W tym roku do szkół współpracujących z Fundacją Świętego Mikołaja dotarła rekordowo wysoka suma aż 918 920 zł. Są to środki zasilające szkolne fundusze Stypendiów św. Mikołaja, które w 100% trafią do zdolnych i zaangażowanych dzieci z niezamożnych rodzin – uczniów szkół, które zdecydowały się wspólnie z nami budować w Polsce kulturę solidarności. Dziękujemy naszym darczyńcom, dzięki którym Święty Mikołaj może działać cały rok a nie tylko od święta.
Szkoły współpracujące z Fundacją Świętego Mikołaja otrzymały sumarycznie kwotę 849 920 zł w ramach naszego mechanizmu pomnażania zebranych lokalnie środków na stypendia dla dzieci (Dopłaty za regulaminowy okres: 20 września 2024 r. – 19 września 2025 r.). Dodatkowo przez ostatni rok do programu przystąpiły 23 nowe szkoły otrzymując od Fundacji sumarycznie kwotę „Na start” w wysokości 69 000 zł.
Przekazane środki wpływają na szkolne subkonta stypendialne, z których wypłacane zostaną stypendia uczniom. Już za moment wybrani zostaną stypendyści w kolejnym roku szkolnym. Nabór wniosków trwa do 30 września. Nie możemy doczekać się aby poznać nowych stypendystów!
Już teraz możemy jednak świętować tak wysoką kwotę, która trafi do dzieci. Szkoły lokalnie zebrały w ostatnim roku szkolnym 655 465 zł. Do tego doliczona zostanie jeszcze kwota pozyskana w ramach akcji 1,5%. Niestety na dzień dzisiejszy (26.09) nie mamy jeszcze informacji od Urzędu Skarbowego o wysokości zgromadzonych środków przez szkoły za pomocą tego mechanizmu.
W szkołach odbywały się charytatywne pikniki, przedstawienia, koncerty, kiermasze i kwesty. Do solidarnego wspierania dzieci dołączali absolwenci szkół, zamożniejsi rodzice, sąsiedzi, lokalne nadleśnictwa, przedsiębiorcy i ludzie dobrej woli, dla których edukacja jest kluczem do przyszłości dzieci, a pomoc dzieciom z rodzin o niższych dochodach wspólną odpowiedzialnością.
W ramach naszej misji „mądrego pomagania” pomnażamy dobro, które udało się wygenerować lokalnie. Też gromadziliśmy środki finansowe aby przekazać je szkołom w formie dopłat do zebranych lokalnie pieniędzy. Do każdych 500 zł wpłaconych na szkolne subkonto Fundacja dopłaca 250 zł. W ciągu roku prowadzimy również akcje, w ramach których podwajamy a nawet potrajamy każdą złotówkę zebraną na stypendia przez społeczność szkolną.
Akcje specjalne:
- „Stypendium na dobry początek” (1 – 19 września) - Fundacja podwaja środki zebrane lokalnie na stypendia
- „Stypendium od serca” (6 – 24 grudnia) - Fundacja podwaja środki zebrane lokalnie na stypendia
- „Wiosną stypendia rosną!” (21 marca – 21 czerwca) – Fundacja potraja środki zebrane lokalnie na stypendia
Każda nowa szkoła w programie otrzymuje na start kwotę rocznego stypendium dla jednego ucznia (3000 zł), dzięki czemu decydując się na współpracę z Fundacją może być pewna, że będzie mogła pomocą stypendialną objąć jedno dziecko.
Do wspólnego pomagania dzieciom zapraszamy każdą polską szkołę!
>> POMÓŻ DZIECIOM ROZWIJAĆ SKRZYDŁA!
Możesz przekazać także darowiznę na ogólne konto programu stypendialnego
odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja
Przesmyckiego 40, 05-500 Piaseczno
numer konta: 56 1090 0004 9149 9999 9999 9999
tytuł przelewu: darowizna na stypendia
