Pomóż teraz

Szkoło dołącz na dobry początek roku szkolnego

Piątek, 25 Sierpień 2017 10:35:24
Aktualności » Szkoło dołącz na dobry początek roku szkolnego

Przed nami kolejny rok szkolny. Kolejni zdolni uczniowie będą potrzebować wsparcia, aby móc rozwijać swoje talenty. Treningi sportowe, lekcje gry na gitarze, strój pływacki – nie każde zdolne dziecko stać, aby to mieć. Dzięki stypendium można to zmienić!

 

Podaruj stypendium na dobry początek!


Program Stypendia św. Mikołaja skierowany jest do zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin, aby tak jak ich rówieśnicy, mogli opłacić zajęcia dodatkowe, kupić sprzęt sportowy czy materiały plastyczne.  


Dzięki temu wsparciu już ponad 2 000 dzieci z całej Polski dostało szansę na lepszą przyszłość i łatwiejszy start w dorosłe życie.


 

 

500 plus 500

Fundacja Świętego Mikołaja chce rozwijać program i zachęca szkoły do włączenia się w akcję Na dobry początek! Dlatego w ramach akcji do każdego 500 zł, które zostaną wpłacone na wybraną szkołę w programie Stypendia św. Mikołaja od 4 do 18 września 2017 roku, fundacja dodaje kolejne 500 zł.


Trzeba sobie pomagać. Chciałbym namówić kilka osób, aby wsparli ideę stypendiów i przyłączyli się do niej. Warto uświadomić sobie, że w Polsce mieszka bardzo dużo dzieci, żyjących na skraju ubóstwa oraz to, że życie w naszym kraju nie kręci się tylko wokół Warszawy i kilku innych dużych miast.”-  Maciej Orłoś, który wspiera program Stypendia św. Mikołaja.

 

Szkoły, które należą do programu mogą już dziś planować zbiórki i organizować kolejne wydarzenia. Przypominamy również, że środki zgromadzone na subkoncie do 17 września kwalifikują się do konkursu Solidarna Szkoła.  Zachęcamy więc podwójnie do organizacji pikników, festynów i innych uroczystości na rzecz Stypendiów św. Mikołaja, aby zwiększyć swoje szanse na wygraną.

 

Nowe szkoły, które chcą skorzystać ze stypendiów i dołączyć do akcji Na dobry początek muszą wysłać swoje zgłoszenie do 4 września, a następnie do 18 września pozyskać minimum 500 zł (zbiórka, darczyńcy) i przelać na swoje subkonto stypendialne. Cała kwota (min. 1000 zł) zostanie przekazana na roczne stypendium dla potrzebującego ucznia (wypłacane w 10 miesięcznych ratach).


Co należy zrobić, aby zdobyć środki na stypendium?

  1. Do 4 września wypełnić  i wysłać formularz zgłoszeniowy na adres stypendia@mikolaj.org.pl
  2. Na podstawie zgłoszenia otrzymają Państwo od fundacji umowę i własne subkonto na portalu www.stypendia.mikolaj.org.pl
  3. Skan umowy podpisanej przez dyrektora szkoły należy wysłać mailem , a oryginał pocztą na adres fundacji
  4. Do 18 września 2017 pozyskać minimum 500 zł (zbiórka, darczyńcy) i przelać na swoje subkonto stypendialne. Cała kwota (min. 1000 zł) zostanie przekazana na roczne stypendium dla potrzebującego ucznia (wypłacane w 10 miesięcznych ratach).

 

Szkoły zainteresowane przystąpieniem do programu proszone są o kontakt mailowy stypendia@mikolaj.org.pl lub pod numerem tel. 791 793 021

 

Więcej informacji na www.stypendia.mikolaj.org.pl

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja