201 nowych Stypendiów św. Mikołaja na rok szkolny 2019/2020

Stypendia św. Mikołaja w roku szkolnym 2019/2020 trafią do 201 uczniów, którzy potrzebują naszej pomocy, aby rozwijać swoje talenty. Jest to dedykowana całoroczna pomoc, którą uczniowie mogą przeznaczyć na wydatki związane z edukacją i rozwojem, w tym opłacić potrzebny sprzęt, materiały, zajęcia dodatkowe, kursy i obozy.

Fundacja Świętego Mikołaja we współpracy ze szkołami, partnerami i darczyńcami cały poprzedni rok szkolny gromadziła pieniądze, które w postaci stypendiów trafią w tym roku do uzdolnionych, zaangażowanych społecznie dzieci i młodzieży z niezamożnych rodzin. Łączna kwota przyznanych stypendiów wynosi 420 350 zł, a średnie miesięcznie stypendium wynosi 209 zł.

IMG 9825 v2

Solidarne zaangażowanie i wspólnie włożony wysiłek na rzecz dzieci w potrzebie właśnie owocuje. Wierzymy, że kiełkujące dziś młode talenty naszych stypendystów rozkwitną aby następnie służyć kolejnym pokoleniom. 

Stypendia są bardzo ważne i choć sytuacja materialna dzieci w Polsce w ostatnich latach faktycznie uległa znacznej poprawie, wciąż istnieje paląca potrzeba dedykowanego wsparcia edukacyjnego dla młodych talentów, szczególnie tych którzy swoim talentem potrafią dzielić się z innymi. Oddaję głos szesnastoletniej Ewelina z Kętrzyna:Dzięki stypendium będę mogła wyjeżdżać na turnieje piłki siatkowej w Polsce i zagranicą, bo moich rodziców nie byłoby stać na ich opłacenie. W mojej rodzinie nikt nie uprawiał żadnego sportu, w tym siatkówki, która jest moją pasją. Mam zamiar zostać najlepszą siatkarką w Polsce.

Stypendia św Mikołaja to program, w ramach którego staramy się zapewnić dostęp i możliwość rozwoju każdemu zdolnemu dziecku w Polsce, któremu brakuje środków finansowych na realizacje marzeń i pasji. Współpracujemy na stałe z 300 szkołami w Polsce, które tak jak my wierzą, że uzdolnionym i zaangażowanym dzieciom należy pomóc rozwinąć skrzydła. Wciąż poszukujemy nowych szkół i nauczycieli dobrej woli, którzy razem z nami chcą włączyć się w dzieło stypendialne.

Marcin z Połańca, który zajął 2. miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Młody Wynalazca", jest Finalistą Olimpiady Wiedzy Technicznej, a także złotym medalistą Międzynarodowych Targów Wynalazczości, tak mówi o możliwości otrzymania stypendium: Moja rodzina składa się z 4 osób, której głównym dochodem jest sadownictwo. Mieszkam na wsi, gdzie rozwój jest utrudniony. Stypendium pomoże mi w dalszej samorealizacji oraz kontynuowaniu nauki w technikum elektronicznym.

Wśród stypendystów św. Mikołaja w tym roku jest również sześciokrotna medalistka Mistrzostw Polski w szachach, Mistrzyni Polski w łyżwiarstwie synchronicznym, niewidomy Mistrz Polski w tenisie dźwiękowym, 15-letni finalista olimpiady z matematyki i chemii, a także wiele innych młodych osób z różnych części Polski, którzy w swojej szkole wyróżniają się talentem, pracowitością i zaangażowaniem. Każdy z nich potrzebuje naszej pomocy, a dzięki stypendium będzie mógł realizować swoje marzenia i zainwestować we własny rozwój.

Chcesz ufundować stypendium uzdolnionym dzieciom? Przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, numer konta 64 2130 0004 2001 0299 9993 0001 z dopiskiem: darowizna na Stypendia Św. Mikołaja lub kliknij i przekaż darowiznę on-line.

KLIKNIJ PONIŻEJ, BY POBRAĆ INFOGRAFIKĘ O PRZYZNANYCH W TYM ROKU STYPENDIACH ŚW. MIKOŁAJA:

Podaruj stypendium ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Radio357 logo kontra
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
logotypMSZ A kolor
tvp info male
accenture logo
HSBC logo
LogoTM
logo IG
islogo
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
orange
Lapka 34
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
2
AMS RED
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logo PEPCO ver podstawowa prev
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
Brewa logotyp
Filia czarny 300
literatura logo
logo Mamy Spiewamy
IMAS Logo 884 456px
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
Program 3 PR
logo radio new
logo PRK
logo radio lublin
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
111 154741892710
pik
logo radio rzeszow
Radio Szczecin logotyp
logo v2
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio
Logo telezlom