Fundacja BOŚ wspiera stypendystów programu Stypendia Świętego Mikołaja

Z ogromną wdzięcznością dziękujemy Fundacji BOŚ za wieloletnie zaangażowanie i wsparcie programu Stypendia Świętego Mikołaja, realizowanego przez Fundację Świętego Mikołaja we współpracy z Solidarnymi Szkołami. Dzięki odpowiedzialnym społecznie Darczyńcom już od 15 lat możemy wspierać zdolne dzieci i młodzież z niezamożnych rodzin w rozwijaniu talentów, pasji oraz w realizacji ambitnych marzeń edukacyjnych.

Pomoc Darczyńców takich jak Fundacja BOŚ ma realny, długofalowy wpływ na życie młodych ludzi – daje im szansę na lepszą edukację, rozwój kompetencji i budowanie dobrej przyszłości. W imieniu całej Fundacji Świętego Mikołaja oraz naszych stypendystów serdecznie dziękujemy za okazane serce, zaufanie i konsekwentne wsparcie.

Stypendyści objęci wsparciem Fundacji BOŚ

MG 0660

Mikołaj
Mikołaj jest uczniem IV klasy Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie. W ubiegłym roku szkolnym uzyskał średnią ocen 4,67. Od najmłodszych lat rozwija zainteresowania związane z ornitologią oraz leśną florą i fauną. Jest laureatem Olimpiad Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w bloku Leśnictwo (1. i 2. miejsce), dwukrotnym mistrzem Polski w „Ptaszków Nazywaniu” oraz zdobywcą łącznie 11 medali w zawodach sportowych – m.in. w biegach na orientację oraz mistrzostwach leśników w Polsce i Europie.
Mikołaj uczestniczył również w międzynarodowych badaniach terenowych dotyczących awifauny w Polsce i Niemczech, a w czerwcu 2025 roku został członkiem Polskiego Towarzystwa Entomologicznego. Jego wielką pasją jest fotografia przyrodnicza. Stypendium przeznaczy na zakup aparatu fotograficznego oraz sprzętu i odzieży sportowej. Mieszka w szkolnej bursie i pochodzi z niezamożnej rodziny.

Martyna
Martyna jest uczennicą I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 im. W. Korfantego w Jastrzębiu-Zdroju. Wychowuje się w rodzinie samotnej mamy o niskich dochodach. Poprzedni rok szkolny ukończyła ze średnią 4,56. Jej zainteresowania koncentrują się wokół biologii i medycyny, a pasją jest jazda konna.
Martyna aktywnie angażuje się w życie szkoły – działa w samorządzie uczniowskim, uczestniczy w projektach edukacyjnych (m.in. Cyberspot) oraz w wolontariacie. Jej sytuacja zdrowotna i rodzinna wiąże się z dodatkowymi kosztami leczenia. Otrzymane stypendium planuje przeznaczyć na dodatkowe kursy z biologii, lekcje języka angielskiego i niemieckiego oraz na wyjazdy szkolne.

Julia
Julia jest uczennicą IV klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. W ubiegłym roku szkolnym uzyskała bardzo wysoką średnią ocen – 5,50. Szczególnie interesuje się biologią, z którą wiąże swoją przyszłość zawodową, oraz matematyką (udział w Ostrowskim Konkursie Matematycznym).
Poza nauką jej pasją jest pożarnictwo i pierwsza pomoc – zdobyła złotą odznakę Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz 1. miejsce w powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Julia działa w samorządzie szkolnym i wolontariacie, a także rozwija zdolności plastyczne, zwłaszcza w zakresie grafiki komputerowej. Stypendium przeznaczy na kurs przygotowujący do matury z biologii, wycieczki szkolne, przybory edukacyjne oraz bilety na dojazdy do szkoły.

Mykyta
Mykyta pochodzi z Ukrainy i wraz z mamą przybył do Polski. Obecnie uczy się w II klasie renomowanego V Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Wyróżnia się talentami, zaangażowaniem oraz aktywnością społeczną.
Brał udział w prestiżowych kursach i konkursach, m.in. na Uniwersytecie Gdańskim („Zorganizuj zrównoważoną imprezę od A do Z”) oraz w konkursie „Pomorskie Żagle Talentów”, w którym otrzymał wyróżnienie za autorski materiał filmowy. Mykyta aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, organizuje wydarzenia, kręci filmy i działa jako wolontariusz w akcji „Książkowa pomoc”. Jego największą pasją są film i teatr, a także przedsiębiorczość i rynki kapitałowe. Stypendium przeznaczy na rozwój umiejętności filmowych oraz specjalistyczny kurs języka polskiego.

Dziękujemy za realne wsparcie młodych talentów

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy Fundacji BOŚ za wsparcie stypendystów Fundacji Świętego Mikołaja. Dzięki Państwa zaangażowaniu młodzi, zdolni ludzie otrzymują nie tylko pomoc finansową, ale przede wszystkim wiarę w siebie, motywację do dalszego rozwoju i szansę na realizację swoich pasji oraz marzeń.

Przekaż darowiznę, a my zamienimy ją w Stypendium św. Mikołaja

zima 15 v4
Przekaż cegiełkę na stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
70
buzka 2 v2
Zostań Patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
3000
lato 7 v5
Ufunduj miesięczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
300
buzka 3 v4
Wpisz poniżej kwotę wpłaty na stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - Blik Operator płatności - PayPal Google Pay Apple Pay
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
logo Mikolaj
Radio357 logo kontra
LOGO M
NOWE FIO zestawienie 3 skrocone plik edytowalny KOLOR
Pepco logo RGB TAB
PLD LOGO COLOR3x
logoFDNT.png
polska pomoc logo
Logo TVP info rgb
NOWE FIO zestawienie 3 skrocone plik edytowalny KOLOR v2
Logotypo KAKADU studio4d lin
ikea v2
fondation de france 1
accenture logo
Gazeta Kongresy logo
orange
PLAY S
Logo OMEGA Pilzno v2
T logo carrier surface rgb n
logo GrupoLAR v2
logo Heyah BK
pepco AT
logotypyplusipolsat 1
2
AMS RED
promark serwis R
islogo
sks
prevoir
HSBC logo
logo IG
Logo full kolor RGB
logo 2
muzeum powstania warszawskiego
logo MKiDN
Struktura360 KulturaDostepna lifting LOGO kolor
LOGOTYPY POWER v2
NIW PROO v2
logotypMSZ A kolor
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
KMS logoOpt
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
CF BLUE v2
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
librus logo
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
dyrektor szkoly winieta
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom
Eyzee logo red black v2
logo euforma
81746010 1029034474118597 553683909372542976 o
positive red Wyjatkowy Prezent
SDA Znak Podstawowy
NAFTOR LOGO ZBIORNIK KOLOR
logo PAYTEL
logo
wprost logo bez obrysu rgb
SPAR H RGB 2
PLD LOGO COLOR3x v2
ursa
zielona sowa
gadzety reklamowe logo main 1 1
logo v3
redgetechblack
logo black sm
nwg logo2x
STABILO Logo 2019 RGB
TWB logo v2
PIB logo pion
STORCK Logo ab25mm RGB PM logo
logologo
insignis logo nowe final
thisisbio
CDP SA Logo Horizontal Black RGB
ca 2lines h CMYK
Gold Aesthetic Minimalist Beauty Logo
Skumani logo primary fiolet
Fundacja BNPP BL Q
01 znak siatka podstawowy kolor biale tlo
Pekao Fundacja Pole Ochronne CMYK 1
NCK logo poziom kolor RGB
SONNEDIX COL RGB
JDP Logo v2
pobrane v2
logo GrupoLAR
LOTOS logo fundacja
ZENTIVA LOGO
flow logo turkusowe tlo
logo pve dobra energia kwadrat cmyk
unum logo
bosch v2
novonordisk
JBL 3300x2550pix color22
logo rpm basic
MUFU
Allegro Charytatywni v3
logo santander
01 znak siatka podstawowy kolor biale tlo v2