Masz pusty słoik? Sprawdź co dobrego możesz z nim zrobić

Zaczyna się okres, w którym chętniej otwieramy nasze serca na potrzeby innych. Jak się okazuje, aby czynić dobro i pomagać ludziom w potrzebie - wystarczy pusty słoik i trochę chęci.

Idea charytatywnej akcji, którą może zainicjować każdy z nas jako wyzwanie do zrealizowania jeszcze do końca 2019 roku, narodziła się za sprawą bestsellerowej powieści amerykańskiego pisarza Jasona Wrighta „Szczęście do wzięcia”. Książka przedstawia historię ludzi, których życie zmieniło się za sprawą zwyczajnych słoików wypełnionych monetami.

Główna bohaterka powieści o symbolicznym imieniu Hope, czyli „nadzieja” to ambitna, młoda dziennikarka, która marzy o napisaniu reportażu, pozwalającego zdobyć jej sławę i uznanie. Jej fascynacja i ciekawość dla tajemniczych podarunków, które otrzymują ludzie w potrzebie skłania ją do poprowadzenia śledztwa w tej sprawie. Rozwiązując zagadkę Hope przekonuje się, że uczynione dobro dla innych, powraca do nas w najmniej spodziewanym momencie.

sloik dla sw Mikolaja

Ta niesamowita powieść wprowadza czytelnika w klimat Bożego Narodzenia, ale również udowadnia, że nigdy nie można tracić nadziei. Książka stała się także inspiracją dla milionów osób w Ameryce, które uległy jej magii i przyłączyły się do akcji charytatywnej polegająca na zbieraniu do słoików drobnych kwot i przekazywaniu ich przed Gwiazdką potrzebującym. Dziś to my zachęcamy wszystkich do założenia Bożonarodzeniowego Słoika.

Marzymy o tym, by w tysiącach domów i biur w całej Polsce stanęły Bożonarodzeniowe Słoiki i aby w ten sposób popularyzować ideę pomagania. Drobne kwoty zbierane do tych słoików, a następnie podarowane Świętemu Mikołajowi, czyli naszej fundacji przeznaczamy na pomoc dzieciom.

Drobny gest wystarczy, aby zmieniać świat na lepsze i nas samych.

Weź udział w naszym wyzwaniu i przez czas, który pozostał do końca 2019 roku, każdego dnia wrzucaj do słoika drobne. Otwórz swoje serce dzieląc się z innymi miłością i dobrem. Na Gwiazdkę podaruj słoik Świętemu Mikołajowi, a my zamienimy zebrane przez ciebie pieniądze na pomoc dzieciom. 

Jesteś z Warszawy? Możesz osobiście przynieść Bożonarodzeniowy Słoik do naszej Fundacji. Nasz adres: ul. Koszykowa 24 lok. 7, pracujemy od pon. do pt. od 8 do 17.

Nie masz możliwości osobistego spotkania z nami? Napisz do nas: mikolaj@mikolaj.org.pl, a wyślemy ci specjalne naklejki na twój Bożonarodzeniowy Słoik.

Zebraną kwotę przelej na konto: Fundacja Świętego Mikołaja nr konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna Bożonarodzeniowy słoik”.

WEŹ UDZIAŁ W WYDARZENIU NA FB

Chcesz dołączyć do Klubu Świętego Mikołaja? ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
Chcę i wpłacam cegiełkę na pomoc dziecku w potrzebie w wysokości
20 zł
Chcę i wpłacam cegiełkę na pomoc dziecku w potrzebie w wysokości
50 zł
Chcę i wpłacam cegiełkę na pomoc dziecku w potrzebie w wysokości
100 zł
Chcę i wpłacam cegiełkę na pomoc dziecku w potrzebie w wysokości
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
islogo
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
LogoTM
2
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
IG logo
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
zabawki STORMER logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
logo radio lublin
logo radio rzeszow
111 154741892710
logo radio new
logo v2
logo PRK
Radio Szczecin logotyp
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio