Już dziś rozpoczyna się wyjątkowa grudniowa akcja dla szkół o nazwie "Stypendium od serca". Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To piękny czas kiedy warto w szczególny sposób wyciągnąć rękę do potrzebujących wokół nas. W tym czasie współpracujące z Fundacją szkoły prowadzą zbiórki, świąteczne jarmarki, loterie i kwesty, aby zgromadzić pieniądze potrzebne do przyznania stypendiów zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin, a Fundacja Świętego Mikołaja podwaja wpłacone kwoty.
Marzymy o tym, by w Polsce nie było ani jednego dziecka, które z powodu trudnej sytuacji materialnej nie może rozwijać swoich talentów, pasji i zainteresowań. Cel ten realizujemy poprzez program Stypendia św. Mikołaja, do którego serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły.
W czasie akcji Stypendium od Serca Fundacja Świętego Mikołaja podwoi każdą złotówkę zebraną przez społeczność szkolną na stypendia na stypendialnym subkoncie. W ramach akcji do każdych 500 zł, które wpłyną na subkonto szkoły w okresie od 6 do 24 grudnia 2025 r., Fundacja Świętego Mikołaja dopłaci drugie 500 zł. Akcja obejmuje także nowe szkoły, które przyłączą się do programu stypendialnego w czasie jej trwania. Zachęcamy do działania przed Świętami!
Zachęcamy do przeprowadzenia kiermaszy ozdób choinkowych i świątecznych wypieków, zbiórek w czasie szkolnych imprez –przedstawień i jasełek. Pięknym gestem może być wysyłka odręcznych listów z życzeniami od szkoły do jej przyjaciół i darczyńców wraz z prośbą o wsparcie stypendiów w szkole. To czas, kiedy serca ludzi są wyjątkowo szeroko otwarte na dzieci w potrzebie.
Każda szkoła, która współpracuje z fundacją w ramach programu Stypendia św. Mikołaja, otrzymuje własny numer subkonta stypendialnego. Fundacja Świętego Mikołaja zachęca szkoły do zbierania środków na stypendia dla swoich uczniów poprzez specjalny, całoroczny system dopłat i organizując akcje specjalne. Środki na dopłaty dla szkół fundacja pozyskuje od darczyńców indywidualnych i darczyńców biznesowych. W Polsce jest bardzo wiele osób dobrej woli, których marzeniem jest wspieranie dzieci w ich talentach i które nie chcą się godzić na wykluczenie edukacyjne, dotykające zdolne dzieci z niezamożnych rodzin.
Udział w programie Stypendia św. Mikołaja jest całkowicie bezpłatny. Nie pobieramy żadnych opłat czy prowizji za prowadzenie subkonta szkoły ani wypłacanie stypendiów. Sto procent środków wpłacanych na subkonto szkoły zostaje na subkoncie szkoły do wykorzystania na stypendia dla uczniów z tej właśnie szkoły.
Żeby przystąpić do programu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie stypendia.mikolaj.org.pl
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ o programie Stypendia Św. Mikołaja
POMÓŻ uczniom z wybranej przez siebie szkoły.
