Dziewczynki marzą o ważnych rzeczach

Fundacja Świętego Mikołaja wspiera dziewczynki w potrzebie poprzez stypendia, prowadzenie świetlic edukacyjnych, szkolenia w ramach Akademii Liderów, wyjazdy wakacyjne, zajęcia dodatkowe, warsztaty i inne działania wspierające wyrównywanie szans edukacyjnych.

Wierzymy w to, że edukacja jest szansą na lepszą przyszłość dla dziewczynek, które potrzebują pomocy. Nie ma znaczenia, czy dotyczy to uczennic ze szkoły w Mariupolu na wschodzie Ukrainy, zdolnych dziewczynek z niezamożnych rodzin w Polsce, czy tych z Aleppo, które uczą się w naszej świetlicy edukacyjnej. Marzymy o tym, żeby każda z naszych podopiecznych mogła rozwijać swoje talenty i zainteresowania.

Jedną z nich jest Agata z Trzemeszna, która chodzi do szkoły podstawowej, jest harcerką, śpiewa w zespole ludowym, działa jako wolontariuszka pomagając w odrabianiu lekcji dzieciom ze świetlicy socjoterapeutycznej: Dziękuję za wielkie serce osobom, które wpłaciły pieniądze na moje stypendium. Dzieci czasem mają zbyt wielkie marzenia w stosunku do możliwości rodziców i takie wsparcie jest ogromną pomocą - tak było w moim przypadku. Czuję ogromną wdzięczność za umożliwienie mi rozwoju. Dziękuję!

Kolejną ze stypendystek Fundacji jest Julka z małej wsi w województwie warmińsko-mazurskim. Dziewczynka ma 13 lat, średnią ocen 6.0, jest przewodniczącą samorządu szkolnego i harcerką. Dzięki stypendium Julka mogła kupić komputer, model szkieletu człowieka, a także książki do anatomii i atlasy. Julka chce w przyszłości pomagać innym i dlatego już teraz intensywnie się uczy, żeby zostać lekarzem.

Od 2018 roku fundacja prowadzi także działania w Aleppo w Syrii. Chciałbym podziękować wam z całego serca. To naprawdę niezwykłe, że chociaż jesteście tak daleko, to chcecie nam pomóc. – Joelle jest jedną ze studentek z Aleppo, które otrzymały od fundacji stypendium na naukę.

Daria z Mariupola w lipcu skończy 13 lat. Razem z rodzicami musiała opuścić swój dom na Krymie i uciekać przed działaniami wojennymi w bezpieczne miejsce, do Mariupola. Największym marzeniem Darii jest to, żeby jej rodzina miała swój własny dom i nigdy więcej nie musiała z niego uciekać. Daria chodzi na w zajęcia plastyczne do Świetlicy Świętego Mikołaja i regularnie korzysta z pomocy psychologa dziecięcego.

Kolejne dziewczynki potrzebują wsparcia. Podaruj im skrzydła i szansę na lepszą przyszłość.

Podaruj skrzydła dziewczynkom w potrzebie ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
lato 7 v7
Chcę przekazać 50 zł, by pomóc spełnić marzenie jednej dziewczynki
50 zł
zima 15 v7
Wpłacam 200 zł, by podarować stypendium zdolnej dziewczynce
200 zł
lato 3 v7
Wpłacam 100 zł, by dziewczynki mogły się uczyć tego, o czym marzą
100 zł
Operator płatności - Przelewy24

Możesz przekazać darowiznę przelewem na konto

Podaruj skrzydła dziewczynkom z Polski, Ukrainy i Syrii, by mogły się uczyć tego, o czym marzą. Przekaż darowiznę z dopiskiem: skrzydła dla dziewczynek na konto: Fundacja Świętego Mikołaja numer 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 ❤️