Pomóż teraz

Szkolenia dla nauczycieli - przywództwo w edukacji

Czwartek, 26 Styczeń 2017 23:47:08
Aktualności » Szkolenia dla nauczycieli - przywództwo w edukacji

Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z Fundacją Rozwoju Systemów Edukacyjnych i dzięki środkom zebranym od słuchaczy radiowej Trójki zorganizuje cykl szkoleń dla nauczycieli. Uczestnikami będą przedstawiciele szkół zainteresowanych dołączeniem do programu "Stypendia św. Mikołaja", jak i współpracujący koordynatorzy, którzy będą mogli rozwinąć swoje kompetencje zawodowe.

 

Szkolenia planowane są w marcu 2017 roku w czterech miastach. Szczegóły zostaną ogłoszone na początku lutego. Szkolenia mają na celu rozwój programu stypendialnego i pozyskanie nowych placówek, które chciałyby pomóc swoim zdolnym uczniom. Projekt będzie współfinansowany ze środków pozyskanych od słuchaczy Programu Trzeciego Polskiego Radia.

 

Warsztat jest przeznaczony dla koordynatorów Programu Stypendialnego FŚM oraz przedstawicieli szkół zamierzających przystąpić do Programu. Składa się on z dwóch części: celem pierwszej z nich jest wypracowanie dobrych praktyk z zakresu pełnienia funkcji koordynatora programu i zbieraniu środków na stypendia. Ułatwi to uczestnikom skuteczną działalność na rzecz społeczności lokalnej, jaką jest wsparcie uzdolnionych uczniów. W drugiej części warsztatu uczestnicy poznają i przećwiczą jedno z narzędzi z zakresu przywództwa w kontekście edukacyjnym. Umożliwi to nie tylko wzrost skuteczności działań na rzecz Programu Stypendialnego, ale również znajdzie zastosowanie w innych inicjatywach (zawodowych i prywatnych) podejmowanych przez uczestników warsztatu.

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja