Finał 4. edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Zakończyliśmy Szkołę Zimową podsumowującą 4. edycję Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. W szkole zimowej w Warszawie wzięło udział 31 akademistów - młodych, zaangażowanych osób z całej Polski, które były razem z nami na Szkole Letniej w lipcu, a następnie przez kolejne miesiące realizowały własne autorskie projekty społeczne pod opieką tutorów.

Centralnym punktem programu Szkoły Zimowej były prezentacje projektów młodych liderów prowadzonych w lokalnych społecznościach. Każdy projekt był wnikliwie omawiany przez zespół tutorów, którzy wskazywali nie tylko na słabe i mocne strony samych działań, ale również pokazywali kierunki dalszego rozwoju każdego z uczestników.

IMG 20181208 110440
„Akademia Liderów daje szansę odkrywania siebie i drugiego człowieka. Dostrzeżenie jego potrzeb ale i możliwości. Przede wszystkim Akademia uczy jak na te potrzeby skutecznie i z troską odpowiedzieć.” - Sebastian Niźnik, uczestnik 4. edycji Akademii Lider

W tym roku projekty akademistów były wyjątkowo zróżnicowane: od projektów historycznych, wspierających organizacje lokalnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przez szkolne warsztaty dla młodszych uczniów, po projekty artystyczne i teatralne. Bardzo cieszy nas ta różnorodność i pokazuje jak wiele talentów, charakterów i osobowości drzemie w młodych liderach, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji naszej Akademii Liderów.

Szkoła Zimowa to kolejny milowy krok w rozwoju kompetencji potrzebnych do prowadzenia samodzielnych projektów, dlatego dla akademistów przygotowaliśmy profesjonalne szkolenie z komunikacji prowadzone przez trenerów z ogromnym doświadczeniem. W ramach szkolenia z komunikacji akademiści mieli przeprowadzoną diagnozę indywidualnych stylów i predyspozycji komunikacyjnych Extended DISC. Każdy miał szanse poznać swoje naturalne mocne strony, obszary które wymagają pracy, a także dowiedzieć się w jaki sposób najskuteczniej komunikować się z innymi osobami i jak rozpoznawać ich potrzeby. Szkolenie prowadzili eksperci Przemysław Rybarczyk i Marta Krawczyk.

Poprzez Akademię Liderów chcemy rozwijać nie tylko kompetencje, ale także charaktery młodych ludzi, dlatego w trakcie szkoły zimowej odbyły się również dwa spotkania z wybitnymi postaciami dla polskiej kultury. Uczestnicy mieli okazję obejrzeć na kinowym ekranie jeden z ważniejszych filmów Krzysztofa Zanussiego, „Barwy ochronne” i wziąć udział w kameralnej rozmowie z reżyserem. Rozmawialiśmy zarówno o istocie sztuki, jak i postawach w sytuacji codziennych i niecodziennych wyborów. Odwiedził nas także Jan Ołdakowski – dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, który dyskutował z akademistami o tym jak można zmieniać świat, co jest najważniejsze w działaniach każdego lidera i jak dokonywać pierwszych istotnych wyborów w życiu. Oba spotkania były niezwykle inspirujące.

„Akademia Liderów nie tylko nauczyła mnie prowadzenia projektów społecznych, ale pokazała mi także, że to, jak świat będzie wyglądał w przyszłości, zależy tylko od nas. Akademia to szansa na zmianę siebie oraz otoczenia - mam nadzieję, że ją wykorzystam.” - Wojciech Fokczyński, uczestnik 4. edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie. Jesteśmy dumni ze zrealizowanych projektów i ogromnych postępów, których dokonali akademiści w trakcie trwania projektu. 4. edycja Akademii Liderów nie mogłaby się odbyć bez wsparcia Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Muzeum Historii Polski oraz indywidualnych darczyńców. Rekrutacja do kolejnej edycji Akademii Liderów już na wiosnę. Zachęcamy do śledzenia informacji.

Zostań św. Mikołajem dla naszych podopiecznych

face 33
Dzięki Twojemu wspraciu będziemy mogli pomóc kolejnym dzieciom.
50 zł
face 7 v2
Na wyjazd szkoleniowy dla aktywnej społecznie młodzieży w ramach Akademii Liderów.
100 zł
face 31 v2
Miesięczne stypendium św.Mikołaja dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny.
200 zł
santa 3 v2
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny. Dziękujemy za Twoją hojność!
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kontekst hr
kantar
ok 2x logo intersys srl san donato
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik