Stypendia św. Mikołaja zapewniają uczniom nieprzerwany dostęp do edukacji

Stypendium św. Mikołaja to stypendium na cele edukacyjne. Oznacza to, że uczniowie mogą przeznaczyć otrzymane pieniądze na naukę tego, o czym marzą, rozwijanie swoich talentów i zainteresowań, a także - zakup niezbędnych szkolnych pomocy. Dzięki stypendium dziś wielu naszych stypendystów może się uczyć, mimo zamkniętych szkół.

W zeszłym roku szkolnym kilkudziesięciu stypendystów Świętego Mikołaja z pieniędzy ze stypendium kupiło laptopy, niezbędne programy komputerowe, myszki, drukarki i opłaciło dostęp do internetu. Dzięki temu w obecnej sytuacji każdy z nich ma dostęp do szkolnych zadań i może uczyć się nawet z domu.

Marcelina z liceum we Wrześni jest w klasie maturalnej. Większość swojego czasu poświęca na jak najlepsze przygotowanie się do matury. Angażuje się również w harcerstwie i samorządzie szkolnym. Dzięki stypendium kupiła laptop, który ułatwia jej naukę. Obecnie, w czasie kiedy szkoły są zamknięte z powodu wirusa, jest to dla niej niezbędne narzędzie do nauki.

Stypendium Swietego Mikolaja

Damian pochodzi z rolniczej rodziny wielodzietnej. Interesuje się przedmiotami ścisłymi, a także lotnictwem. Jest bardzo dobrym uczniem, w zeszłym roku uzyskał średnią ocen 4,81 i bardzo dobre oceny z rozszerzonych przedmiotów: matematyki i fizyki. Dzięki stypendium mógł pozwolić sobie na zakup laptopa, który jest dla niego niezbędnym sprzętem, żeby dobrze przygotować się do matury. W domu do tej pory nie miał komputera. Dostęp do Internetu pozwolił mu rozpocząć dodatkowy internetowy kurs z języka angielskiego. Damian mieszka w niewielkiej miejscowości w województwie świętokrzyskim i dojeżdża codziennie 25 km do liceum w Końskich, więc ma ograniczone możliwości zapisania się na zajęcia pozalekcyjne. W swoim sprawozdaniu napisał: Chciałbym wyrazić moją wdzięczność. Dzięki stypendium mogłem spełnić część moich marzeń. Ma to dla mnie ogromne znaczenie, nie tylko finansowe. Stypendium pokazało mi, że są ludzie, którzy chcą pomagać innym w osiąganiu wymarzonych celów. Dziękuję.

Największą pasją Martyny jest matematyka i geografia. Stypendystka bierze udział w różnych konkursach matematycznych. W niedalekiej przyszłości zamierza wziąć udział także w olimpiadach przedmiotowych. Myśli o wyjeździe na wymianę uczniowską, dzięki której mogłaby poznać kulturę i tradycję kraju, do którego by pojechała. Martyna chętnie pomaga swoim kolegom w nauce. Dzięki otrzymanemu stypendium Martyna kupiła laptop. Jest on bardzo pomocny w nauce i przygotowywaniu się do konkursów, pozwala też Martynie rozwijać pasję podróżniczą i zgłębiać wiedzę o różnych zakątkach świata, a także uczyć się języka angielskiego poprzez ogólnodostępne strony internetowe. Chciałabym bardzo podziękować za wsparcie, które otrzymałam. Stypendium, które otrzymałam, to szansa na pogłębianie wiedzy, a tym samym osiągnięcie moich celów. – napisała Martyna.


Roksana bardzo dobrze się uczy. Semestr zimowy zakończyła z bardzo wysoką średnią ocen. Zajęła pierwsze miejsce w szkolnym etapie konkursu patriotycznego „Patriotyzm w poezji”. Roksana jest zaangażowana w różne działania w swojej szkole i miejscowości. Jest członkiem Samorządu Uczniowskiego. Jako wolontariuszka odwiedziła razem ze swoją klasą seniorów mieszkających w Domu Seniora w Wólce Grochowej niedaleko Długosiodła, zbierała także pieniądze na sprzęt medyczny potrzebny do leczenia dzieci w Polsce. Jest także zaangażowana w obchody różnych świąt i rocznic. Wzięła udział w obchodach 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Występowała także w programach artystycznych w Gminnym Centrum Kultury m.in. z okazji obchodów rocznicy odzyskania niepodległości, świąt Bożego Narodzenia. Roksana dzięki otrzymanemu stypendium kupiła laptop, co bez wsparcia materialnego byłoby dla niej niemożliwe. Laptop jest dla niej niezbędną pomocą dydaktyczną. Ponadto Roksana realizuje dzięki niemu swoją pasję pisząc m.in. krótkie opowiadania i tworząc komiksy. Roksana marzy o tym, aby w przyszłości napisać książkę, ma już kilka pomysłów na fabułę. Z całego serca dziękuję za pomoc i spełnienie mojego marzenia. Jestem bardzo wdzięczna za to, że mogę rozwijać moje zainteresowania. Odkryłam też nową pasję, jaką jest pisanie. Nigdy w życiu tego nie zapomnę. W przyszłości chciałabym pomóc jakiemuś dziecku, tak jak ktoś pomógł mi. - napisała Roksana.

Magda przez cały semestr intensywnie trenowała siatkówkę. Razem z drużyną udało jej się zdobyć pierwsze i czwarte miejsce w rozgrywkach. Prócz tego reprezentowała szkołę na zawodach strażackich i tańczyła w zespole tańca ludowego. Na koniec semestru udało jej się osiągnąć wysoką średnią ocen. Otrzymane stypendium Magda przeznaczyła na zakup laptopa, który jest dla niej niezbędnym narzędziem, aby odrabiać zadane w szkole prace domowe. W jej domu nie ma komputera, bo rodziców nie stać na taki wydatek.

Natalia jest uczennicą 3 klasy gimnazjum w Rudach. Dzięki stypendium Natalia rozpoczęła naukę gry na gitarze, mogła wziąć udział w kursie języka angielskiego oraz kupić potrzebne ubrania i laptop. Marzy aby w przyszłości zostać projektantką mody. Od lat sama projektuje i szyje ubrania. Jej najbliższym celem jest wyjazdowy kurs języka angielskiego. Jest zaangażowana w życie szkoły, pracuje w szkolnym sklepiku, pomaga młodszym uczniom w nauce. Jest również wolontariuszką w Domu Seniora w swojej miejscowości i członkiem scholi parafialnej. Stypendium miało dla mnie bardzo duże znaczenie, było wielką pomocą i otworzyło mi drzwi do nowych możliwości. Chciałabym bardzo za nie podziękować osobie, która postanowiła mi bezinteresownie pomóc. – napisała w sprawozdaniu Natalia.

POMÓŻ KOLEJNEMU DZIECKU ODZYSKAĆ DOSTĘP DO EDUKACJI. PRZEKAŻ DAROWIZNĘ. Fundacja Świętego Mikołaja nr konta 56 1090 0004 9149 9999 9999 9999 z dopiskiem darowizna na Stypendia św. Mikołaja lub kliknij i przekaż darowiznę on-line.

Podaruj stypendium ❤

Jednorazowo
Co miesiąc
zima 15 v4
Chcę podarować stypendium dziecku z niezamożnej rodziny i wpłacam
20 zł
lato 1 v5
Chcę zostać patronem rocznego stypendium dla zdolnego dziecka, więc wpłacam
2000 zł
lato 7 v5
Wpłacam na miesięczne stypendium edukacyjne dla dziecka w potrzebie w wysokości
200 zł
Operator płatności - Przelewy24
Przyjaciele Fundacji Świętego Mikołaja:
darczyncy indywidualni v2
Program 3 PR
dar serca wersja podstawowa
NIW PROO v2
LOGOTYPY POWER v2
Fundacja ARP rgb v2
islogo
orange
Lapka 34
tvp info male
PLAY S
PLUS logo nowe2010
T Logo bez Sloganu B+M 1
LogoTM
2
Wargacka Sonia Colouredlogo 07
muzeum powstania warszawskiego
dar serca wersja podstawowa v2
Fundacja ARP rgb
frse v2
LOGO LIBRUS poziome duze v2
OCEN.logotyp na www
bialy prostokat v2
sks
promark serwis R
KMS logoOpt
logo sage
accenture logo
kantar
Logo white JPEG TAK
widoczni logo
IKEA
C F logo
77production v3
zpapieru 01
aria logo1
logovgi
bos bank
bos fundacja
komitet pomocy dzieciom polskim
IG logo
3.2 CA Together supported by CA Foundation Logo
IMAS Logo 884 456px
zabawki STORMER logo
logo majewski v2
dyrektor szkoly winieta
Polskie radio logo
logo radio lodz
Logo Polskie Radio Olsztyn
pik
logo radio lublin
logo radio rzeszow
111 154741892710
logo radio new
logo v2
logo PRK
Radio Szczecin logotyp
banner kampus
radio centrum logo czarne 01
logo muzyczne radio