Akademia Liderów: Morska przygoda zakończona

Młodzież uczestnicząca w pierwszej edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja podsumowała zrealizowane projekty. Dzięki wsparciu Sail Training Association Poland szkoła zimowa została wzbogacona o jeszcze jeden ważny moduł: naukę żeglarstwa ;)

 

Rejs po Morzu Śródziemnym nie był zwykłą wycieczką. Nauka żeglarstwa w towarzystwie wymagającej załogi dla wielu Liderów była przygodą życia. Jednak ideą szkoły zimowej była przede wszystkim ewaluacja osiągnięć Naszej młodzieży.

Obecność tutorów pozwoliła na dogłębną analizę i omówienie projektów zrealizowanych przez młodzież z Akademii. Wszyscy dzielili się swoimi doświadczeniami, porównywali efekty i inspirowali się wzajemnie do kolejnych działań. Niektóre z akcji prowadzonych przez Liderów mają już swoją kontynuację. To co cenne, w naszej Akademii zawiązały się piękne przyjaźnie. Liderzy wspólnie wypracowali wiele pomysłów na ciąg dalszy.

Dużo dobrego się wydarzyło dzięki tym projektom. Serce rośnie. Bardzo rośnie. Lokalne społeczności dzięki Akademii zyskały to co założyliśmy sobie na początku – wspaniałych i doświadczonych już Liderów. Wspaniale było obserwować jak ta młodzież zmienia się, dojrzewa i nabiera pewności siebie. Mam nadzieję, że jak najdłużej będzie w nich ten niesamowity ogień - powiedziała po powrocie na ląd Joanna Paciorek, wiceprezes Fundacji Świętego Mikołaja.

Akademia Liderów to wyjątkowy projekt, miejsce dla młodych osób, które mają silne zacięcie społecznikowskie, otwarte głowy i chęci do pracy. Młodzież wyłoniona w procesie rekrutacyjnym przez 5 miesięcy realizowała zgłoszony przez siebie projekt lokalny pod okiem profesjonalnego tutora. Podczas tygodniowego wyjazdu letniego uczestnicy Akademii przeszli trening z zarządzania projektami według profesjonalnych standardów.

Ponadto, brali udział w debatach na temat społeczeństwa obywatelskiego i filozofii politycznej i poznają ludzi sukcesu w biznesie i kulturze, a także filozofów polityki, historii idei. Dodatkowo wszyscy otrzymali 10-miesięczne stypendium. W pierwszej edycji Akademii Liderów wzięły udział 32 osoby.

Sponsorem Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja jest Bank Zachodni WBK.

Więcej informacji na temat Akademii można znaleźć w sekcji Akademii Liderow i na FB  href="http://www.facebook.com/AkademiaFSM" www.facebook.com/AkademiaFSM. Sponsorem Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja jest Bank Zachodni WBK. Bank Zachodni WBK to trzecia siła sektora bankowego w Polsce. Coraz silniejszą pozycję zawdzięcza dynamicznemu rozwojowi, dobrym produktom, innowacyjności, konsekwentnemu budowaniu marki i dążeniu do perfekcji w relacjach z klientami. W swoich działaniach promuje jednak nie tylko te projekty, które wspierają działalność biznesową. Kierując się szeroko pojętym interesem wspólnym wspiera lokalne społeczności, środowisko naturalne, działa na rzecz polskiej edukacji, kultury oraz dziedzictwa narodowego. Na 53 polskich uczelniach Bank prowadzi program Santander Universidades, polegający na współpracy z uczelniami, inwestując tym samym w rozwój świadomego i wyedukowanego społeczeństwa. W 2015 roku został Mecenasem XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja otrzymała patronat honorowy Ministra Edukacji Narodowej. 

Potrzebujemy Twojego wsparcia, żeby móc nadal działać i pomagać! Przekaż 1% podatku Fundacji Świętego Mikołaja - wpisz w odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym nasz KRS 0000126602 lub pobierz nasz bezpłatny program do rozliczeń PIT ze strony pit2015.mikolaj.org.pl

Dziękujemy, że możemy na Ciebie liczyć!

Zostań św. Mikołajem dla naszych podopiecznych

face 33
Dzięki Twojemu wspraciu będziemy mogli pomóc kolejnym dzieciom.
50 zł
face 7 v2
Na wyjazd szkoleniowy dla aktywnej społecznie młodzieży w ramach Akademii Liderów.
100 zł
face 31 v2
Miesięczne stypendium św.Mikołaja dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny.
200 zł
santa 3 v2
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny. Dziękujemy za Twoją hojność!
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
orange
Lapka 34
PARP Grupa PFR logo RGB male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
tvp info male
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kontekst hr
kantar
ok 2x logo intersys srl san donato
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
logo majewski v2
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik