Początek roku szkolnego 2018/2019

Dla Zuzi i tysięcy dzieci z niezamożnych rodzin początek roku szkolnego nie zawsze jest wesoły. Dziewczynka chciałaby tak jak jej koleżanki z klasy, chodzić na kółko plastyczne. Niestety mimo tego, że nauczyciele chwalą talent artystyczny dziewczynki, jej mamy nie stać na opłacenie dodatkowych zajęć dla Zuzi. Marzymy o tym, by w Polsce nie było ani jednego dziecka, które z powodu swojej sytuacji materialnej nie może rozwijać swoich pasji i zainteresowań.

Początek roku szkolnego to dla nas szansa, by przypomnieć o dzieciach, które potrzebują pomocy, by móc rozwinąć skrzydła. Przygotowaliśmy ogólnopolską kampanię radiową, w której głosem pana Franciszka Pieczki przemówi do słuchaczy św. Mikołaj, a także specjalną akcję dla wszystkich szkół biorących udział w programie Stypendia św. Mikołaja oraz tych, które rozważają przystąpienie do niego.

Każda szkoła, na której konto, w terminie od 3 do 19 września br., wpłynie minimum 500 złotych na stypendia dla uczniów, otrzyma od nas dopłatę w wysokości 500 zł. Co więcej – za każde zebrane 500 złotych szkoła dostaje od nas drugie 500 złotych. Np. kiedy szkoła zbierze 2600 złotych, otrzyma od nas dodatkowo 2500 złotych, czyli po zakończeniu akcji szkoła będzie miała na stypendia dla swoich uczniów łącznie 5100 złotych. Akcja obejmuje także nowe szkoły, które przyłączą się do naszego programu stypendialnego. Udział w programie Stypendia św. Mikołaja jest i zawsze będzie całkowicie bezpłatny. Nie pobieramy żadnych opłat czy prowizji za prowadzenie subkonta szkoły ani wypłacanie stypendiów. Sto procent środków wpłacanych na subkonto szkoły oraz przekazywanych w ramach jednego procentu podatku zostaje na subkoncie szkoły do wykorzystania na stypendia dla uczniów z tej właśnie szkoły. Zachęcamy szkoły do zbierania środków na stypendia dla swoich uczniów poprzez specjalny, całoroczny system dopłat i organizując akcje specjalne, takie jak ta z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego. Środki na dopłaty dla szkół pozyskujemy od darczyńców indywidualnych i firm.

Zuzia
Początek roku szkolnego to dla nas szansa, by przypomnieć o dzieciach, które potrzebują pomocy, by móc rozwinąć skrzydła.

Co możesz zrobić, by pomóc dzieciom takim jak Zuzia?

  • Przekaż darowiznę on-line poprzez stronę www.mikolaj.org.pl/nadobrypoczatek lub tradycyjnym przelewem na konto fundacji, a my zamienimy ją w Stypendium św. Mikołaja
  • dołącz do Klubu Świętego Mikołaja – ustaw stały, comiesięczny przelew z dopiskiem „darowizna na Klub Świętego Mikołaja”. Dzięki regularnym darczyńcom możemy pomagać nieprzerwanie - tym samym dając naszym podopiecznym, dzieciom takim jak Zuzia, poczucie bezpieczeństwa
  • zachęć swoją szkołę do przystąpienia do programu Stypendia św. Mikołaja lub skontaktuj się z nami jeśli masz jakieś pytania: stypendia@mikolaj.org.pl

Zastanawiasz się ile wpłacić?

20 zł – proponowana comiesięczna darowizna na dobry początek nowego stypendium

200 zł – przekazując taką kwotę zapewniasz jednemu dziecku miesięczne Stypendium św. Mikołaja

2 000 zł – marzymy o tym, by tyle wynosiło roczne stypendium dla jednego dziecka, ale wciąż brakuje nam na to środków

Darowizny prosimy kierować na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, Volkswagen Bank Polska S.A. 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem „darowizna na dobry początek roku szkolnego” lub w przypadku ustawienia stałego, comiesięcznego przelewu: „darowizna na Klub Świętego Mikołaja”.

Za każdą kwotę z całego serca dziękujemy!

Podaruj stypendium ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
logotypMSZ A kolor
logo IG
islogo
tvp info male
orange
Lapka 34
PLAY S
LogoTM
PLUS logo nowe2010
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
Brewa logotyp
Filia czarny 300
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
zabawki STORMER logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
logo radio lublin
logo radio rzeszow
111 154741892710
logo radio new
logo v2
logo PRK
Radio Szczecin logotyp
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio