Podsumowanie roku szkolnego w programie Stypendia św. Mikołaja

Zakończyliśmy rok szkolny. Fundacja Świętego Mikołaja we współpracy z 65 szkołami z całej Polski przekazała w tym roku szkolnym 201 stypendiów zdolnym uczniom z niezamożnych rodzin. Całościowa kwota wsparcia wyniosła 420 350 zł.
Stypendyści złożyli już sprawozdania z wydatkowania stypendiów św. Mikołaja możemy więc pokusić się na małe podsumowanie.

Możliwość edukacji online
Ponieważ rok szkolny naznaczony był przymusem edukacji zdalnej stypendia w dużym stopniu przeznaczone zostały przez naszych podopiecznych na możliwość uczestnictwa w lekcjach online i dodatkowych zajęciach prowadzonych zdalnie. 76 stypendystów dzięki pomocy Fundacji i jej darczyńców mogło kupić komputer, 63 osób potrzebne akcesoria i programy komputerowe (myszka, dysk, drukarka), a 23 osoby opłaciły abonament internetowy aby nie przerywać edukacji po zamknięciu szkół. W sumie uczniowie będący pod opieką Fundacji wydatkowali kwotę 165 204,36 zł aby móc uczyć się i rozwijać za pomocą Internetu podczas pandemii koronawirusa.

IMG 9575ketrzyn

Justyna z Lubaczowa napisała do nas „Dziękuje za odciążenie moich rodziców, którzy nie wiem czy pozwoliliby sobie na zakup laptopa, którego pilnie potrzebowałam. Dzięki niemu również moim braciom jest łatwiej ponieważ nie musimy ciągle dzielić się sprzętem, co było uciążliwe. Mam trzech młodszych braci, którzy w obecnej sytuacji również mają prowadzone lekcje online. Myślę, że gdyby nie stypendium nie mogłabym sobie pozwolić na pełne zaangażowanie w lekcje online, co jest dla mnie bardzo ważne ponieważ już w przyszłym roku piszę egzamin zawodowy i maturę, a chciałabym ją napisać najlepiej jak potrafię.” Uczniów w takiej sytuacji jak Justyna jest w Polsce wciąż wielu. Według prowadzonego przez nas w ostatnim roku badania minimum 60 tys. polskich rodzin ma problem z realizacją potrzeb edukacyjnych swoich dzieci.

Rozwój talentów młodzieży
Edukacja zdalna to jednak nie wszystko. 60 stypendystów mogło zapisać się na zajęcia dodatkowe, kursy lub szkolenia, 31 osób na lekcje języka obcego, 44 młodych sportowców mogło kupić potrzebny sprzęt sportowy, 25 artystów kupiło instrument muzyczny, akcesoria czy materiały plastyczne potrzebne aby szlifować swoje talenty. 54 osoby kupiły potrzebne im książki i podręczniki, a 32 opłaciło wyjazd na obóz (przede wszystkim w czasie ferii zimowych) lub wycieczkę szkolną.  

Czytając sprawozdania stypendystów utwierdzamy się w przekonaniu, że otoczenie dzieci solidarną pomocą jest pilnym zadaniem, którego nie można zaniechać. Potwierdzeniem tej tezy niech będą jeszcze słowa Mateusza z Ciechanowca - młodego muzyka, który uczy się w szkole muzycznej II stopnia i z powodzeniem bierze udział w konkursach: „Szkoła muzyczna jest położona 100 km od mojego miejsca zamieszkania. Dojazdy i czesne są bardzo kosztowne i to właśnie dzięki stypendium mogłem spełniać swoje marzenia.

Stypendium św. Mikołaja to całoroczna pomoc dedykowana na rozwój pasji i talentów młodzieży, ale także często moment przełomowy w ich życiu. To właśnie dzięki nim dzieci z niezamożnych rodzin mogą rozwijać skrzydła i inwestować we własny rozwój. Dzięki nim zyskują też pewność siebie, a ich trud zostaje zauważony i doceniony po raz pierwszy w ich życiu.  

Kacper ze Zduńskiej Woli napisał do nas: „Chciałbym podziękować fundatorom mojego stypendium, dzięki którym miałem okazję spełniać moje marzenia i być powodem do dumy moich rodziców. W kolejnych latach zrobię wszystko aby wykorzystać to co otrzymałem jak najlepiej.”

My także chcemy podziękować każdemu darczyńcy, który w tym roku szkolnym wsparł program Stypendia św. Mikołaja! Bez Waszej pomocy nie moglibyśmy pomóc Justynie, Mateuszowi, Kacprowi oraz 198 innym uczniom, których wyróżnia talent, pasja i zaangażowanie, a brak pieniędzy jest jedyna przeszkodą aby potencjał drzemiący w dzieciach mógł rozkwitnąć.

Chcesz ufundować stypendium uzdolnionym dzieciom? Przekaż darowiznę: Fundacja Świętego Mikołaja, numer konta 56 1090 0004 9149 9999 9999 9999 z dopiskiem: darowizna na Stypendia Św. Mikołaja lub kliknij i przekaż darowiznę on-line.

Podaruj stypendium ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
islogo
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
LogoTM
2
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
IG logo
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
zabawki STORMER logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
logo radio lublin
logo radio rzeszow
111 154741892710
logo radio new
logo v2
logo PRK
Radio Szczecin logotyp
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio