Stypendyści Świętego Mikołaja opowiadają o swoim rozwoju w I semestrze roku szkolnego

Stypendyści Świętego Mikołaja rozpoczynają właśnie II semestr, a wraz nim otrzymują dalszą dedykowaną pomoc na rozwój swoich pasji i talentów. Stypendium św. Mikołaja jest całorocznym wsparciem dla tych najzdolniejszych, najbardziej zaangażowanych, a wywodzących się z domów o niewysokich dochodach. Poprzez stypendia chcemy pomóc rozwijać talenty młodym osobom, które bez naszej pomocy nie mogą pozwolić sobie na zakup materiałów edukacyjnych, książek, instrumentu muzycznego, czy sprzętu sportowego; osobom które nie mają dostępu do zajęć dodatkowych, kursów i korepetycji. Stypendium to szansa dla konkretnego dziecka, ale także inwestycja w kolejne pokolenia, które za kilka lat będą budować Polskę.

Fundacja Świętego Mikołaja właśnie zakończyła weryfikację merytorycznych sprawozdań, które składają stypendyści pod koniec I semestru rok szkolnego. Chcemy z Państwem podzielić się wspaniałą informacją o tym jak stypendium może zmienić życie dziecka w potrzebie. Nasi podopieczni zaczęli uczęszczać na dodatkowe zajęcia z języka angielskiego, treningi sportowe, lekcje muzyki, opłacili udział w konkursach przedmiotowych, wycieczkach, w końcu kupili niezbędne książki, materiały plastyczne i sprzęt sportowy. Otrzymaliśmy wiele słów wdzięczności, którymi chcemy się z Państwem podzielić. Agata z Końskiego napisała: „To, że kogoś zainteresował mój jednostkowy los, to dla mnie wielka rzecz i olbrzymie wyróżnienie. Zrobię wszystko żeby nie zawieźć postawionych przede mną oczekiwań i nie zmarnuję kredytu zaufania. To szalenie mobilizujące, że ktoś we mnie wierzy. To sprawia, że bardziej mi się chcę. Bardzo  dziękuję!”

8076

W sumie w obecnym roku szkolnym Fundacja Świętego Mikołaja przyznała stypendium 201 uczniom z niezamożnych rodzin. Poznajcie trzy historie.  

Marcin z świętokrzyskiego pochodzi z wielodzietnej rodziny rolniczej i marzy o tym aby zostać wynalazcą. Na swoim koncie ma już kilka prototypów docenionych przez ekspertów z dziedziny technologii. Dzięki stypendium mógł opłacić dojazdy do szkoły oddalonej o 25 km od domu, wziąć udział w wizycie studyjnej w Belgii, gdzie odwiedził kilka innowacyjnych przedsiębiorstw technologicznych, kupić potrzebne książki i opłacić udział w kilku konkursach technicznych. Marcin napisał do Fundacji: „Chciałbym mocno podziękować za to, że dzięki Państwu mogę rozwijać swoje pasje i zainteresowania w bardzo komfortowych warunkach. Bez tej pomocy nie mógłbym w takim tempie zdobywać wiedzy oraz zobaczyć tylu inspirujących miejsc. Jestem za tę pomoc bardzo wdzięczny i mam nadzieję, że kiedyś będę mógł się odwdzięczyć.”

Sara z wielkopolski pasjonuje się historią. Do tej pory z sukcesem udało jej się wziąć udział w kilku konkursach historycznych i kulturowych. Dzięki stypendium Sara może między innymi realizować swój najnowszy pomysł spisania kroniki dziejów Pniew, z których pochodzi. Obecnie zbiera materiały, spotyka się z najstarszymi mieszkańcami miejscowości. Mamy nadzieję, że uda jej się zrealizować swoje zamierzenia z sukcesem. Dzięki stypendium Sara mogła zapisać się na zajęcia z pływania na które nie stać jej rodziców, kupić książki historyczne i o malarstwie, przybory plastyczne i dysk, na którym archiwizuje zebrane przez siebie materiały historyczne. Sara zaczęła też uczyć się fotografii, dzięki czemu staje się prawdziwym reporterem dokumentującym życie swojej miejscowości.

Natalia z pomorskiego od września trzy razy w tygodniu bierze udział w treningach Klubu Łyżwiarstwa Synchronicznego. Dzięki włożonemu wysiłkowi udało jej się otrzymać I miejsce w listopadowych Mistrzostwach Polski w kategorii pre-Juvenile oraz w styczniu w Międzynarodowych Zawodach w Łyżwiarstwie Synchronicznym. Stypendium św. Mikołaja Natalia przeznaczyła w całości właśnie na treningi i opłaty startowe w zawodach. Natalia napisała do Fundacji: „Dziękuję za wsparcie umożliwiające realizację mojej pasji. Jestem bardzo szczęśliwa za podarowanie mi szansy trenowania jazdy na łyżwach. Udział w zawodach jest dla mnie zawsze ogromnym przeżyciem gdyż jako liderka grupy jestem odpowiedzialna nie tylko za siebie, ale też za koleżanki. Dzięki wspólnym wysiłkom nasze występy bardzo podobają się publiczności i są wysoko oceniane przez sędziów. Mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na Olimpiadzie.”

Fundacja Świętego Mikołaja od 9 lat bada i analizuje potrzeby dzieci z niezamożnych rodzin. Według prowadzonego przez nas badania jesienią 2019 r. w Polsce zagrożonych biedą wciąż jest wiele dzieci, a problem z realizacją potrzeb edukacyjnych dotyczy około 300 tys. osób. Niezamożnym rodzicom brakuje w budżecie średnio 242 zł. miesięcznie aby zaspokoić potrzeby edukacyjne jednego dziecka. Stypendium św. Mikołaja wynosi średnio 200 zł miesięcznie i wypłacane jest przez 10 miesięcy. Mamy nadzieję, że w ten sposób choć trochę jesteśmy w stanie poprawić los dzieci, szczególnie tych zdolnych, które w przyszłości będą podejmować najważniejsze zadania w naszym kraju.

Chcesz ufundować stypendium uzdolnionym dzieciom? Przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, numer konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna na Stypendia Św. Mikołaja lub kliknij i przekaż darowiznę on-line

Podaruj stypendium ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Radio357 logo kontra
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
logotypMSZ A kolor
tvp info male
accenture logo
HSBC logo
LogoTM
logo IG
islogo
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
orange
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
AMS RED
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logo PEPCO ver podstawowa prev
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom