Sanok, Ostrów Wielkopolski i Wojewodzin na rzecz Stypendiów św. Mikołaja!

Święty Mikołaj działa cały rok i w różnych zakątkach Polski. Dziś chcemy Państwu opowiedzieć o 3 szkołach ponadpodstawowych, w 3 oddalonych od siebie miejscowościach.

Do programu Stypendia św. Mikołaja przystąpiło 317 szkół z różnych stron Polski. Są to szkoły wyjątkowe, które chcą solidarnie wspierać rozwój talentów i pasji uczniów z niezamożnych rodzin. Wśród solidarnych szkół Fundacja Świętego Mikołaja prowadzi wiosenną akcję Stypendialne Oczko aby dzielić się inspiracjami do działania na rzecz stypendiów w społecznościach szkolnych. W ramach prowadzonej przez nas do 21 czerwca akcji Fundacja Świętego Mikołaja podwoi każdą złotówkę zebraną lokalnie przez społeczności szkolne na stypendia. 

8631rzeszow

Dziś chcemy Państwu przedstawić 3 szkoły ponadpodstawowe, każdą z innego krańca Polski: z Wojewodzina w województwie podlaskim, z Sanoka w województwie podkarpackim i Ostrowa Wielkopolskiego w województwie wielkopolskim. Bardzo cieszymy się, że kultura wzajemnej pomocy i solidarności rozkwita w tak wielu miejscowościach!    

Społeczność szkolna w Zespole Szkół im. ks. Jana Krzysztofa Kluka w Wojewodzinie aby zgromadzić środki na stypendia dla swoich potrzebujących wsparcia uczniów rozpoczęła internetową aukcję charytatywną pod hasłem Wiosenny Bazarek na stypendia św. Mikołaja

Fanty przekazało wiele osób, w tym nauczyciele, rodzice, przyjaciele szkoły i uczniowie, a wśród nich można wylicytować między innymi voucher na tort od klasy cukierniczej, lekcje makijażu od jednej z mam, czy konsultacje z dietetykiem. Wiele osób podzieliło się swoim czasem, talentem i umiejętnościami. 

Zachęcamy do wsparcia stypendystów z Wojewodzina! W bieżącym roku szkoła wspiera poprzez stypendia jedną wyjątkowo zdolną uczennicę. W szkole jest dużo więcej potrzebujących, dlatego mamy nadzieję, że uda się zgromadzić wystarczające środki aby objąć pomocą jak największą liczbę młodych osób. Podziel się miłością z uczniami z Wojewodzina!  

Prawie 500 km na południowy - zachód od Wojewodzina także trwa intensywna zbiórka na stypendia św. Mikołaja. Szkolna koordynatorka z III Liceum Ogólnokształcącego z Ostrowa Wielkopolskiego postawiła na pisanie osobistych listów z prośbą o wsparcie do rodziców. Z powodzeniem wykorzystuje dziennik elektroniczny Librus. Zdolnych uczniów z Ostrowa wspiera także lokalne przedsiębiorstwo Brewa. W bieżącym roku szkoła przyznała stypendia 4 zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku szkolnym uda się dotrzeć z pomocą do potrzebujących wsparcia uczniów z ostrowskiego liceum. Podziel się miłością z uczniami z Ostrowa Wielkopolskiego!

Jadąc 525 km na południowy - wschód można w końcu dotrzeć do Sanoka, w którym także działa solidarna szkoła, a więc II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie. Szkoła jest dla nas wzorem prowadzenia relacji z absolwentami. Szkoła już w tym roku objęła pomocą 4 zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Wśród stypendystów jest Ania, która uczy się grać na skrzypcach, jest finalistką konkursu o św. Janie Pawle II i wolontariuszką. Ania napisała do Fundacji: "Jestem niesamowicie wdzięczna za każdą złotówkę. Dzięki stypendium mam możliwość spełniać moje marzenia. Sam fakt, dzielenia się swoimi funduszami z innymi, jest dla mnie przykładem niesamowitej otwartości i miłości do bliźniego.Podziel się miłością z uczniami z Sanoka!       

Powołując się na słowa pana Franciszka Pieczki, ambasadora programu Stypendia św. Mikołaja: "Trzeba wyrównać te szanse i pomagać jak kto może. Nie trzeba fundować całego stypendium, ale gdyby tak skrzyknęło się parę osób to wtedy grosz do grosza i uzbiera się spora sumka."

Podaruj stypendium zdolnemu dziecku z niezamożnej rodziny

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Radio357 logo kontra
Active citizens fund4x
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
logotypMSZ A kolor
accenture logo
tvp info male
HSBC logo
logo IG
islogo
orange
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
AMS RED
muzeum powstania warszawskiego
Active citizens fund4x v2
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logo PEPCO ver podstawowa prev
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom