Edyta Jungowska na spotkaniu ze stypendystami Fundacji Świętego Mikołaja

Znana aktorka Edyta Jungowska wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja odwiedziła uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem. Podczas spotkania opowiedziała o początkach swojej aktorskiej kariery, miłości do teatru i audiobooków.

- Trzeba rozwijać swoje pasje – przekonywała licealistów małopolskiego Krościenka Edyta Jungowska podczas spotkania, które odbyło się 23 listopada w ramach programu „Stypendia św. Mikołaja”. - Najważniejsze to spotkać ludzi, którzy podzielają twoje zainteresowania i uwierzą w Twój talent. Ja szczęśliwie trafiłam do ogniska teatralnego Haliny i Jana Machulskich przy Teatrze Ochoty. Spotkałam tam ludzi, którzy tak naprawdę zaważyli na całym moim życiu. To przez nich, a raczej dzięki nim zdałam do szkoły teatralnej. Tam, muszę się pochwalić, odnosiłam sukcesy. Miałam nawet stypendium naukowe za dobre oceny. Moja sytuacja nie była zła, dlatego stypendium było dla mnie miłym dodatkiem, ale często jest jedynym ratunkiem, jedyną szansą by w móc studiować. 

IMG 9851
Znana aktorka Edyta Jungowska wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja odwiedziła uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku nad Dunajcem. Podczas spotkania opowiedziała o początkach swojej aktorskiej kariery, miłości do teatru i audiobooków.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie LO w Krościenku, w tym stypendyści programu Fundacji Świętego Mikołaja. Aktorka opowiedziała tłumnie zebranym licealistom o wspomnieniach ze szkoły, maturze, aktorstwie i drodze do własnego wydawnictwa JungOFFska, które wydaje audiobooki dla dzieci - Najważniejszą naukę jaką wyniosłam ze szkoły, to głębokie przekonanie, że jeśli coś zaczynasz - to musisz to skończyć. Nawet jeśli pojawia się jakiś kryzys, zwątpienie - nie można się poddawać, trzeba to przejść i dopiąć sprawę do końca. Wiele razy, dzięki tej lekcji udawało mi się przewalczyć trudne zawodowe chwile.

Spotkaniu towarzyszyły warsztaty „Wymaluj sobie stypendium”, podczas których uczniowie malowali obrazy na szkle pod okiem lokalnych artystek. Prace trafią do sprzedaży, a cały dochód zasili fundusz stypendialny szkoły.

Edyta Jungowska wspiera „Stypendia św. Mikołaja” od  początku istnienia. Program skierowany jest do zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin, aby tak jak ich rówieśnicy, mogli opłacić zajęcia dodatkowe, kupić sprzęt sportowy czy materiały plastyczne. Dzięki temu wsparciu już ponad 2 000 dzieci z całej Polski dostało szansę na lepszą przyszłość i łatwiejszy start w dorosłe życie.

Więcej informacji o programie na www.stypendia.mikolaj.org.pl

Zostań św. Mikołajem dla zdolnych dzieci z niezamożnych rodzin

face 19 v3
Na dobry początek nowego Stypendium św. Mikołaja dla zdolnego dziecka.
20 zł
face 2
Na opłacenie miesiąca zajęć dodatkowych dla jednego dziecka.
100 zł
face 20 v2
Na miesięczne Stypendium św. Mikołaja dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny.
200 zł
santa 3 v3
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny. Dziękujemy za Twoją hojność!
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
orange
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
bialy prostokat v2
promark serwis R
sks
IKEA
C F logo
accenture logo
kontekst hr
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
frse v2
logo majewski v2
77production v3
ok 2x logo intersys srl san donato
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
zpapieru 01
IMAS Logo 884 456px
aria logo1
kantar
logo radio lodz
pik