Pomóż teraz

Wyślij SMS i pomóż naszym stypendystom!

Czwartek, 17 Listopad 2016 13:13:48
Aktualności » Wyślij SMS i pomóż naszym stypendystom!

Wyślij SMS o treści POMOC na nr 7545 (6,15 zł z vat).


 Bądź solidarny z naszymi stypendystami. Oni potrzebują wsparcia, aby móc dalej rozwijać swoje talenty. 
Całkowity dochód z akcji zostanie przeznaczony na rzecz rozwoju naszego programu Stypendia Świętego Mikołaja.

 

 

Sms będzie aktywny od 15 listopada 2016 do 31 stycznia 2017. Operatorzy T-Mobile, Plus, Orange i play zrzekli się dochodu z połączeń. Partnerem technologicznym akcji jest Digital Virgo S.A.

 

Możesz też wesprzeć Fundację Świętego Mikołaja  wpłacając darowiznę na nr konta 37 2130 0004 2001 0299 9993 0001

 

Dlaczego warto wesprzeć naszych stypendystów?

Program Stypendia Św. Mikołaja wspiera zdolnych, zaangażowanych społecznie młodych ludzi i pozwala im realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania. Poprzez comiesięczne stypendium wypłacane przez cały rok szkolny wybrani uczniowie mogą opłacić zajęcia dodatkowe, naukę języka, zakup instrumentu albo sprzętu sportowego. Dotychczas nasza Fundacja przyznała już 2039 stypendiów, kolejne młode talenty czekają na wsparcie.

 

Nierówności w dostępie do edukacji nadal są w Polsce duże. Z powodu trudnych warunków materialnych w co 8 gospodarstwie domowym rodzice rezygnują z podjęcia przez dziecko zajęć dodatkowych. Zamiast rozwijać swoje talenty i zgłębiać swoją wiedzę, wielu młodych ludzi musi „dorabiać” np. poprzez prace sezonowe. Chcemy im pomóc. 200 zł to kwota średniego miesięcznego stypendium dla jednego dziecka. 

 

Dlaczego ten program jest wyjątkowy?

Unikalność programu polega na stworzeniu ogólnopolskiej sieci Solidarnych Szkół, które biorą odpowiedzialność za swoich zdolnych uczniów pozyskując środki na stypendia dla nich. Fundacja Świętego Mikołaja prowadzi portal stypendialny, wspiera szkolnych koordynatorów programu stypendialnego poprzez stały kontakt i szkolenia, a także prowadzi system dopłat do stypendiów. Do każdego 500 zł zebranego na stypendia przez szkołę, Fundacja dopłaca 250 zł – dzięki temu szkoły mają dodatkową motywację, żeby zbierać środki na pomoc swoim uczniom. Na ten właśnie cel zostaną przeznaczone środki zebrane podczas tegorocznej akcji. Rozwój programu Stypendia Św. Mikołaja pozwoli pomóc kolejnym młodym ludziom i zachęcić następne szkoły do zbierania środków na pomoc.

 

Liczymy na Was. Telefony w dłoń!

 

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja