Karolina i Magda kochają muzykę i zorganizowały zespół regularnie koncertujący dla ludzi starszych i schorowanych w hospicjach i domach opieki.
Kaja i Maja kochają pszczoły i żeby im pomagać organizują warsztaty w przedszkolach i szkołach podstawowych, na których wraz z dziećmi sieją miododajne kwiaty.
Marysia przygotowując się do olimpiady polonistycznej zakochała się w poezji Cypriana Kamila Norwida. Zawsze marzyła o roli w teatrze. Z grupą przyjaciół przygotowała przedstawienie. Nie tylko zaplanowała i dopięła na ostatni guzik zakończone wielkim sukcesem wydarzenie na 200 osób, ale sama stworzyła scenariusz, scenografię i kostiumy.
Jest aktywna, wrażliwa na cudzą krzywdę, pełna pasji i chęci do działania. Już Sokrates obszernie rozprawiał na temat braku manier i poszanowania u młodych. Akademia Liderów to program, który stawia sobie za cel wspieranie tych, którzy zaprzeczają powszechnemu stereotypowi młodzieży jako biernej i zapatrzonej w telefon.
W programie Akademia Liderów chcemy pomóc realizować jej pomysły, podtrzymywać jej entuzjazm i dawać narzędzia do mierzenia się z kolejnymi wyzwaniami. Chcemy, żeby stali się liderami.
Poznajcie Kubę, którego my poznaliśmy w programie Stypendia Świętego Mikołaja, który pozwolił mu rozwinąć skrzydła. Następnym krokiem, była właśnie Akademia Liderów. Kuba chętnie dzielił się doświadczeniem swojej walki z białaczką, która nie pozbawiła go entuzjazmu, uśmiechu i umiejętności gromadzenia wokół siebie ludzi gotowych do działania. Nagranie zrealizowano na Szkole Liderów pod Żaglami - wspólnym rejsie łączącym zajęcia merytoryczne z networkingiem i... wspaniałą przygodą. Co dla niego znaczy bycie liderem?
Akademia Liderów Fundacji Świętego Mikołaja to:
Młodzi mogą liczyć na:
Akademia Liderów pokazuje, że nic nie zastąpi spotkań. Szkoła Letnia i Szkoła Zimowa to wspólny czas i długie godziny rozmów z których rodzą się owoce w postaci projektów naszych podopiecznych:
Ola jest bardzo wrażliwa na kwestie środowiskowe. W rodzinnym Pamiątkowie zorganizowała wielką akcję sprzątania miasta. W ramach projektu odbyła się gra, w której mieszkańcy mieli zebrać jak największą ilość porzuconych śmieci i udokumentować to zdjęciami. Główną nagrodą był laptop ufundowany przez sponsorów, a akcję zakończył wspólny piknik przy herbacie i drożdżówkach. W akcję zaangażowały się 4 sołectwa, nadleśnictwo, lokalne szkoły, Ochotnicza Straż Pożarna, ośrodki sportowe, restauracje, lokalne media, przedsiębiorstwa i indywidualni mieszkańcy. Uczestnicy projektu uprzątnęli 3375 kg śmieci. Było to pierwsze tej skali społeczne wydarzenie w Pamiątkowie od wielu lat.
Małgosia z Poręby w województwie śląskim postanowiła zadbać o lokalną pamięć. Od mieszkańców miejscowości zebrała pamiątki związane z Porębą, a potem stworzyła wystawę połączoną z warsztatami w szkołach. Główną atrakcją była makieta wytaczarko-frezarki z Fabryki Urządzeń Mechanicznych, niegdyś jednym z najprężniejszych ośrodków produkcji maszyn w Polsce.
Natalia i Szymon zwrócili uwagę na to, że mieszkańcy Sanoka bardzo niewiele wiedzą o historii Żydów licznie zamieszkujących przedwojenny Sanok. Postanowili przywrócić pamięć o nich. W tym celu zorganizowali profesjonalną konferencję, w której uczestniczyli historycy z polskich uczelni oraz przedstawiciele władz miejskich i samorządowych. Oprócz konferencji odbyło się także spotkanie z symbolicznym zapaleniem świec w miejscach związanych z Żydami – na terenie dawnego getta, czy wyburzonych synagog. Konferencja naukowa i spacer upamiętniający przedwojennych mieszkańców przyczynił się do odnowienia pamięci o żydowskiej historii Sanoka. Udało się także podpisać list intencyjny, wyrażający wolę pielęgnowania pamięci historycznej.
Darowiznę można przekazać w formularzu poniżej lub bezpośrednio na konto:
numer konta: 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002
odbiorca: Fundacja Świętego Mikołaja
tytułem: Akademia Liderów darowizna