Działamy dalej! Razem z Pepco przedłużamy działanie 4 Przystani Świętego Mikołaja

Przystanie Świętego Mikołaja to znajdujące się w całej Polsce punkty pomocy dzieciom z Ukrainy. Dzięki wsparciu firmy Pepco, która tworzy z nami ten program od samego wybuchu wojny w Ukrainie, mamy szansę kontynuować działania czterech Przystani - w Łomży, Bielsku-Białej, Mławie i Szczecinku.

Szukając sposobów, by jak najlepiej pomagać dzieciom z Ukrainy, które trafiły do Polski w wyniku wojny, stworzyliśmy program Przystanie Świętego Mikołaja, wspierając lokalne inicjatywy, których przyszłość stanęła pod znakiem zapytania z braku wystarczającej ilości środków. Dzięki programowi poznaliśmy fantastycznych pedagogów i opiekunów, którzy szukają najlepszych metod, aby wspierać integrację, edukację i dobrostan dzieci, które borykają się nie tylko z trudnościami adaptacyjnymi, ale również z problemami psychicznymi. Każda z Przystani oferuje system wsparcia psychologicznego i szereg ciekawych zajęć, które pozwalają dzieciom odzyskać równowagę i szansę na normalną, zdrową przyszłość. 

Od samego początku trwania programu wsparcie zaoferowała nam firma Pepco, dzięki której mieliśmy szansę pomóc setkom dzieci w całej Polsce. Dzięki wielkiemu sercu i pomocy naszego niezawodnego Partnera w najbliższych miesiącach będziemy kontynuować wsparcie w czterech Przystaniach Świętego Mikołaja - w Łomży, Bielsku-Białej, Mławie i Szczecinku.

Przystań Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej

Od samego startu programu Przystanie Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej organizowaliśmy warsztaty, grupy wsparcia, zajęcia z zakresu kultury, sztuki, sportu, zajęcia opiekuńcze, korepetycje, wspólne gry i zabawy... Trudno opisać ogrom pracy, którą z niezwykłą troską i zaangażowaniem wykonują opiekunowie Fundacji Prowadź Mnie Światło Łagodne, nasi lokalni partnerzy.

Jakie cele stawiamy sobie przed kolejną edycją? Co wymaga szczególnej uwagi? Zarówno w przypadku dzieci z Ukrainy, jak i ich kolegów z Polski - przywrócenie równowagi i wzmocnienie poczucia własnej wartości. W wielu przypadkach także szukanie sposobów radzenia sobie ze stresem oraz walka z nawracającymi, niełatwymi do przezwyciężenia lękami. Wspólnie wdrażamy więc regularny trening umiejętności społecznych. W przypadku tego wyjątkowego miejsca możemy być pewni tego, że kluczową rolą wspólnego czasu spędzanego w Przystani będzie kultura i sztuka. Problemem jest trudna sytuacja finansowa rodziców dzieci z Ukrainy oraz brak czasu spowodowany pracą. W Przystani chcemy nie tylko zorganizować zajęcia w świetlicy, ale też wspólne przedpołudniowe wyjścia w soboty.

W galerii pod artykułem pokazujemy zdjęcia z zajęć, które odbyły się we wrześniu i październiku - warsztaty kulinarne oraz robienia ozdób z jesiennych kasztanów.

>>> WESPRZYJ PROGRAM PRZYSTANIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA <<<

Przystań Świętego Mikołaja w Szczecinku

Opiekunowie Przystani Świętego Mikołaja w Szczecinku podchodzą do swoich zadań niezwykle rozsądnie i metodycznie. Największe problemy z ich podopiecznymi? Te same, o których ciągle słyszymy w rozmowach z pracownikami Przystani w całej Polsce - tęsknota, niska samoocena, przewlekłe zaburzenia (lękowe i depresyjne), trudności w nawiązywaniu relacji, krótkotrwałe przyjaźnie... W grupach młodzieży zdarzają się również dużo poważniejsze sytuacje. Nie poddajemy się jednak. 

Kontynuujemy wsparcie psychologiczne dla nastolatków - zajęcia grupowe i minimum dwie godziny w tygodniu na konsultacje indywidualne. Pracujemy w grupach 13-15 lat i 15-18 lat, ponieważ to daje najlepsze efekty. Tzw. pogotowie lekcyjne pozwoli na terapię pedagogiczną, doskonalenie języka polskiego i wsparcie nauczycieli oraz wolontariuszy w odrabianiu lekcji i nadrabianiu zaległości. Planujemy też zajęcia korekcyjno-kompensacyjne z oligofrenopedagogiem, a zajęcia ogólnorozwojowe pomyślane są tak, by zawierały elementy treningu umiejętności społecznych. Potem ich działanie sprawdzimy w praktyce na spotkaniu wigilijnym, w którym wezmą udział wszyscy zaangażowani w projekt Polacy i Ukraińcy.

Przystań Świętego Mikołaja w Mławie

Piłkarska Akademia NAZAR to już druga nasza Przystań w trzydziestotysięcznej mazowieckiej Mławie. Każdy, kto marzył o karierze piłkarskiej i chciał na całego zaangażować się w rozwój swoich sportowych umiejętności, chciałby, żeby w trudnym momencie życia to właśnie takie miejsce podało mu pomocną dłoń.

Niedawno nasi zawodnicy z roczników 2015 i 2016 zmierzyli się z Konopianką Konopki i UKS Ostrów Mazowiecka (zdjęcia w galerii pod artykułem). To prawdziwe emocje i rywalizacja w duchu fair play, ale nie chodzi tylko o sam sport. Jak mówią opiekunowie Przystani w Mławie, jako swoje zadanie postrzegają również zaszczepienie dzieciom wartości - uczciwości, odwagi, szacunku, pracy i przezwyciężania słabości. Oprócz udziału w zajęciach rozwojowych, dzieci uczą się również języka polskiego, a w wakacje brały udział w przystaniowych półkoloniach.

Podobnie zrobimy w ferie zimowe. Nasi sportowcy wybierają się na mecz Ekstraklasy, planowane są zajęcia artystyczne oraz kulinarne i wyjścia na basen. 

Przystań Świętego Mikołaja w Łomży

Opiekunowie z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży to nasi starzy znajomi w programie. Wspólnie pomogliśmy już setkom dzieci borykającym się z poważnymi trudnościami, dzięki wspaniałemu projektowi "Łączy nas kultura". Dzieci od wiosny 2022 roku brały udział w zajęciach rękodzieła, wycieczkach, cieszyły się wizytami muzyków i artystów, ale też tworzyły własne dzieła. Wspaniale działa także współpraca z dorosłymi uchodźcami z Ukrainy, którzy regularnie biorą udział w projekcie "Czytanie na śniadanie" i wspierają dzieci w walce o lepszą przyszłość.

Dzięki przedłużeniu naszej współpracy będziemy realizowali również kolejne pomysły. Oprócz zajęć integracyjnych, artystycznych, warsztatów rękodzieła, w planie jest również wycieczka do Warszawy, gdzie dzieci wezmą udział w zajęciach w Centrum Nauki Kopernik oraz w Fabryce Czekolady, a w okresie przedświątecznym w ramach projektu "Podwójne święta" dzieci poznają tradycje bożonarodzeniowe w swoich krajach, przygotują potrawy i koncert kolęd w dwóch językach. Bariery językowe niwelować będzie stała obecność tłumacza. 

Działania wszystkich czterech opisanych Przystani nie byłyby możliwe bez wsparcia naszego Partnera firmy Pepco.

Z całego serca dziękujemy Pepco za zaangażowanie i pomoc!W 2022 roku prowadziliśmy 62 Przystanie Świętego Mikołaja, w kolejnych edycjach - 32. Chętni, by wesprzeć nasz program, który pomógł już kilkunastu tysiącom dzieci z Ukrainy, mogą to zrobić na stronie zbiórki lub dokonując wpłaty bezpośrednio na konto:

odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja
numer konta: 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002
tytuł przelewu: pomoc dzieciom z Ukrainy darowizna

Przekaż darowiznę, a my zamienimy ją w pomoc dla dziecka z Ukrainy

17 v4
Chcę ufundować miesiąc zajęć w Przystani Świętego Mikołaja dla jednego dziecka z Ukrainy
400
19
Chcę pomóc i przekazać cegiełkę na pomoc dziecku z Ukrainy
50
18
Chcę opłacić pół miesiąca zajęć w Przystani Świętego Mikołaja dla jednego dziecka z Ukrainy
200
16
Chcę przekazać inną kwotę na pomoc dziecku z Ukrainy i wpisuję ją poniżej
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - PayPal
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
logo Mikolaj
Radio357 logo kontra
LOGO M
MHP logoty dobry
ikea v2
PLD LOGO COLOR3x
pobrane
polska pomoc logo
Pepco logo RGB TAB
logo GrupoLAR v2
pepco AT
bialy prostokat v2
logoFDNT.png
fondation de france 1
logo pve dobra energia kwadrat cmyk
accenture logo
tvp info male
orange
PLAY S
T logo carrier surface rgb n
Gazeta Kongresy logo
logo Heyah BK
Active citizens fund4x
logotypyplusipolsat 1
2
AMS RED
promark serwis R
islogo
sks
HSBC logo
logo IG
logo 2
muzeum powstania warszawskiego
LOGOTYPY POWER v2
NIW PROO v2
logotypMSZ A kolor
Logo full kolor RGB
Active citizens fund4x v2
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
KMS logoOpt
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
CF BLUE v2
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
librus logo
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
dyrektor szkoly winieta
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom
Eyzee logo red black v2
logo euforma
81746010 1029034474118597 553683909372542976 o
positive red Wyjatkowy Prezent
SDA Znak Podstawowy
NAFTOR LOGO ZBIORNIK KOLOR
logo PAYTEL
logo
wprost logo bez obrysu rgb
SPAR H RGB 2
PLD LOGO COLOR3x v2
ursa
zielona sowa
gadzety reklamowe logo main 1 1
logo v3
redgetechblack
logo black sm
nwg logo2x
STABILO Logo 2019 RGB
TWB logo v2
PIB logo pion
STORCK Logo ab25mm RGB PM logo
logologo
insignis logo nowe final
thisisbio
pobrane v2
Pekao Fundacja Pole Ochronne CMYK 1
unum logo
JDP Logo v2
flow logo turkusowe tlo
prevoir
bosch v2
SONNEDIX COL RGB
Fundacja BNPP BL Q
allegro logo
MUFU
NCK logo poziom kolor RGB
JBL 3300x2550pix color22
novonordisk
LOTOS logo fundacja
logo GrupoLAR
logo rpm basic