Mowa Weroniki, stypendystki 1. Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy na pogrzebie śp. Marii Klamut

Śp. Maria Klamut przez lata wspierała między innymi uczniów liceum w Dębicy poprzez fundowanie Stypendiów św. Mikołaja na rozwój ich talentów. Zgodnie z wolą Rodziny powołany został Fundusz Stypendialny im. Marii Klamut na rzecz pomocy zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Podczas pogrzebu pani Marii mowę pożegnalną wygłosiła stypendystka Weronika.

Przez życie ludzkie można przejść. Tak po prostu, błąkać się z kąta w kąt, żyć z dnia na dzień, nie przejmować się jutrem. Można otoczyć się wspaniałymi rzeczami, honorami czy też ludźmi, którzy wydawali nam się najlepszymi przyjaciółmi. W tym świecie, gdzie jest tyle zła, zamykamy się w sobie i na potrzeby innych, na pomoc drugiemu człowiekowi, i będąc niemalże egoistycznym staramy się chronić za wszelką cenę tego, co zdobyliśmy, to co osiągnęliśmy - tylko to się dla nas liczy, nic i nikt więcej. Mogłoby się zdawać, że przeżyliśmy życie wzniośle, dobrze. Ale gdy nadejdzie ostateczny moment kruchości i ulotności naszego życia, nie liczy się to, co posiadaliśmy, tylko co my zostawiliśmy po sobie. Te wszystkie rzeczy materialne, cz też tytuły przemijają, nie mają znaczenia. Liczy się to, jaką część siebie pozostawiliśmy tu, na ziemi.

Projekt bez tytulu11

Nie znałam Śp. Pani Marii, nie wiedziałam, czy się zajmowała, czy miała dzieci, dobry samochód, ładne mieszkanie, jaki był najszczęśliwszy dzień w życiu. Nie wiedziałam o niej nic, prócz jednej rzeczy. Wiedziałam o wielkości jej serca. Dzięki jej dobroci mogłam spełnić swoje marzenia, na których sfinansowanie nie mogłam sobie nigdy pozwolić ani ja, ani moi rodzice. Pani Maria była dla mnie podmuchem wiatru, dzięki któremu nauczyłam się latać. Dzięki jej pomocy zrozumiałam, że gdy tylko będę wytrwale dążyć do celu, kiedyś będę w stanie odlecieć jeszcze wyżej. Jej dobremu sercu nie zależało na własnych dobrach materialnych tylko na dobru drugiego człowieka. Dawała szanse tym, którzy tych szans wcześniej nie widzieli.

Czasami lubię wychodzić na balkon nocą, by oglądać gwiazdy. Te jasne promyki, które przekazują nam, ziemskim stworzeniom, cudowną, nieziemską energię, mimo że same od wielu lat już nie istnieją. Zostawiają po sobie ślad, który my teraz widzimy tutaj. Jak gdyby cały świat na dobranoc całował każdego z nas w czoło mówiąc: "Ty też jesteś jak ta gwiazda. Kiedyś też zgaśniesz, ale nie bój się. Nie bój się tego, że musisz odejść. Obawiaj się tylko tego, jak długo po swoim odejściu będziesz dalej świecić dla innych."

Jestem przekonana, że Pani Maria będzie świecić dla nas bardzo długo.

Zgodnie z wolą Rodziny powołany został Fundusz Stypendialny im. Marii Klamut na rzecz pomocy zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Darowizny na Fundusz Stypendialny im. Marii Klamut można przekazywać także przelewem na konto:
Odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja
Numer subkonta szkoły: 59 1090 0004 9149 0000 0000 0092
Tytuł przelewu: darowizna na szkolny Fundusz Stypendialny im. Marii Klamut

Podaruj stypendium ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Radio357 logo kontra
Active citizens fund4x
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
logotypMSZ A kolor
accenture logo
tvp info male
HSBC logo
logo IG
islogo
orange
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
AMS RED
muzeum powstania warszawskiego
Active citizens fund4x v2
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logo PEPCO ver podstawowa prev
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom