ZOBACZ ZDJĘCIA: Dzięki wsparciu firmy C&F otworzyliśmy w Aleppo Uniwersytet Dziecięcy

Rozpoczęliśmy działania edukacyjne na rzecz dzieci z Aleppo w 2018 roku i od tego czasu nieprzerwanie prowadzimy świetlicę, w której dzieci uczą się, odrabiają lekcje i bawią się z rówieśnikami. Dzięki wsparciu firmy C&F przez cały 2022 rok dzieci z Aleppo będą mogły nadal mogły się uczyć i rozwijać swoje talenty w ramach Uniwersytetu Dziecięcego.

Trwająca ponad 10 lat wojna w Syrii, w wyniku której 2/3 szkół w kraju zostało uszkodzonych lub doszczętnie zburzonych, migracja z kraju kilku milionów obywateli (w tym nauczycieli) oraz zapaść gospodarcza kraju sprawiły, że drastycznie spadł poziom nauczania oraz dostępu do edukacji. Otwarta przez Fundację Świętego Mikołaja cztery lata temu świetlica edukacyjna w Aleppo jest odpowiedzią na te problemy.

Przez ostatnie lata w świetlicy prowadzone były codzienne zajęcia wyrównawcze z czytania i pisania, matematyki i języka angielskiego oraz zajęcia dodatkowe: sportowe i artystyczne, w których uczestniczyła ponad setka dzieci. Dzięki wsparciu firmy C&F świetlica może działać przez kolejny rok. We współpracy z partnerem lokalnym organizacją Hope Center z Aleppo uruchomiliśmy w świetlicy nowy projekt – Uniwersytet Dziecięcy. Uniwersytet Dziecięcy ma za zadanie rozwijać talenty dzieci i pogłębiać ich wiedzę. Kursy języków obcych, zajęcia z nauk ścisłych i przyrodniczych – tak wygląda plan zajęć na kolejne miesiące. Dzieci będą uczyć się poprzez doświadczenia i eksperymenty, a Uniwersytet przyjmie w tym roku 120 w wieku od 6 do 12 lat. 

Każde dziecko będzie także otoczone wsparciem psychologicznym. Wychowawcy będą regularnie przeprowadzać rozmowy z dziećmi na temat ich stanu emocjonalnego, w razie potrzeby skierują dzieci na indywidulane rozmowy z psychologami. Tak jak dotychczas, poza zajęciami edukacyjnymi, dzieci będą brały udział także w zajęciach na świeżym powietrzu oraz wycieczkach integracyjnych.

EOS89783
Uniwersytet Dziecięcy ma za zadanie rozwijać talenty dzieci i pogłębiać ich wiedzę. Uniwersytet przyjmie w tym roku 120 w wieku od 6 do 12 lat. 

Poznaj dzieci z Aleppo, którym pomagamy:

Mark ma 9 lat. Jego ulubionym przedmiotem jest matematyka. Uwielbia się uczyć tabliczki mnożenia. Po lekcjach najbardziej lubi bawić się z kolegami.

Najbardziej podoba mi to, w jaki sposób nauczyciele prowadzą lekcje i tłumaczą materiał. Moi dwaj starsi bracia też się tu uczą. Najbardziej lubię język angielski, a wcześniej w ogóle go nie lubiłam. Teraz umiem już nazywać kolory po angielsku i literować różne słowa. Bardzo lubię się uczyć. W przyszłości chcę zostać nauczycielką języka angielskiego. -  Jamileh

Sham chodzi do 3 klasy, jest bardzo miłą dziewczynką, ale z powodu swojej nieśmiałości nie umiała nawiązać kontaktu z rówieśnikami. Okazało się, że jej poziom wiedzy szkolnej jest bardzo niski. Potrzebowała specjalnego wsparcia i zajęć wyrównawczych. Kiedy Sham zaczęła chodzić do świetlicy nie umiała pisać, miała duże problem z czytaniem, nie zabierała w ogóle publicznie głosu. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli i wychowawców dziewczynka coraz lepiej czyta i pisze, zaczęła rozmawiać i bawić się z innymi dziećmi, sama zgłasza się do odpowiedzi. To ogromny sukces i radość dla wszystkich osób, które prowadzą z nią zajęcia.

Miriam ma 11 lat, w przyszłości chce zostać psychologiem i pomagać dzieciom. Jest bardzo wrażliwą dziewczynką. Bardzo dba o młodsze i bardziej nieśmiałe dzieci, żeby nikt nie czuł się smutny albo odsunięty na bok. Bardzo pomaga nauczycielom i słabszym w nauce uczniom.

Dziękujemy firmie C&F, dzięki której przez cały 2022 rok będziemy mogli prowadzić działania edukacyjne na rzecz dzieci w Aleppo.

Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły

lato 1 v6
Chcę opłacić koszt miesięcznej nauki dla jednego dziecka z Aleppo
85
zima 15 v5
Chcę pomóc i zostać mecenasem szkoły w Aleppo
2000
zima 2 v2
Dokładam swoją cegiełkę na wyprawkę szkolną dla dziecka z Aleppo
25
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - PayPal
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
logo Mikolaj
Radio357 logo kontra
LOGO M
LOGO M v2
mhp
polska pomoc logo
PLD LOGO COLOR3x
PLD LOGO COLOR3x v3
pobrane
NIW PROO v2
logoFDNT.png
NIW NOWEFIO
LOGOTYPY POWER v2
bialy prostokat v2
accenture logo
tvp info male
Pepco logo RGB TAB
logo PAYTEL v2
Active citizens fund4x v2
orange
Active citizens fund4x
PLAY S
T Logo bez Sloganu B+M 1
Lapka 34
PLUS logo nowe2010
2
AMS RED
promark serwis R
islogo
sks
HSBC logo
logo IG
logo 2
muzeum powstania warszawskiego
logotypMSZ A kolor
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
KMS logoOpt
logo sage
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
CF BLUE v2
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
librus logo
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
dyrektor szkoly winieta
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom
Eyzee logo red black v2
logo euforma
81746010 1029034474118597 553683909372542976 o
positive red Wyjatkowy Prezent
SDA Znak Podstawowy
NAFTOR LOGO ZBIORNIK KOLOR
logo PAYTEL
Logo full kolor RGB
logo
wprost logo bez obrysu rgb
SPAR H RGB 2
PLD LOGO COLOR3x v2
ursa
zielona sowa
gadzety reklamowe logo main 1 1
logo v3
redgetechblack
logo black sm
nwg logo2x
STABILO Logo 2019 RGB
TWB logo v2
PIB logo pion
STORCK Logo ab25mm RGB PM logo
logologo
insignis logo nowe final
fondation de france 1
thisisbio
SONNEDIX COL RGB
Pekao Fundacja Pole Ochronne CMYK 1
Fundacja BNPP BL Q