Pomóż dzieciom z Aleppo

Pomóż dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły

head2 v2
Miesięczne czesne w szkole dla jednego dziecka.
40 zł
head3 v3
Wyprawka szkolna dla jednego dziecka.
100 zł
face 4 v3
Miesięczne stypendium dla studenta/studentki z Aleppo.
200 zł
Wpisz w pole poniżej wybraną przez siebie kwotę darowizny.
Operator płatności - Przelewy24

Wojna zmieniła Aleppo w morze ruin, cierpienia i łez. Zginęły tysiące ludzi. Zburzono domy, szpitale, szkoły. Czy miasto wróci do życia? Czy dzieci z Aleppo pójdą do szkoły? Możesz im pomóc.

Wieloletnia wojna w Syrii. Codzienne doniesienia prasowe o śmierci kolejnych niewinnych ofiar, w tym tysięcy dzieci. Obrazy syryjskich rodzin uciekających ze swoich domów. To wszystko sprawiło, że wielu z nas czuło bezsilność – chcieliśmy coś zrobić, ale w gruncie rzeczy niewiele zrobić mogliśmy. Dziś jest inaczej. Aleppo, jedno z najbardziej zniszczonych miast podczas działań wojennych, odbudowuje się i powstaje z ruin.

Pragniemy pomóc dzieciom z Aleppo i podarować im coś ważnego. Coś, co utraciły z powodu wojny. Po pierwsze: poczucie, że na całym świecie są ludzie, którym ich los nie jest obojętny. Po drugie: wiarę, że ludzie są pełni dobra i chcą pomagać tym, którzy tej pomocy akurat potrzebują. Po trzecie: szansę na lepszą, bezpieczną przyszłość poprzez dostęp do edukacji. Jednym słowem chcemy pomóc dzieciom z Aleppo wrócić do szkoły.

Opłacimy im czesne, kupimy książki, przygotujemy wyprawki, zapewnimy szkole generatory prądu, opłacimy pensje nauczycieli i psychologów. A jeśli uda nam się zebrać odpowiednią kwotę, to także odbudujemy co najmniej jedną szkołę. Dziękujemy za Państwa solidarność i otwarte serca. Fundacja Świętego Mikołaja od 1998 roku pomaga dzieciom w potrzebie. Dziś naszej pomocy potrzebują dzieci z Aleppo. Tylko dzięki Państwa hojności będziemy mogli im pomóc. Dziękujemy.

Pomóż i przekaż darowiznę: Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 z dopiskiem „Aleppo”.