Pomóż dzieciom z Aleppo

Już zebraliśmy
32935
Darczyńców
238

Pomóż dzieciom z Aleppo

lato 1 v14
Przekazuję cegiełkę na pomoc dzieciom z Aleppo
50
zima 6 v4
Funduję cały rok nauki dla jednego dziecka z Aleppo
1500
zima 1 v3
Funduję miesiąc nauki dla jednego dziecka z Aleppo
150
face 5 v2
Przekazuję inną kwotę
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - PayPal

Pomóżmy dzieciom z Aleppo

Trwająca ponad 10 lat wojna w Syrii, w wyniku której 2/3 szkół w kraju zostało uszkodzonych lub zniszczonych, migracje ludności, w tym kadry pedagogicznej i problemy gospodarcze kraju sprawiły, że drastycznie spadł poziom nauczania oraz dostępu do edukacji na tych terenach. Otwarta przez nas pięć lata temu świetlica edukacyjna w Aleppo ma na celu wspierać doświadczone wojną dzieci i młodzież w rozwoju i edukacji oraz świadczyć pomoc psychologiczną. W 2022 roku w ramach naszej świetlicy utworzyliśmy nowy projekt - Uniwersytet Dziecięcy, w którym dzieci mogą uczyć się i rozwijać swoje talenty w ramach specjalnie przygotowanego programu zajęć. W ramach naszych działań, oferujemy także pomoc psychologiczną dla dzieci, które uczęszczają na zajęcia do naszej placówki oraz prowadzimy warsztaty w szkołach w Aleppo, które mają na celu wzmocnić komperencje psychospołeczne dzieci oraz przygotować nauczycieli do pełnienia ról liderskich w lokalnych społecznościach, by jak najlepiej wspierać i motywować dzieci oraz młodzież.

 

Dzieci z Aleppo opowiadają o Uniwersytecie Dziecięcym

Na naszym Uniwersytecie dzieci mogą się kształcić w ramach 5 ścieżek edukacji: medycznej, inżynierskiej, programistycznej, medialnej i naukowej. Obejrzyj film, w których podopieczni Uniwersytety Dziecięcego w Aleppo opowiadają o tym, które ścieżki edukacji wybrały, czego się nauczyły, co najbardziej im się podobało oraz kim chcą zostać w przyszłości.
.

Pomoc dzieciom z Aleppo jest wciąż bardzo potrzebna.

Aleppo wciąż podnosi się z powojennych ruin, a dziś dodatkowo walczy z konsekwencjami trzęsienia ziemi, które miało miejsce w lutym 2023 roku.

Nieustannie zbieramy środki na dalsze funkcjonowanie naszej świetlicy i działającego przy niej Uniwersytetu Dziecięcego oraz wsparcie psychologiczne dzieci.

Bardzo prosimy o Państwa wsparcie.

Dzieci z Aleppo pilnie potrzebują naszego wsparcia. Pomóż i przekaż darowiznę z dopiskiem: darowizna na pomoc dzieciom z Aleppo na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, nr Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 lub dokonaj szybkiego przelewu on-line:

Pomóż dzieciom z Aleppo

lato 1 v14
Przekazuję cegiełkę na pomoc dzieciom z Aleppo
50
zima 6 v4
Funduję cały rok nauki dla jednego dziecka z Aleppo
1500
zima 1 v3
Funduję miesiąc nauki dla jednego dziecka z Aleppo
150
face 5 v2
Przekazuję inną kwotę
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - PayPal

Nasi podopieczni

Dziewczynka, brunetka w żółtej koszule.

Layan, 10 lat - energiczna i towarzyska dziewczynka, która bardzo lubi się bawić. Layan mieszka z rodzicami i starszą o dwa lata siostrą. Dziewczynka uwielbia przychodzić do naszej świetlicy, bo jak sama mówi: "Uczy się fajnych rzeczy i eksperymentuje”. Marzeniem Layan jest zostać naukowcem, ponieważ uwielbia odkrywać świat wokół siebie i chce znaleźć odpowiedzi na wszystkie swoje pytania. Layan ogromnie cieszy się z nowo powstałego Uniwersytetu Dziecięcego, ponieważ czuje, że dzięki zajęciom na Uniwersytecie uda jej się spełnić swoje marzenie i zostać naukowcem.

 

 Uśmichnięty chłopiec

Hanna ma 9 lat i jest bardzo bystrym i inteligentnym chłopcem, który mieszka ze swoimi rodzicami i dwójką rodzeństwa. W wieku czterech lat zachorował na raka szpiku kostnego i przeszedł chemioterapię. Z powodu swojej choroby, ciągłego zmęczenia i obawy przed złapaniem infekcji, nie mógł w pełni cieszyć się dzieciństwem i towarzystwem rówieśników. Kiedy dołączył do Uniwersytetu Dziecięcego, nareszcie poznał przyjaciół i z wielkim zaangażowaniem włączył się w zajęcia. Hanna dołączył do zajęć ze ścieżki medycznej, co pozwoliło mu utwierdzić się w przekonaniu, że chce zostać lekarzem. "Moją ambicją jest zostać lekarzem, aby pomóc złagodzić ból, którego sam doświadczyłem".

 

Uśmiechnięta dziewczynka ubrana w czerwoną bluzę i granatową kurtkę, na tle choinki.

Joyce - uwielbia koszykówkę i gra na gitarze. Oprócz tego, od 4 roku życia uczestniczy w grupie tanecznej dla dzieci. Mieszka razem z mamą. Kiedy miała trzy lata, straciła tatę, który zginął w wyniku tragicznego wypadku samochodowego podczas pracy. Wszystkie obowiązki rodzicielskie spadły na mamę, która musi być jednocześnie ojcem i matką dla swojej córki. Aby zabezpieczyć przyszłość i godne życie swojej rodziny, przejęła po mężu pracę w jego zakładzie, który specjalizuje się w sprzedaży i pakowaniu prezentów. Joyce pomaga mamie w pakowaniu prezentów, aby czasami odciążyć ją w pracy. Kiedy Joyce po raz pierwszy trafiła na zajęcia w naszej świetlicy, okazała się być pewną siebie dziewczynką z silnym charakterem. "Joyce wiele wycierpiała, ale była silniejsza niż okoliczności, które ją spotkały. Stawiła czoła i pokonała wiele trudności” – powiedziała mama Joyce, kiedy przyszła zapisać córkę na zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego. Joyce do tej pory spróbowała specjalizacji inżynierskiej, medialnej i medycznej. "Uwielbiam wszystko co związane ze sztuką i kreatywnością, szczególnie rzeczy związanez rysowaniem” – powiedziała Joyce, zapytana o dziedzinę, w której chce się rozwijać. Od razu było widać, że pokochała tematy bliskie inżynierii, mimo że uwielbia się uczyć po prostu o wszystkich aspektach życia.

 

Chłopiec w granatowej kurtce w czerwonym szaliku na tle ruin

Aram ma 8 lat i jest bardzo energicznym dzieckiem, który chętnie uczestniczy w zajęciach na Uniwersytecie i współpracuje z innymi dziećmi. Mieszka razem z mamą Nayiri, tatą Avedisem i starszym bratem Michealem. Micheal był w pierwszej grupie dzieci, które rozpoczęły program Uniwersytetu Dziecięcego i to właśnie on zachęcił młodszego brata do uczestniczenia w zajęciach. Aram, tak samo jak starszy brat, wybrał ścieżkę medialną. Jak sam stwierdził, najbardziej podoba mu się specjalizacja medialna, ponieważ lubi opowiadać i pytać innych o rzeczy, które widzi lub które go interesują. Aram jest bardzo aktywny podczas zajęć i chętnie dzieli się swoją opinią z innymi dziećmi. Początkowo miał problemy z szanowaniem zdania innych uczestników zajęć, ale dzięki sesjom psycho-społecznym i dedykowanym spotkaniom z nauczycielem prowadzącym, stał się bardziej otwarty. Teraz, swoje opinie wyraża równie entuzjastycznie, ale z uwagą na innych. "Jak dorosnę, moim marzeniem jest mieć własne laboratorium, aby eksperymentować i tworzyć własne wynalazki”.

 

Uśmiechnięta dziewczynka w zaplecionych warkoczykach, bawi się klockami lego

Narod ma 6 lat. To bardzo spokojna dziewczynka. Rodzina Narod pochodzi z Armenii, ale dziewczynka urodziła się i mieszka w Aleppo. Na co dzień uczęszcza do armeńskiej szkoły oraz otacza się armeńską społecznością, dlatego początki na Uniwersytecie były dla niej bardzo trudne. Wcześniej dziewczynka nie miała wiele kontaktu z rówieśnikami mówiącymi w innym języku. Podczas zajęć wspierał ją wolontariusz, który mówi w jej ojczysty języku. Z każdym kolejnym dniem Narod coraz częściej pojawiała się na Uniwersytecie Dziecięcym, a dzięki zachęcie i wsparciu wszystkich, stała się bardziej zaangażowana i coraz lepiej radziła sobie z językiem arabskim. Na jednym z zebrań rodziców, mama Narod powiedziała, że dziewczynka zaczęła używać arabskich słów, aby wyrazić to, czego nauczyła się na zajęciach i była z tego bardzo zadowolona. Najbardziej podobają jej się zajęcia z programowania za pomocą klocków Lego. Choć początki były trudne, teraz Narod cieszy się, że może kontynuować zajęcia na Uniwersytecie.

 

Blond chłopiec w żółtej koszulce polo i w okularach z niebieskimi oprawkami.

Azar ma 7 lat i jest bardzo energicznym dzieckiem, uczęszcza na Uniwersytet Dziecięcy od czerwca. Mieszka z mamą Mariam, 4-letnim bratem Samem i tatą Emilem. Azar lubi bawić się z kolegami, a w domu z rodziną. Chłopiec chce zostać programistą. Jak sam powiedział, kiedy już będzie specjalistą w progra-mowaniu, chce zrobić robota, żeby on i jego rodzina mogli się nim bawić. Chciałby też nauczyć swojego młodszego brata, jak tworzyć roboty.

 

Lekko uśmiechnięty chłopiec, brunet, w niebieskiej koszulce

Maurice ma 9 lat i jest spokojnym dzieckiem. Chłopiec uczęszcza na Uniwersytet Dziecięcy od maja. Mieszka z rodziną: mamą Mary, tatą Antoine'em i młodszą siostrą Jessicą. Maurice powiedział, że uwielbia pomagać chorym ludziom i rozumieć, jakie są przyczyny ich dolegliwości. W przyszłości chce wynaleźć lekarstwa na te choroby. Zdobytą na Uniwersytecie wiedzę od razu wykorzystuje w życiu codziennym. "Kiedy uczyliśmy się, jak bandażować rany, poszedłem do domu i pokazałem mamie, czego się wtedy nauczyłem". Chłopiec bardzo lubi zajęcia z języka angielskiego i uwielbia mówić w tym języku. Nauczyciel na zajęciach mówi tylko po angielsku, co pomaga mu być bardziej pewnym siebie i płynniej się porozumiewać.

 

Przekaż darowiznę z dopiskiem: Aleppo - pomoc dzieciom na konto: Fundacja Świętego Mikołaja, nr Volkswagen Bank Polska S.A. 37 2130 0004 2001 0299 9993 0002 lub dokonaj szybkiego przelewu on-line:

Pomóż dzieciom z Aleppo

lato 1 v14
Przekazuję cegiełkę na pomoc dzieciom z Aleppo
50
zima 6 v4
Funduję cały rok nauki dla jednego dziecka z Aleppo
1500
zima 1 v3
Funduję miesiąc nauki dla jednego dziecka z Aleppo
150
face 5 v2
Przekazuję inną kwotę
Operator płatności - Przelewy24 Operator płatności - PayPal
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
logo Mikolaj
Radio357 logo kontra
LOGO M
MHP logoty dobry
ikea v2
PLD LOGO COLOR3x
pobrane
polska pomoc logo
Pepco logo RGB TAB
Logo OMEGA Pilzno v2
logo GrupoLAR v2
bialy prostokat v2
pepco AT
logoFDNT.png
fondation de france 1
logo pve dobra energia kwadrat cmyk
accenture logo
orange
tvp info male
PLAY S
T logo carrier surface rgb n
logo Heyah BK
Gazeta Kongresy logo
logotypyplusipolsat 1
Active citizens fund4x
2
AMS RED
promark serwis R
islogo
sks
HSBC logo
logo IG
logo 2
muzeum powstania warszawskiego
LOGOTYPY POWER v2
NIW PROO v2
logotypMSZ A kolor
Logo full kolor RGB
Active citizens fund4x v2
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
KMS logoOpt
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
CF BLUE v2
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
librus logo
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
dyrektor szkoly winieta
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom
Eyzee logo red black v2
logo euforma
81746010 1029034474118597 553683909372542976 o
positive red Wyjatkowy Prezent
SDA Znak Podstawowy
NAFTOR LOGO ZBIORNIK KOLOR
logo PAYTEL
logo
wprost logo bez obrysu rgb
SPAR H RGB 2
PLD LOGO COLOR3x v2
ursa
zielona sowa
gadzety reklamowe logo main 1 1
logo v3
redgetechblack
logo black sm
nwg logo2x
STABILO Logo 2019 RGB
TWB logo v2
PIB logo pion
STORCK Logo ab25mm RGB PM logo
logologo
insignis logo nowe final
thisisbio
pobrane v2
Pekao Fundacja Pole Ochronne CMYK 1
unum logo
JDP Logo v2
flow logo turkusowe tlo
prevoir
bosch v2
SONNEDIX COL RGB
Fundacja BNPP BL Q
allegro logo
MUFU
NCK logo poziom kolor RGB
JBL 3300x2550pix color22
novonordisk
LOTOS logo fundacja
logo GrupoLAR
logo rpm basic
CDP SA Logo Horizontal Black RGB