Do 30 września uczniowie chcący ubiegać się o Stypendium Św. Mikołaja mogą składać wniosek. Nabór wniosków odbywa się przez portal stypendialny i w szkołach należących do programu Stypendia Św. Mikołaja. Wniosek należy złożyć przez portal stypendialny, a następnie wydrukować go i wraz z załącznikami podpisany w wersji papierowej zanieść do szkoły. Stypendia św. Mikołaja to roczne wsparcie dla uczniów zdolnych, którzy mają już pierwsze osiągnięcia z zakresu nauki, sportu bądź sztuki i angażują się społecznie. Stypendia trafią do dzieci od 5 klasy szkoły podstawowej aż do matury.
Uczniu,
sprawdź czy spełniasz kryteria formalne:
>> czy w twojej rodzinie dochód nie przekracza 2500 zł netto na osobę;
>> czy średnia ocen z zeszłego roku to przynajmniej 4,0 (dla uczniów szkoły ponadpodstawowej) lub 4,4 (dla uczniów szkół podstawowych);
Ostatnim formalnym kryterium jest prawidłowe i w terminie złożenie wniosku. Wniosek należy złożyć w formie elektronicznej, a następnie wydrukować i podpisany przynieść do szkoły wraz z załącznikami (oświadczenie dochodowe i opinia wychowawcy).
Poproś wychowawcę o wystawienie opinii (powinna zawierać informację o średniej ocen z poprzedniego roku szkolnego). Możesz poprosić o opinię trenera z klubu sportowego, w którym trenujesz, opiekuna artystycznego, jeśli rozwijasz się plastycznie/wokalnie, czy instruktora tańca. Jeśli opinię wystawia ktoś z poza szkoły, dołącz do wniosku skan świadectwa szkolnego z zeszłego roku z informacją o średniej ocen.
Poproś rodzica o wypełnienie i podpisanie oświadczenia o wysokości dochodów netto na osobę w rodzinie za okres od 1.01 – 30.06.2025 r.
Wzór oświadczenia możesz pobrać ze strony stypendia.mikolaj.org.pl/dokumenty. Znajduje się on też w formularzu wniosku.
Zbierz dokumenty poświadczające Twoje osiągnięcia i zaangażowanie, np. dyplomy i zaświadczenia o wolontariacie.
Jak złożyć wniosek?
>> Wejdź na stronę stypendia.mikolaj.org.pl. W zakładce "szkoły w programie" wyszukaj swoją szkołę (wystarczy wpisać początek nazwy miejscowości, w której znajduje się Twoja szkoła).
>> Wypełnij formularz i dołącz do niego przygotowane wcześniej załączniki.
>> Wydrukuj wniosek o stypendium, poproś rodzica o podpisanie i złóż papierową wersję u szkolnego koordynatora stypendialnego.
We wniosku pochwal się osiągnięciami z zeszłego roku szkolnego (konkursy, olimpiady, turnieje sportowe), opisz na czym polega Twoje zaangażowanie społeczne i przedstaw w jakim celu potrzebujesz stypendium i jak planujesz je wykorzystać. To ważne, żebyś już teraz zadał sobie pytanie, jak chcesz zainwestować środki ze stypendium w swój rozwój i rozwinąć swój potencjał.
Pamiętaj, na koniec roku stypendyści muszą złożyć sprawozdanie z wydatkowania otrzymanej pomocy - opisać jak wykorzystali stypendium i przedstawić rachunki imienne potwierdzające jego prawidłowe wydatkowanie.
Misją Fundacji Świętego Mikołaja jest pomoc dzieciom każdego dnia! Także w nadchodzącym roku szkolnym chcemy wspierać uczniów, którym brakuje środków finansowych aby móc rozwijać pasje i talenty. Bardzo czekamy na kolejnych stypendystów.
Może to właśnie Ty? Złóż wniosek.
Powodzenia!
