Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły – świąteczna akcja Fundacji Świętego Mikołaja

„Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły” to hasło akcji prowadzonej przez nas we współpracy z radiową Trójką. Chcemy pomóc dzieciom, ofiarom wojny w Syrii, w powrocie do normalnego życia. Za zebrane środki opłacimy potrzebującym dzieciom czesne w szkole, kupimy im wyprawki, zapewnimy opiekę psychologiczną, ufundujemy stypendia i - jeśli środki będą wystarczające - wyremontujemy lub odbudujemy zniszczoną szkołę w Aleppo.

Według danych organizacji międzynarodowych 3 miliony dzieci w Syrii nie chodzi do szkoły. Kolejne 3 miliony dzieci w wieku poniżej 6 lat nie znają czasu pokoju, ani normalnego życia. Tylko w 2016 roku ONZ potwierdziła 84 ataki na szkoły na terenie całej Syrii. Na ich skutek 69 dzieci zginęło, a wiele zostało rannych. Przez ostatnie 6 lat wojny w Syrii szkoły zmieniły swoje przeznaczenie. Stały się wspólnymi schronieniami dla uchodźców wewnętrznych, którzy opuszczali swoje domy, uciekając spod obstrzału. Według danych UNHCR w 5 największych regionach Syrii, które przyjęły ponad 2 mln przesiedlonych, funkcję prawie połowy schronień pełniły budynki szkół, oferując tymczasowe schronienie dla uciekających ludzi. Pozostałe szkoły zostały doszczętnie zniszczone.

aleppo kokoryn

Walki w Aleppo trwały od lipca 2012 roku do grudnia 2016 roku. Mieszkańcy Aleppo od ponad 3 lat żyją bez regularnego dostępu do bieżącej wody i elektryczności. Sytuacja w Aleppo, mimo zakończonych w grudniu 2016 roku działań wojennych, pozostaje trudna. Zniszczenia w Aleppo są ogromne i sięgają 86% zabudowy miasta, a mieszkańcy potrzebują długofalowej pomocy, aby móc wrócić do normalnego życia. Przez ostatnie 6 lat dzieci w Aleppo znosiły niewyobrażalne cierpienia – straciły rodziny, domy, całe dotychczasowe życie. Ponadto przesiedlenia, oblężenia, podziały miasta i brak dostępu do usług również znacząco ograniczyły dostęp do edukacji. Połowa z 22 tys. dzieci w wieku 5-18 lat z powodu wojny musiała przerwać edukację. Wiele dzieci porzuciło szkołę, by pójść do pracy i wesprzeć żyjące w ubóstwie rodziny. Zdecydowana większość szkół (90% z 230 publicznych placówek) w Aleppo nie funkcjonuje z powodu zniszczeń.

O naszych działaniach na rzecz Aleppo przeczytaj w sekcji Aktualności

Chcemy pomóc dzieciom z Aleppo, by mogły pójść do szkoły i uczyć się tak, jak ich rówieśnicy z Polski.

Pomagaj z nami:
- przekaż darowiznę na numer konta: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem „Aleppo”
- wpłać darowiznę on-line 

Dziękujemy operatorom sieci: Orange, PLAY, T-mobile, Heyah i Plus GSM za charytatywne wsparcie i przekazanie całkowitego dochodu na rzecz tej akcji.

Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły

head2 v2
Miesięczne czesne w szkole dla jednego dziecka.
40 zł
head3 v3
Wyprawka szkolna dla jednego dziecka.
100 zł
face 4 v3
Miesięczne stypendium dla studenta/studentki z Aleppo.
200 zł
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny.
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kontekst hr
kantar
ok 2x logo intersys srl san donato
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik