Pomóż teraz

Święta Bez Granic 2016. Zebraliśmy ponad milion!

Poniedziałek, 30 Styczeń 2017 10:50:57
Aktualności » Święta Bez Granic 2016. Zebraliśmy ponad milion!

W ramach akcji Święta bez granic organizowanej przez radiową Trójkę z licytacji na antenie, wpłat słuchaczy, wiadomości SMS i sprzedaży płyty udało się nam zebrać ponad milion złotych! Wszystko przekazane zostanie na pomoc stypendystom naszej fundacji.

 

- Z samych licytacji udało się zebrać 608 052 zł. Dzięki smsom 373 992 zł. Dodatkowe darowizny na konto fundacji to ponad 20 tys zł. Z kolei 58 344 zł to dochód ze sprzedaży płyty. W sumie daje to ponad 1 060 486 zł - mówi Kuba Strzyczkowski.


- To ogromna suma pieniędzy. Zaczynamy je już wydawać, mamy pierwszych stypendystów. Pierwsze piętnaście osób od lutego zacznie otrzymywać stypendia. Teraz szukamy szkół, które chciałby dołączyć do naszego programu - mówią Joanna Paciorek i Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

 

W tym roku Trójka licytowała 21 atrakcyjnych pamiątek oraz prezentów, wśród których był m.in. ulubiony młot Anity Włodarczyk i trening z rekordzistką świata, jedyna na świecie płyta winylowa Katie Melua z jej recitalem w Studiu im. Agnieszki Osieckiej, lot śmigłowcem z Marcinem Szamborskim czy występ na scenie z Adamem Nowakiem i jego grupą Raz Dwa Trzy. Największą sumę osiągnął ostatni seryjny egzemplarz Forda Ka, opatrzony okazjonalną nazwą TrójKa, który sprzedany został za 99 000 zł.

 

Dziękujemy Trójce i wszystkim słuchaczom, którzy włączyli się w akcję!

 

Newsletter

Pozostań z nami w kontacie!
Zapisz

Fundacja
Świętego
Mikołaja