Święta Bożego Narodzenia zbliżają się coraz większymi krokami i w związku z tym po raz kolejny, po krótkiej przerwie, ogłaszamy konkurs na kartkę świąteczną. Mogą w nim wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół uczestniczących w programie Stypendia Świętego Mikołaja.
Bardzo chcemy zobaczyć, jak dzieci i młodzież, poprzez sztukę wyrażą swoje oczekiwania, refleksje i emocje związane z Bożym Narodzeniem. Oczekujemy autorskich i oryginalnych pomysłów!
Do nadsyłania prac zapraszamy uczniów szkół zarówno podstawowych i ponadpodstawowych. Prace konkursowe w formacie A4 mogą być wykonane dowolną techniką wybraną przez autora. Należy wykonać je w jednej z podanych kategorii:
- Stajenka w Betlejem
- Biskup Święty Mikołaj i dzieci
- Świąteczny pejzaż zimowy.
Z niecierpliwością i ciekawością oczekujemy na Wasze prace. W ramach konkursu możecie pokazać jak wyobrażacie sobie scenę Bożego Narodzenia, jak Waszym zdaniem wyglądał Biskup Święty Mikołaj oraz co urzeka Was w zimowym krajobrazie.
Zgłoszenia można wysyłać do 19 grudnia. Prace należy składać w formie elektronicznie w formie skanu (na adres: [email protected], wpisując
w tytule: „Kartka dla św. Mikołaja”) oraz przesłać oryginał pocztą tradycyjną (na adres: Fundacja Św. Mikołaja, ul. Koszykowa 24/7, 00-553 Warszawa – decyduje data stempla pocztowego).
Przed dokonaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz załączenie niezbędnych opisanych tam zgód. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 2 lutego 2026 roku. Zwycięzcy zostaną wyłonieni z każdej kategorii i w nagrodę otrzymają świąteczny podarunek wraz z dyplomem.
Poniżej zamieszczamy regulamin konkursu.
Zapraszamy do udziału!
