Zjedz pączka i pomóż dzieciom z Aleppo ❤ #DobrePączki

Już zebraliśmy
9731
Darczyńców
171

Podaruj #DobrePączki dzieciom z Aleppo

Dokładam swoją cegiełkę i wpłacam jeden Dobry Pączek
5 zł
Wpłacam dwa Dobre Pączki, żeby dzieci nadal mogły się uczyć
10 zł
Tłusty Czwartek jest raz w roku! Wpłacam pięć Dobrych Pączków :)
25 zł
Chcę wpłacić więcej Dobrych Pączków i wpisuję swoją kwotę poniżej
Operator płatności - Przelewy24

Nie chcesz wpłacać on-line? Możesz dołączyć do akcji robiąc przelew na konto

Nazwa odbiorcy: Fundacja Świętego Mikołaja
Numer konta: 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002
Tytuł przelewu: Dobre Pączki dla dzieci z Aleppo

Weź udział w akcji #DobrePączki

Challenge #DobrePączki - zjedz pączka i pomóż dzieciom z Aleppo

Tłusty Czwartek to idealna okazja, aby wspólnie zrobić coś dobrego :) Zapraszamy do wzięcia udziału w charytatywnej akcji #DobrePączki, w ramach której zbieramy środki na kolejny rok działalności naszej mini-szkoły w Aleppo.

Zasady są proste:
1. Wrzucasz zdjęcie swojego pączka z hashtagiem #dobrepączki.
2. Wpłacasz minimum 5 zł na rzecz świetlicy w Aleppo.
3. Nominujesz przynajmniej 2 osoby do udziały w zabawie wrzucając na swojego Facebooka poniższy tekst:

Zostałem/am nominowana do udziału w zabawie, której celem jest zbiórka środków na świetlice dla dzieci z Aleppo w Syrii, którymi opiekuje się Fundacja Świętego Mikołaja. Do udziału w zabawie nominuję x i y.

Aby dołączyć do zabawy wystarczy, że:
1. Zrobisz zdjęcie swojego pączka i udostępnisz je na Facebooku z hashtagiem #dobrepączki.
2. Wpłacisz minimum 5 zł na rzecz świetlicy dla dzieci z Aleppo www.mikolaj.org.pl/DobrePaczki
3. Nominujesz przynajmniej 2 wspaniałe osoby udziału w zabawie.

 Tłusty czwartek, to idealna okazja, żeby zjeść pączka i razem zrobić coś DOBREGO!

P.S. Możesz także podzielić się swoim 1% z dziećmi z Aleppo. Wystarczy wpisać w PIT numer KRS Fundacji Świętego Mikołaja (KRS 0000126602) i podać cel szczegółowy: pomoc dzieciom z Aleppo.

Jak pomagamy dzieciom z Aleppo?

Od początku 2018 roku prowadzimy stałe działania na rzecz dzieci w Aleppo. Dotychczas objęliśmy swoją pomocą ponad 10 tysięcy dzieci, ale kolejne bardzo potrzebują naszego wsparcia. Poprzez nieprzerwaną działalność naszej mini-szkoły pomagamy dzieciom w odzyskaniu straconego przez wojnę dzieciństwa i zapewnić im nieprzerwany dostęp do edukacji.

W Syrii mieszka 6 milionów dzieci w wieku szkolnym, co trzecie z nich nie chodzi do szkoły. Dlatego naszym najważniejszym celem jest pomoc dzieciom z Aleppo w powrocie do szkoły i umożliwienie im nieprzerwanej nauki. Obejmujemy swoją pomocą dzieci i młodzież niezależnie od wyznania ich rodziców.

Rok 2020 był trudnym rokiem dla naszych dzieci i ich rodziców. Z powodu gwałtownego wzrostu cen żywności i pozostałych produktów spowodowanego pandemią wiele rodzin znalazło się w ciężkiej sytuacji finansowej. Dlatego też w maju rozdaliśmy paczki z pomocą dla 100 rodzin, których dzieci przychodzą na lekcje do naszej świetlicy. Paczki zawierały najpotrzebniejsze produkty.

Nasza świetlica była otwarta z przerwami wynikającymi z obostrzeń wprowadzanych w Syrii. Od połowy marca do połowy czerwca musieliśmy ją zamknąć ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz wprowadzone przez władze syryjskie obostrzenia. Na szczęście w połowie czerwca mogliśmy wrócić do szkoły i przez całe wakacje dzieci miały zapewnią opiekę, zajęcia sportowe i naukę - musiały nadrobić trzy miesiące przerwy w edukacji. Z powodu pogarszającej się sytuacji związanej z pandemią ponownie musieliśmy zamknąć świetlicę pod koniec lipca, ponownie otworzyliśmy ją po dwóch miesiącach - na początku października. Razem z dziećmi świętowaliśmy Boże Narodzenie. Święty Mikołaj przyniósł dzieciom w prezencie nowe, ciepłe kurtki.

Od początku prowadzenia przez nas szkoły w Aleppo chętnych dzieci, żeby do niej chodzić było o wiele więcej, niż mogliśmy pomieścić. Dlatego też w grudniu zmieniliśmy lokalizację na większą. Obecnie w lekcjach uczestniczy 80 dzieci w różnym wieku (od 6 do 14 roku życia), ale w ciągu najbliższych miesięcy przyjmiemy do szkoły kolejne 30 dzieci.

Ograniczony dostępu do edukacji odbiera dzieciom dzieciństwo, ale także szansę na dobrą przyszłość. Nie możemy bezczynnie patrzeć na cierpienie syryjskich dzieci, dlatego nieprzerwanie od 2018 roku pomagamy dzieciom w Aleppo w Syrii. Prosimy o przekazanie darowizny na ten cel, żebyśmy mogli kontynuować naszą pomoc w Aleppo.

Już zebraliśmy
9731
Darczyńców
171

Podaruj #DobrePączki dzieciom z Aleppo

Dokładam swoją cegiełkę i wpłacam jeden Dobry Pączek
5 zł
Wpłacam dwa Dobre Pączki, żeby dzieci nadal mogły się uczyć
10 zł
Tłusty Czwartek jest raz w roku! Wpłacam pięć Dobrych Pączków :)
25 zł
Chcę wpłacić więcej Dobrych Pączków i wpisuję swoją kwotę poniżej
Operator płatności - Przelewy24