Jak Szkoła Podstawowa nr 2 w Trzemesznie wspiera swoich uczniów

W Szkole Podstawowej nr 2 w Trzemesznie, która współpracuje z Fundacją Świętego Mikołaja, trwa wiosenna zbiórka pieniędzy na stypendia dla zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Stypendyści tej szkoły solidarnie są wspierani przez lokalne firmy oraz przez osoby indywidualne.

Jaką receptę na nawiązanie i utrzymanie dobrych relacji z lokalnym przedsiębiorcami ma pani Beata Marciniak – szkolna koordynatorka programu Stypendia św. Mikołaja?

apprentice 1694970 1920

Pani Beata oraz dyrektor szkoły pan Sławomir Kupś nawiązują bliską współpracę z lokalnymi firmami pisząc listy z prośbą o wsparcie oraz kiedy to możliwe spotykają się w siedzibie firmy na rozmowę przy kawie o szkole, stypendystach, ich talentach oraz potrzebach. Oni jak również inni nauczyciele są też ambasadorami programu stypendialnego w swoim środowisku – przy różnych okazjach mówią innym o programie, o dzieciach i o tym, czego one potrzebują, aby móc rozwijać swoje talenty i jak można im pomóc. Przede wszystkim sami wierzą w ideę solidarności i widzą, jak stypendia zmieniają życie dzieci.

Obecnie Szkołę Podstawową nr 2 w Trzemesznie wspiera kilka firm z regionu: Paroc Polska, Remondis Aqua, Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego, Prefere Resins Poland oraz Wegner. Pani Beata oraz pan dyrektor są z nimi w stałym kontakcie. Zawsze pamiętają o tym, aby podziękować w imieniu dzieci za udzieloną pomoc. Wysyłają też informacje o uczniach, którzy otrzymują w danym roku stypendium – opisują ich sukcesy, rozwój oraz co osiągnęli dzięki otrzymanemu wsparciu.

W obecnym roku szkolnym stypendia otrzymało 5 utalentowanych uczniów z niezamożnych rodzin: Ola, Kamil, Kuba, Wiktoria i Zuzia. Otrzymana pomoc jest dla nich bardzo ważna. Dzięki stypendiom dzieci nie tylko rozwijają swoje talenty i odnoszą sukcesy, ale również otrzymują sygnał, że są ważni także w oczach tych, którzy im pomagają. Czują się docenieni, zbudowani i zmotywowani do dalszego działania. Dzięki temu mogą uwierzyć w siebie, w swoje talenty i możliwości.

Dzięki otrzymanemu wsparciu stypendyści mogli zakupić niezbędne do nauki zdalnej laptopy, rozwijać swoje pasje poprzez zakup sprzętu sportowego, a także uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, np. z języka angielskiego oraz lekcjach śpiewu. Dzieci są bardzo wdzięczne za otrzymaną pomoc. Zuzia w podziękowaniu za otrzymaną pomoc napisała:

Materiały, które potrzebuję do nauki, są drogie i nie zawsze mogę je kupić. Dziękuję bardzo osobom, które wpłaciły na moje stypendium. Dzięki niemu mogę zdobywać nowe umiejętności, rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się i bawić. Bardzo dziękuję za daną mi szansę. 

Zachęcamy do wsparcia wiosennej zbiórki na stypendia dla uczniów szkoły z Trzemeszna poprzez wpłaty na szkolne subkonto stypendialne

Numer konta: 79 1090 0004 9149 0000 0000 0508

Tytułem: Darowizna na stypendia w szkole Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Trzemesznie

W ramach akcji Wiosną Stypendia Rosną szkoły współpracujące z Fundacją Świętego Mikołaja prowadzą lokalne zbiórki na stypendia. Każdy może włączyć się w zbiórkę aby wspierać rozwój talentów i pasji dzieci z niezamożnych rodzin. Każda polska szkoła może także dołączyć do programu i razem z nami zacząć solidarnie wspierać swoich uczniów. Zapraszamy do kontaktu: stypendia@mikolaj.org.pl

Podaruj stypendium zdolnemu dziecku z niezamożnej rodziny

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować cegiełkę na stypendium dla dziecka z niezamożnej rodziny. Wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Radio357 logo kontra
Active citizens fund4x
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
logotypMSZ A kolor
tvp info male
Active citizens fund4x v2
accenture logo
HSBC logo
logo IG
islogo
orange
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
AMS RED
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logo PEPCO ver podstawowa prev
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
librus logo
dyrektor szkoly winieta
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom