Nasz program stypendialny ma już 10 lat! Przez ten czas przekazaliśmy ponad 4 miliony złotych na stypendia

Świętujemy 10-lecie uruchomienia programu Stypendia św. Mikołaja. Przez ten czas przekazaliśmy już ponad 4 000 000 złotych na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. We wrześniu kolejne stypendia trafią do dzieci z całej Polski.

Nasz program stypendialny został inaugurowany dziesięć lat temu, 29 sierpnia 2010 r. na Placu Zamkowym w Warszawie. Zbudowaliśmy wtedy replikę bramy Stoczni Gdańskiej, by w trzydziestą rocznicę Porozumień Sierpniowych przypomnieć o tym, że idea solidarności jest fundamentem, na którym warto budować i trwale zmieniać rzeczywistość wokół nas.

uruchomienie programu stypendia sw mikolaja rok2010 fundacjaswietegomikolaja
29 sierpnia 2010 r. na Placu Zamkowym w Warszawie zbudowaliśmy replikę bramy Stoczni Gdańskiej, by w rocznicę Porozumień Sierpniowych przypomnieć o tym, że idea solidarności jest fundamentem, na którym warto budować.
Ten program zrodził się z marzenia o tym, żeby w Polsce nie było dzieci, którym brak pieniędzy utrudnia rozwijanie talentów. – Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Świętego Mikołaja

Od momentu uruchomienia programu przy wsparciu wielu ludzi dobrej woli staramy się zrealizować to marzenie i nieprzerwanie, każdego roku przyznajemy nowe stypendia.

Kto może zostać stypendystą Świętego Mikołaja?

Stypendia św. Mikołaja to ogólnopolski program mający na celu wsparcie zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Stypendystami programu mogą zostać uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy chodzą do szkoły biorącej udział w programie.

Jak i komu pomaga program Stypendia św. Mikołaja?

Stypendium św. Mikołaja to całoroczna pomoc na rozwój talentów, pasji i zainteresowań zdolnych i zaangażowanych dzieci z rodzin o niskich dochodach. Stypendium uczniowie przeznaczają między innymi na zakup książek, sprzętu sportowego, artykułów plastycznych, sprzętu komputerowego, opłacenie zajęć dodatkowych i kursów językowych, wpisowe w konkursach czy zakup instrumentów muzycznych. W ostatnim roku szkolnym nasi podopieczni dzięki stypendium kupili także komputery i opłacili Internet, aby móc uczyć się zdalnie.

W każdym zakątku Polski, w każdej społeczności i każdej szkole są aktywni, zdolni uczniowie, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów. Są to dzieci z ogromnym potencjałem, które w przyszłości mogą stać się na przykład liderami w swoich społecznościach lokalnych. Z myślą o nich realizujemy od 10 lat program Stypendia św. Mikołaja. – Antonina Grządkowska koordynatorka programu Stypendia Św. Mikołaja

Do programu Stypendia św. Mikołaja może przystąpić każda szkoła, której los dzieci nie jest obojętny. Oferujemy subkonto stypendialne dla każdej szkoły, potrzebne materiały szkoleniowe, pełną dokumentację i zaplecze administracyjne, przekazujemy pieniądze na stypendia w formie dopłat do zebranych środków przez społeczność szkolną, a za swoją pomoc nigdy nie pobieramy żadnych opłat ani prowizji. To szkoły wybierają spośród swoich uczniów przyszłych stypendystów i włączają się w gromadzenie środków na stypendia w swoich lokalnych społecznościach.

Naszą misją jest pomagać mądrze, tak jak nasz patron - biskup św. Mikołaj. Chcemy przekazywać ideę solidarności i pomagania sobie nawzajem. Nasz program stypendialny powołaliśmy już 10 lat temu w oparciu o te wartości. – Joanna Paciorek, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja

Według 44% respondentów badania „Równy dostęp do edukacji dzieci i młodzieży” zrealizowanego przez naszą fundację, edukacja jest najważniejszym czynnikiem określającym przyszłość dzieci. Aż 43% respondentów uważa, że dzieci w Polsce nie mają równych szans edukacyjno-rozwojowych, z czego ponad 35% to respondenci z dwojgiem lub większą liczbą dzieci. Według 80% zapytanych Polaków brak pieniędzy jest jedną z głównych barier w rozwoju talentów dzieci. Stypendium jest więc szansą na lepszą przyszłość dzieci z niezamożnych rodzin.

Ponad 417 tysięcy dzieci w Polsce zagrożonych jest skrajnym ubóstwem. Wiele z nich ma niezwykłe talenty – jeśli damy im szansę, to być może w przyszłości zostaną lekarzami, naukowcami, pisarzami czy wybitnymi sportowcami. Jak wynika z naszego raportu średnio 309 złotych miesięcznie rodzice wydają na dodatkowe zajęcia edukacyjne jednego dziecka. Na poniesienie takich wydatków nadal nie stać wszystkich. Niezamożnym rodzicom na zaspokojenie potrzeb edukacyjnych jednego dziecka brakuje średnio 242 złotych miesięcznie – dlatego średnio Stypendium św. Mikołaja wynosi 200 złotych miesięcznie i można je przeznaczyć jedynie na rozwój i edukację dziecka.

Nasza fundacja już od 10 lat prowadzi program stypendialny udzielając w ten sposób pomocy dzieciom z niezamożnych rodzin. W tym czasie współpracując z 308 szkołami z całej Polski przyznaliśmy już 2584 stypendia i przekazaliśmy na wsparcie zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin ponad 4 000 000 złotych.

Przekaż darowiznę, a my zamienimy ją w Stypendium św. Mikołaja

zima 15 v4
Przekaż cegiełkę na stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
30
buzka 2 v2
Zostań Patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
3000
lato 7 v5
Ufunduj miesięczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
300
buzka 3 v4
Wpisz poniżej kwotę wpłaty na stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - PayPal
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
logo Mikolaj
Radio357 logo kontra
LOGO M
MHP logoty dobry
ikea v2
PLD LOGO COLOR3x
pobrane
polska pomoc logo
Pepco logo RGB TAB
Logo OMEGA Pilzno v2
logo GrupoLAR v2
bialy prostokat v2
pepco AT
logoFDNT.png
fondation de france 1
logo pve dobra energia kwadrat cmyk
accenture logo
orange
tvp info male
PLAY S
T logo carrier surface rgb n
logo Heyah BK
Gazeta Kongresy logo
logotypyplusipolsat 1
Active citizens fund4x
2
AMS RED
promark serwis R
islogo
sks
HSBC logo
logo IG
logo 2
muzeum powstania warszawskiego
LOGOTYPY POWER v2
NIW PROO v2
logotypMSZ A kolor
Logo full kolor RGB
Active citizens fund4x v2
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
KMS logoOpt
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
CF BLUE v2
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
librus logo
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
dyrektor szkoly winieta
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom
Eyzee logo red black v2
logo euforma
81746010 1029034474118597 553683909372542976 o
positive red Wyjatkowy Prezent
SDA Znak Podstawowy
NAFTOR LOGO ZBIORNIK KOLOR
logo PAYTEL
logo
wprost logo bez obrysu rgb
SPAR H RGB 2
PLD LOGO COLOR3x v2
ursa
zielona sowa
gadzety reklamowe logo main 1 1
logo v3
redgetechblack
logo black sm
nwg logo2x
STABILO Logo 2019 RGB
TWB logo v2
PIB logo pion
STORCK Logo ab25mm RGB PM logo
logologo
insignis logo nowe final
thisisbio
pobrane v2
Pekao Fundacja Pole Ochronne CMYK 1
unum logo
JDP Logo v2
flow logo turkusowe tlo
prevoir
bosch v2
SONNEDIX COL RGB
Fundacja BNPP BL Q
allegro logo
MUFU
NCK logo poziom kolor RGB
JBL 3300x2550pix color22
novonordisk
LOTOS logo fundacja
logo GrupoLAR
logo rpm basic
CDP SA Logo Horizontal Black RGB
ZENTIVA LOGO