Dołącz do wspólnej akcji Fundacji Świętego Mikołaja i Radia 357

Przekaż darowiznę na komputer do nauki dla dziecka w trudnej sytuacji

To piękny początek zbiórki na kolejny komputer do nauki - dziękujemy za pomoc
35 zł
Będziemy mogli podarować dziecku komputer z oprogramowaniem do zdalnych lekcji
2357 zł
To wspaniała kwota - wystarczy kilka takich wpłat i kolejne dziecko otrzyma komputer
357 zł
Operator płatności - Przelewy24

Numer konta do przelewów

Fundacja Świętego Mikołaja nr konta 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002
z dopiskiem: darowizna na komputer dla dziecka - Radio 357

Konto dla przelewów zagranicznych (nie w złotówkach): Fundacja Świętego Mikołaja
Nazwa banku: Bank Pekao SA
Tytuł przelewu: darowizna na komputer dla dziecka
Kod SWIFT: PKOP PL PW
Konto IBAN w EUR: PL95 1240 6003 1978 0010 8524 6705
Konto IBAN w USD: PL30 1240 6003 1787 0010 8524 6561
Konto IBAN w GBP: PL02 1240 6003 1789 0010 8524 6965

W czasie pandemii kto nie ma komputera, ten nie ma i szkoły. Dzieci z niezamożnych rodzin straciły możliwość nauki. Sprawa jest bardzo poważna.

Od początku wybuchu pandemii Fundacja Świętego Mikołaja na bieżąco monitoruje sytuację z dostępem do edukacji dzieci z niezamożnych rodzin i pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom. Jednym z największych problemów przy nauce zdalnej jest brak komputera i Internetu - dzieci pozbawione takiego sprzętu nie mają jak się uczyć. Z danych GUS wynika, że aż 330 tys. dzieci w ogóle nie ma takiego urządzenia, a kolejne 1,3 mln musi dzielić je z innymi domownikami. Najbardziej na brak komputera cierpią dzieci z rodzin mieszkających na wsiach (aż 30 proc. uczniów mieszkających na wsi nie ma dostępu do komputera z internetem lub jest on bardzo ograniczony) oraz dzieci wychowywane przez jednego rodzica. Chcemy im pomóc.

Całą zebraną podczas akcji kwotę Fundacja Świętego Mikołaja przeznaczy na zakup komputerów dla dzieci, żeby mogły uczyć się z domu. Dzieci otrzymają laptopy z oprogramowaniem niezbędnym do nauki.  

Przekaż darowiznę na komputer do nauki dla dziecka w trudnej sytuacji

To piękny początek zbiórki na kolejny komputer do nauki - dziękujemy za pomoc
35 zł
Będziemy mogli podarować dziecku komputer z oprogramowaniem do zdalnych lekcji
2357 zł
To wspaniała kwota - wystarczy kilka takich wpłat i kolejne dziecko otrzyma komputer
357 zł
Operator płatności - Przelewy24

Radio 357 - najlepszy radiowy adres na świecie!

Jesteśmy zespołem radiowców, których Państwo doskonale znają. Od teraz mieszkamy pod (nowym) najlepszym radiowym adresem na świecie – w Radiu 357. Nasz zespół tworzą radiowcy z krwi i kości, którzy urodzili się z mikrofonem w ręku. W grudniu dzięki naszym Patronom inaugurujemy start stacji radiowej, która łączy nowoczesność i najlepsze tradycje wypracowane przez nas przez lata. Nie wyobrażamy sobie Świąt Bożego Narodzenia bez śpiewania „Karpia” i świątecznej licytacji. I chociaż rok 2020 wiele rzeczy wywrócił do góry nogami, to stałych, ważnych pozycji nie może zabraknąć. Dlatego też Kuba Strzyczkowski szykuje młotek do licytacji, a wspaniałe fanty czekają na swoich hojnych nabywców.

Jak pandemia COVID-19 wpłynęła na dostęp do edukacji dzieci w Polsce?

Ze względu na panującą epidemię COVID 19 w marcu 2020 roku szkoły po raz pierwszy przeszły na zdalne nauczanie. Obecnie uczniowie znów uczą się zdalnie. Sytuacja ta jeszcze bardziej pokazała problem wykluczenia cyfrowego wśród dzieci i młodzieży szkolnej w Polsce.

Lekcje odbywają się w formie zdalnej, a zadania przesyłane są za pomocą e-maila bądź platform e-learningowych. Jednak wynika z danych GUS z pierwszego kwartału 2020, aż 1,3 mln dzieci musi dzielić sprzęt z domownikami, natomiast 330 tys. w ogóle nie ma dostępu do niezbędnego urządzenia.

Z badań prowadzonych wiosną tego roku wynika , że dla 1/3 uczniów (1,6 mln) zdalna nauka nie jest możliwa ze względu na ograniczony dostęp do sprzętu z Internetem. Skala potrzeb jest ogromna.

Dzięki funduszom unijnym lub rządowym samorządy mogły zakupić laptopy bądź tablety, które wystarczyły jedynie dla 1/3 uczniów, którzy w ogóle nie mają dostępu do sprzętu. W potrzebie będzie więc nadal 1,5 mln dzieci i młodzieży.

Przez czynnik zewnętrzny, niezależny od uczniów, jakim jest brak komputera lub innego narzędzia do nauki zdalnej, dzieci zderzają się z ogromnym stresem i niemożliwością efektywnej nauki.

Tuż po wybuchu epidemii w Polsce, w marcu 2020 r. przeprowadziliśmy badanie potrzeb wśród rodziców naszych stypendystów. 52% rodziców odpowiedziało, że zdarzają się sytuacje, w których kilka osób musi skorzystać z jednego komputera w tym samym czasie, np. rodzeństwo w wieku szkolnym lub rodzice pracujący zdalnie. Ponad 30% rodziców stwierdziło, że brakuje im jednego dodatkowego komputera, a kolejnych 6% rodziców ma więcej niż 2 dzieci i brakuje im w domu przynajmniej dwóch komputerów. W niektórych szkołach aż 40% uczniów nie uczestniczy regularnie w lekcjach z powodu braku komputera lub internetu.

Partnerzy akcji
2 v2
radio357
orange v2
play
plus
heyah
tmobile
teleaudiodwa
Logo wp