Pomóż teraz

Wolontariat

Czym jest wolontariat?


Wolontariat to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych, wykraczające poza więzi rodzinno-koleżeńskie (def. wg Centrum Wolontariatu). Celem wolontariatu jest aktywizowanie społeczeństwa, poprzez stworzenie możliwości pożytecznego działania. Każdy może zgłosić się z chęcią zostania wolontariuszem.

Kto może zostać wolontariuszem?


Każdy, kto chce byc wolontariuszem, ma wolny czas, zapał i któremu podoba się to co robimy...

Do współpracy zapraszamy w szczególności osoby z Warszawy i okolic (ul. Koszykowej 24, lok.7, pracujemy w godz. 9-17), które ukończyły 16 rok życia. W Fundacji potrzebujemy pomocy w bardzo różnych pracach: od wysyłania korespondencji, do kontaktów z mediami i obsługi programu stypendialnego. W zależności od potrzeb, możecie być z nami raz w tygodniu o stałych godzinach, lub kilka dni w tygodniu, albo tez w czasie gdy przeprowadzamy akcję. Do planowania ważna jest regularność i stałość niemniej jednak zdarzaja się zadania i zdarzenia, które jej nie wymagają bo maja charkter akcyjny lub mogą zostac wykonane zdalnie. Oczywiście jak wszędzie i u nas są okresy kiedy pracy jest bardzo dużo i wtedy potrzebujemy całego zespołu wolontariuszy, którzy będą z nami pracować przez przynajmniej 2 m-ce. W pierwszej jednak kolejności oczekujemy jednak przede wszystkim od Was chęci i deklaracji. Następnie informacji co do czasu pracy, jaki możecie nam poświęcić. Wreszcie Waszych zainteresowań, umiejętności, doświadczeń by najlepiej dobrać zakres i rodzaj czynności do posiadanych przez Was zasobów.

Potrzebujemy również pomocy wykwalifikowanych specjalistów i profesjonalistów: grafików, fotografów, montażystów, reżyserów, redaktorów, korektorów, tłumaczy, webmasterów itp.

W niektórych przypadkach możliwy jest oczywiście wolontariat na odległość (on-line).

Jak zostać wolontariuszem?

 
Bardzo prosimy Cię o przesłanie zgłoszenia wraz ze swoim CV na adres mikolaj@mikolaj org.pl. Musisz tylko wiedzieć ile czasu możesz poświęcić na pracę na rzecz Fundacji Świętego Mikołaja, jaki rodzaj pracy jest dla Ciebie interesujący, co potrafisz, jakie masz doświadczenie i czego chciałbyś się nauczyć.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, prosimy o kontakt z Fundacją na adres e-mail:
mikolaj[at]mikolaj.org.pl
 

Aktualnie szukamy wolontariuszy do biura Fundacji, grafików i osób, które mogłyby zając się tłumaczeniem z języka polskiego na jezyk angielski.

Osobą do kontaktu ze strony Fundacji jest: Izabela Stawicka: izabela.stawicka@mikolaj.org.pl

 

 

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja