanie solidarności i pomaganie zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin. Tytuł „Solidarnej Szkoły” trafił do przedstawicieli 12 szkół z całej Polski. Są to szkoły, które aktywnie uczestniczyły w prowadzeniu programu stypendialnego, włączały się w zbiórki na stypendia, angażowały uczniów-wolontariuszy, rodziców, absolwentów i społeczność lokalną. Jednoznacznie pokazały, że kultura solidarności jest realnym doświadczeniem umacniającym szkolne wspólnoty.
Pani Prezydentowa Marta Nawrocka skierowała słowa do nauczycieli, uczniów i darczyńców obecnych na Gali.

