Przed nami finał wieńczący cztery ostatnie tygodnie przedświątecznych licytacji na antenie Radia 357. Licytacji, które nie raz wzruszały do łez, rozbawiały, podnosiły zarówno adrenalinę, jak i ducha oraz skłaniały do dobroci serca. Wyjątkowy czas zasługuje na wyjątkowy finał. Spójrzmy wspólnie zatem, co tym razem będzie do wylicytowania.
Najpierw jednak serwujemy wiadomość dnia: Fundacja PVE Dobra Energia podwoi wylicytowaną kwotę również podczas najbliższej licytacji! Za co bardzo dziękujemy i tym bardziej zapraszamy do udziału w zabawie!
Co zatem można zdobyć w piątek 22 grudnia?
1. Piosenka jest dobra na licytacje / Piosenka od Filipa Jaślara i Artura Andrusa
W piątek, 22 grudnia, w popołudniowej audycji Pana Kuby nie usłyszą Państwo kolejnego odcinka cyklu „Jest dobra piosenka na wszystko”. Tego wieczoru Artur Andrus i Filip Jaślar odwiedzą studio Radia 357 i zaproszą Słuchaczy do licytowania piosenki na zamówienie. O czym będzie ta piosenka? Czy będzie prezentem urodzinowym? A może hymnem z okazji okrągłej rocznicy ślubu, lub prywatną pastorałką? To zależy od Zwycięzcy Licytacji. Około 18:00 Pan Kuba zakończy licytację piosenki i wtedy Artur i Filip udadzą się do Studia B. Artur napisze tekst, Filip muzykę. Błyskawicznie przeprowadzone zostaną prace nad nagraniem utworu. Do fortepianu zasiądzie wybitny pianista - Piotr Wrombel, piosenkę zaśpiewa gwiazda światowego jazzu - Aga Zaryan i jeszcze przed zakończeniem audycji piosenka zabrzmi na antenie!
2. Zabytkowa moneta
Srebrna złotówka ostatniego króla Polski! Podarowana przez jednego z patronów Radia 357, Pana Ireneusza. Kolekcjonera z wielką pasją i - jak się okazuje - jeszcze większym sercem. Z tą monetą związana jest też osobista historia Pana Ireneusza. Postanowił podarować ją Radiu 357 chwilę po tym, kiedy dowiedział się o swojej chorobie: „I pomyślałem, że chyba większy pożytek będzie, kiedy przekaże monetę z mojej kolekcji na licytację. Mam nadzieję, że przyniesie komuś radość!”. Awers monety ukazuje portret króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Napis otokowy odwołuje się do ordynacji menniczej z 1766 roku, w dolnej części widoczny jest nominał 4 gr. A to dlatego, że po reformie monetarnej króla, złoty miał wartość 30 gr miedzianych lub 4 gr srebrnych i to właśnie wyrażono na monecie. Do monety dołączony jest certyfikat potwierdzający autentyczność emisji. Złotówka wykonany jest ze srebra, jej waga: 5,31 g, średnica: 26 mm, lata emisji: 1766-1785.
3. Rekwizyty od Taco Hemingway'a
Do wylicytowania unikalny zestaw kubków sygnowanych logotypami fikcyjnego Radia Marmur, w którym odbywa się audycja “1-800-Oświecenie”. Jeden z nich zagrał centralną rolę na okładce albumu, drugi zaś pojawia się w teledysku do utworu “Gelato”.
4. Podwójna wejściówka do loży na wybrane wydarzenie na PGE Narodowym
Metallica, Scorpions, Taylor Swift, a może Andrea Bocelli? Jeżeli przy którymś nazwisku lub nazwie zespołu zabiło Państwu mocniej serce, to proszę czytać dalej. To właśnie tych artystów będzie można usłyszeć na żywo podczas koncertu na PGE Narodowym. A my proponujemy jeden z tych koncertów w wersji premium, dzięki której znajdą się Państwo w najbardziej ekskluzywnej przestrzeni PGE Narodowego, w loży VIP. A może z tego miejsca, chcieliby Państwo obserwować Superpuchar Europy UEFA lub ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland, czyli ósmą edycję żużlowego turnieju Grand Prix? Bardzo proszę! Podwójna wejściówka do loży PGE Narodowego jest do wykorzystania na każde, wybrane przez Państwa wydarzenie, odbywające się na stadionie w 2024 roku.
5. Obraz Łukasza Patelczyka
Klasyczny pejzaż i geometryczna abstrakcja. Takie połączenie proponuje w swoich dziełach przedstawiciel młodego pokolenia polskich malarzy, Łukasz Patelczyk. A my proponujemy Państwu jego obraz pt. „Yellow And Green Gradient Glass”. Artysta jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zwycięzca rankingu "Kompas Młodej Sztuki" 2020. Do najważniejszych wystaw solowych Łukasza Patelczyka należą: "Migotanie", Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, 2018; "Signs in the Sky", Platán Galéria, Polski Instytut w Budapeszcie, Węgry, 2018; "Constellations" Galerie Sandhofer, Salzburg, Austria, 2017. Artysta brał udział w licznych wystawach zbiorowych w tym: Volta Show 2020 w Nowym Jorku. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i na świecie oraz w muzealnych zbiorach państwowych. A teraz jego obraz może znaleźć się także u kogoś z Państwa! Obraz olejny wykonany jest na płótnie, a jego wymiary to 80 x 60 cm.
6. Obraz z filmu "Chłopi"
Wyjątkowy obraz, który jest klatką z ujęcia animacji filmu „Chłopi”, w reżyserii DK & Hugh Welchman. Filmu, który jest polskim kandydatem do Oscara. Na płótnie widzimy twarz filmowego Boryny, w roli Mirosław Baka. To jedno z ujęć w scenie namiętnego tańca Jagny i Antka. Do karczmy wkracza zazdrosny Boryna i to tę stopklatkę widzimy na płótnie. Jedna z ponad stu trzydziestu ośmiu klatek „Chłopów”. Osoba licytująca może stać się właścicielem jednego z 1500 obrazów, powstałych do filmu. Rozmiary płyty HDF, na której namalowany jest obraz, to 103 cm x 60 cm. Obraz z autografem malarza, Łukasza 'Gucia' Gordona.
7. Udział w liście piosenek 357 z domu na wodzie (Licytacja podczas Listy piosenek 357)
Fundacja PVE Dobra Energia wystawia na licytację udział w Liście Piosenek, nadawanej z dachu domu na wodzie, kolację z panem Adnanem i nocleg dla 2 osób.
Przedmiotem licytacji jest udział w Liście nadawanej przez Marcela z dachu hauseboata oraz kolacja z panem Adnanem i nocleg dla 2 osób na jednostce. Barka o imieniu Yaga stacjonuje nad Zalewem Koronowskim w województwie kujawsko-pomorskim i wyposażona jest w panele fotowoltaiczne i akumulatory, więc na pewno nie zabraknie jej energii, by nadać Listę. O zwycięzcę licytacji wraz z osobą towarzyszącą zadbają na houseboatcie jego właściciele: Agata Czajkowska i kapitan Michał Czajkowski.
8. Platynowa płyta Braci Kacperczyk (Licytacja podczas Listy piosenek 357)
Pierwsza platynowa płyta Braci Kacperczyk, którą otrzymali za sprzedaż ponad 30 000 egzemplarzy albumu „Kryzys wieku wczesnego”. Płyta jest podpisana przez obu artystów.
9. Mini kaski od Maxa Verstappena i Carlosa Sainza
Mini kaski od mistrzów Formuły 1! Pierwszy należy do trzykrotnego mistrza świata, Maxa Verstappena. Sezon 2023 był dla niego rekordowy: odniósł 19 zwycięstw na 22 wyścigi, czego nie dokonał jeszcze nikt w historii. Był liderem wyścigów przez 1000 okrążeń w ciągu roku, czego również nie dokonał nikt wcześniej. Przez cały sezon 2023 tylko jeden wyścig wygrał kierowca spoza ekipy Red Bulla, do której należy Max Verstappena. Tym kierowcą jest Carlos Sainz z Ferrari, którego mini kask również Państwu oferujemy. Carlos junior jest synem Carlosa Sainza seniora - wyjątkowego sportowca, dwukrotnego, rajdowego mistrza świata, a także trzykrotnego zwycięzcy Rajdu Dakar. Mini kaski F1 są wiernymi kopiami tych prawdziwych. Każdy szczegół odtworzono z dużą starannością. Oba są również podpisane przez kierowców, a autografy widnieją na wizjerach.
>>> ZBIÓRKA NA POMOC PSYCHOLOGICZNĄ <<<
Do usłyszenia w piątek o godz. 16:00 w Radiu 357! Zapraszamy również do śledzenia naszych profili społecznościowych, na których będzie się działo!
Do ilustracji artykułu użyto zdjęcia Pana Kuby Strzyczkowskiego (fot. © Weronika Kuźma, Wuka Studio)