Inauguracja szkoły letniej Akademii Liderów

W Opactwie Benedyktynów w Tyńcu rozpoczęła się szkoła letnia Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja. Pierwszego wieczora młodzi liderzy wzięli udział w spotkaniu z Jadwigą Emilewicz.

Podczas szkoły letniej uczestnicy biorą udział w warsztatach rozwijających ich kompetencje i przygotowujących do prowadzenia własnych projektów społecznych. Każdego roku zapraszamy także gości specjalnych - wybitne postacie ze świata polityki, kultury i nauki, które dzielą się swoim doświadczeniem i rozbudzają refleksję. 

W tym roku, podczas pierwszego wieczoru szkoły letniej uczestnicy mieli okazję porozmawiać z Jadwigą Emilewicz. Pani poseł opowiadała o tym czym powinien wyróżniać się dobry lider, czym jest odpowiedzialność, praca zespołowa, a także dlaczego warto zmieniać Świat. 

PXL 20210726 190725696.MP

Wśród ważnych wskazówek dla młodzieży padła przede wszystkim zachęta aby doświadczać jak najwięcej, próbować swoich sił w różnych poza szkolnych aktywnościach, które pozwalają nam brać na siebie zadania i realizować je w określonym terminie, takich jak harcerstwo, projekty w ramach budżetów partycypacyjnych, koła naukowe, wymiany studenckie itp. Pani premier mocno akcentowała potrzebę pracy zespołowej, która jest niezbędna aby tworzyć rzeczy ważne, a także która może realnie zaistnieć tylko wtedy kiedy zespół gromadzi się wokół wspólnego i dobrze zrozumianego celu - jakiejś istotnej sprawy.  Mówiła także o potrzebie szukania mistrza, od którego można się uczyć i czerpać inspirację do działania, a w końcu także o tym, że rzeczywista odpowiedzialność i zaangażowanie to często sztuka trudnych wyborów i na prawdę wytężonej pracy i dynamicznego podejmowania decyzji. Ważne jest aby umieć znaleźć w sobie motywacje i potrafić szybko gromadzić informacje, przetwarzać je i podejmować decyzje. 

Emilewicz wskazała, że przed wzrastającym pokoleniem dzisiejszych nastolatków stoi dużo więcej trudnych wyzwań niż przed jej pokoleniem i że to dobrze, że młodzież już teraz szykuje się do podejmowania własnych autorskich działań. 

Uczestnicy spotkania mieli masę pytań dotyczących kwestii zaufania w przestrzeni publicznej, radzenia sobie z presją, która napiera na osoby decydujące się działać publicznie, ale także przy okazji dopytywali o najważniejsze reformy w Polsce w ostatnich 20 latach. Było to wyjątkowo twórcze spotkanie w przyjaznej atmosferze. 

A już od jutra, przez kolejne 9 dni młodzież od rana, do późnego wieczora będzie pracować nad sobą i swoimi autorskimi projektami. 

Jesienią pod opieką tutorów uczestnicy Akademii będą prowadzić własne projekty w swoich miejscowościach, otrzymają roczne stypendium na rozwój swoich pasji i talentów, a zimą spotkają się z nami aby podzielić się efektami swoich działań. 

W 2021 roku projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, Finansowanego z Funduszy EOG.

 

Przekaż darowiznę, a my zamienimy ją w Stypendium św. Mikołaja

zima 15 v4
Przekaż cegiełkę na stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
70 PLN
buzka 2 v2
Zostań Patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
3000 PLN
lato 7 v5
Ufunduj miesięczne stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny i wpłać
300 PLN
buzka 3 v4
Wpisz poniżej kwotę wpłaty na stypendium dla zdolnego dziecka z niezamożnej rodziny
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - Blik Operator płatności - PayPal
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
logo Mikolaj
Radio357 logo kontra
LOGO M
MHP logoty dobry
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej