ZOBACZ FOTORELACJĘ z Gali finałowej 7. edycji Konkursu Solidarna Szkoła

W organizowanym przez nas konkursie „Solidarna Szkoła” już po raz siódmy wyróżnione zostały szkoły, które wykazały się największym zaangażowaniem w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla uzdolnionych uczniów z niezamożnych rodzin.

Uroczysta gala, podczas której wręczone zostały nagrody i wyróżnienia dla najaktywniejszych szkół oraz zwycięzców konkursu plastycznego odbyła się we wspaniałej sali Muzeum Pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie we wtorek, 4 grudnia. Przedstawicieli nagrodzonych szkół powitali założyciele Fundacji – Joanna Paciorek i Dariusz Karłowicz, galę prowadzili zaś znani dziennikarze, Marta Januszewska oraz Tomasz Wolny. 

UZ1B7585
Solidarna Szkoła to miejsce budowania więzi i wspólnoty uczniów, którym los rówieśników nie jest obojętny – napisała do uczestników gali Małżonka Prezydenta Pani Agata Kornhauser-Duda.

Zanim jednak poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji, z podziwem i niekłamaną przyjemnością wysłuchaliśmy występu zespołu chóralno-instrumentalnego z Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, który specjalnie dla nas wykonał dwa utwory.

Dariusz Karłowicz, zwracając się do obecnych na sali uczniów i nauczycieli podkreślił dobitnie znaczenie solidarności w naszym życiu. – Jedyną drogą do człowieczeństwa jest wzajemne noszenie swoich ciężarów. Tu, w tym miejscu, znajduje się dziś światowe epicentrum solidarności – wyjaśnił, wskazując na laureatów, którzy swoją aktywnością udowodnili swoją gotowość do podążania tą drogą. Dodał również, że dodatkową okazją do świętowania tego dnia była przypadająca również na początku grudnia 20. rocznica istnienia Fundacji Świętego Mikołaja.

W podobnym duchu, co wystąpienie Dariusza Karłowicza, utrzymany był list Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, która już po raz kolejny objęła galę konkursową honorowym patronatem. W swoim liście, odczytanym przez Joannę Paciorek, Agata Kornhauser-Duda napisała: Solidarna Szkoła to miejsce budowania więzi  i wspólnoty uczniów, którym los rówieśników nie jest obojętny, którzy pomagają nie tylko z poczucia obowiązku, ale też z odruchu serca i ludzkiej solidarności.

Podczas gali nagrody odebrały szkoły w czterech kategoriach. Najlepsza spośród szkół podstawowych w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców okazała się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki Narciarska Szkoła Sportowa w Ustrzykach Dolnych, która zebrała 12 504,45 zł. Wśród szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące w Końskich z kwotą 16 829,28 zł. Najlepszy wynik w kategorii Szkoły podstawowe w miejscowościach powyżej 20 tys. mieszkańców uzyskała Pozytywna Szkoła Podstawowa im. Arkadiusza Arama Rybickiego w Gdańsku, której udało się zebrać prawie 11 tys. zł, a ze szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjna okazało się II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku, która dla stypendystów zebrała 10 005 zł.

Stypendia Świętego Mikołaja to program stypendialny, dzięki któremu zdolna, zaangażowana społecznie młodzież z niezamożnych rodzin otrzymuje stypendia na rozwój swoich talentów. Unikalność programu polega na stworzeniu ogólnopolskiej sieci Solidarnych Szkół, które biorą odpowiedzialność za swoich zdolnych uczniów pozyskując środki na stypendia dla nich. Fundacja Świętego Mikołaja prowadzi portal stypendialny www.stypendia.mikolaj.org.pl, wspiera szkolnych koordynatorów programu stypendialnego poprzez stały kontakt i szkolenia, a także prowadzi system dopłat do stypendiów.

Autor relacji: Mikołaj Rajkowski
Foto: Krzysztof Kuczyk

Zostań św. Mikołajem dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin

face 19 v3
Na dobry początek nowego Stypendium św. Mikołaja dla zdolnego dziecka.
20 zł
face 2
Na opłacenie miesiąca zajęć dodatkowych dla jednego dziecka.
100 zł
face 20 v2
Na miesięczne Stypendium św. Mikołaja dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny.
200 zł
santa 3 v3
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny. Dziękujemy za Twoją hojność!
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
orange
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
bialy prostokat v2
promark serwis R
sks
IKEA
C F logo
accenture logo
kontekst hr
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
frse v2
logo majewski v2
77production v3
ok 2x logo intersys srl san donato
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
zpapieru 01
IMAS Logo 884 456px
aria logo1
kantar
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik